GeriTeknoloji Türk hacker'lar com.tr uzantılı sitelere saldırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk hacker'lar com.tr uzantılı sitelere saldırdı

Türk hacker'lar com.tr uzantılı sitelere saldırdı
refid:20486704 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Aralarında microsoft.com.tr ve gmail.com.tr'nin de bulunduğu pek çok siteye hacker şoku...

Dün öğle saatlerinde, com.tr uzantılı bazı önemli web siteleri, F0RTYS3V3N ismini kullanan bir Türk hacker grubu tarafından hack'lendi. Twitter'da F0RTYS3V3N'nin Emrullah Akdemir ismiyle yayınlanan hesabında, bu hack'leme olayıyla ilgili pek çok detay bulunuyor. Hatta, dün, gündüz saatlerinde "Bugün çok eğleneceğiz çooooooooook...." şeklinde bir twit atıldığı da dikkat çekiyor.

microsoft.com.tr, paypal.com.tr, cocacola.com.tr, gmail.com.tr, hotmail.com.tr, yandex.com.tr, live.com.tr, man.com.tr, fazilsay.com.tr ve bdp.org.tr sitelerine giriş yapanlar, bir süreliğine aşağıdaki mesajla karşılaştı:

"Tüm Türkiye de ki en önemli yerleri hackleyebilme gücü, çoğunda olmayan bu güç şimdilik bizde :) Türkiye de saçma sapan yok morhek yok anon manon gibi grupları destekleyenlere buradan çok kötü laf söylerdik de Türkiye Bilişim gündemine biraz mola verdirelim istedik ;)"

Şu anda hack'lenen sitelerin bazıları halen yayına girmiş değil; bazıları ise sorunsuz bir biçimde normal hallerine dönmüş durumda...

ANONYMOUS'UN EN ÇILGIN 10 SALDIRISI

False