GeriTeknoloji VMware yeni servislerini tanıttı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

VMware yeni servislerini tanıttı

VMware yeni servislerini tanıttı

VMware, Workspace ONE güncellemelerini ve Microsoft iş birliğiyle Horizon’da Skype for Business kullanımını tanıttı.

VMware, VMworld 2016 Europe etkinliğinde dijital çalışma alanı portföyüne yeni eklediği VMware Workspace ONE Essentials’ı tanıttı. VMware Workspace ONE Essentials,  kurumsal veri ve uygulamalara birleşik erişim sağlayan bağımsız ve güvenli bir dijital çalışma alanı çözümü. Bu eklemeyle birlikte Workspace ONE çözüm portföyü, dijital iş alanlarının her kullanıcı tipine ve her kullanım vakası nezdinde standartlaşmasını sağlayacak. Workspace ONE’daki yenilikler bununla da sınırlı değil. Office 365 için veri kaybını önleme becerileri, genişlemiş mobil oturum açma uygulamasıyla daha iyi kullanıcı deneyimi de yapılan iyileştirmeler arasında. VMware’in Microsoft ile iş birliği sonucunda VMware Horizon’da Skype for Busines kullanımına dair bir öngösterim de etkinlikte sunuldu.VMware Son Kullanıcı Bilişimi ve Küresel Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Sanjay Poonen, VMware ONE’daki yeniliklerle ilgili şunları söyledi: “VMware Workspace ONE, kullanıma sunulduğu ilk günden bu yana sunduğu birçok yenilikle VMware’in bu kategorideki hızını ve müşteriler tarafından ne kadar güçlü bir şekilde benimsendiğini gösterdi. Aynı yolda ilerlerken Microsoft ile i şbilriğimiz sonucunda Horizon’da Skype for Business kullanımının yarattığı faydaları sergilemekten ötürü de çok mutluyuz. Bu tür iş birlikleri sayesinde müşterilerimiz, sektör lideri yazılımlarının faydalarını tüm cihazlarda yaşayabilecekler.”  

VMware Workspace ONE Essentials yenilikleri

Kendi cihazını getir (BYO) girişimi başlatan şirketlere yönelik bir sürüm olan Workspace ONE Essentials, yönetilmemiş cihazların kurumsal uygulamalara ve servislere kimlik tabanlı bir çalışma alanı üzerinden erişmelerini sağlıyor. Çözümün kullanıcı kimlik doğrulaması ve bir uygulama kataloğu barındırması sayesinde BT yöneticileri, kurumsal uygulamalara erişim durumunu takip edebiliyorlar. Son kullanıcılarsa onaylanan tüm kurumsal kaynaklara birleşik bir erişim sağlama kolaylığını yaşıyorlar. Şirketler de Workspace ONE çözüm portföyüyle Essentials’ı birleştirdiklerinde tüm kullanıcı tipleri ve kullanım vakalarına yönelik geniş kapsamlı bir dijital çalışma alanı stratejisi oluşturabiliyorlar. Workspace ONE’a eklenen yeni felaket önleme becerileri Office 365 uygulamalarının kişisel online dosya paylaşım servislerine bağlanmasının önüne geçiyor. Böylelikle kurumlar Office 365’in faydalarından güvenlikten feragat etmeden yararlanabiliyorlar. Bir diğer yenilikse, VMware ile F5 Networks’ün iş birliği yaparak mevcut tüm kurumsal web uygulamalarında SSO’yu (Tek Oturum Açma) etkin hale getirmeleri oldu. Bu iş birliğiyle Workspace ONE’daki SSO becerileri genişliyor, dijital çalışma alanına sunulan uygulamaların (web, mobil, SaaS, modern ve geleneksel Windows) sayısını artıyor ve kullanıcı deneyimi zenginleşiyor.

Horizon’a göre optimize edilmiş Skype for Business

VMware, VMworld etkinliğinde  Horizon sanal bilgisayarlar ve yayınlanan uygulamalarda Microsoft Skype for Business deneyiminin bir gösterimini sergiledi. Çözüm, uçtan uca bir sanal kanal oluşturarak kullanıcı deneyimini iyileştiriyor ve veri merkezi altyapısındaki yoğunluğu azaltıyor. Skype for Business’ın sanal masaüstündeki kullanımı iş birliğine dayalı çalışma anlayışını veri güvenliğiyle donatırken, veri sızıntılarını da önlüyor. Çözüm ayrıca, merkezi kurulum ve uygulama güncellemeleriyle daha fazla görünürlük, politika yönetimi ve kontrol sağlıyor.

Dijital dönüşüm güçleniyor

Deutsche Lufthansa AG’nin tam iştiraki olan Lufthansa Cargo, uyumluluk uygulaması, mobil cihaz yönetimi, uygulama yönetimi ve kokpit içi elektronik donanımları devreden çıkarıp modern bir elektronik uçuş çantası yaklaşımına geçmeye yönelik olarak Apple iPad’lere geçmek için VMware Workspace ONE with AirWatch’u tercih etti. Kokpitteki ağırlığı ciddi oranda azaltan bu hamle, yeni teknolojilerin onay süreçlerini kısalttı ve yakıt verimliliğini artırdı. Lufthansa bu sayede yeni güncellemeleri, uygulamaları ve yaklaşımları çalışanlarına hızlı bir şekilde sunabildi.

False