GeriTeknoloji Steam Greenlight'a veda zamanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Steam Greenlight'a veda zamanı

Steam Greenlight'a veda zamanı

Bağımsız geliştiricilerin en önemli sahnesi Steam Greenlight, yerini Steam Direct'a bırakıyor.

Oyun geliştiricilerinin kendilerini göstermek için basamak olarak kullandığı ve çok başarılı bir sistem olduğunu da her fırsatta kanıtlayan Steam Greenlight, önümüzdeki baharda Steam Direct olarak karşımıza gelecek.

Valve oyun geliştiricilerinin süreçlerini hızlandırmak adına yeni yollar arıyor. Bu destekle birlikte, bağımsız oyuncular da Greenlight sayesinde bir çok oyunu oyuncularla buluşturdu. Ancak zamanla oyunların fazla artmasıyla ve Valve'un yeteri şekilde kaliteli olduğunu denetleyememesinden kaynaklanan şikayetler oluştu. Bu sebepten dolayı da Valve'in arayışta olduğu biliniyordu.

Steam Direct karşımıza ''Doğrudan Kayıt Yaptırma'' sistemi olarak karşımıza çıkacak. Daha öncesinde bağımsız oyun geliştiriciler oyunu sunmak için sadece 100 dolar verirken yeni sistemde bu durum oyun başına 100-5000 dolar arasında olacak. Geliştiriciler form doldurduktan sonra, kontrol edilerek uygunluğuna bağlı olarak oyunları Steam'de yayımlanacak. Bu yeni sistem önümüzdeki ilkbaharda uygulanması bekleniyor.

False