Steam Cevher nedir ve ne işe yarar? Steam Cevher nasıl kazanılır ve kullanılır

Steam Cevher nedir ve ne işe yarar Steam Cevher nasıl kazanılır ve kullanılır

Milyonlarca kullanıcıya erişen ve uzun süredir varlığı koruyan Steam, internet ve oyun camiasında önde gelen isimlerden biridir. Oyunların eklenti paketlerinin ve videolarının satışını yapmaktadır. 2003 yılından beri aktif bir şekilde hizmet veren Steam, Windows, Linux, MacOS işletim sistemleriyle uyum sağlar. İşte, tüm detaylar.

Haberin Devamı

Steam, oyuncuların yakından takip ettiği bir platformdur. Bu platform geniş çaplı pek çok hizmeti ve kampanyayı oyun severlere sunmaktadır.

 Steam Cevher Nedir?

 Steam platformunun kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklardan biri de cevherdir. Cevher sistemi sayesinde kullanıcılarına geniş çaplı olanaklar sunar. Diğer adıyla Steam Gem olarak bilinen cevher, para kazanmak ya da seviye atlamak için kullanılan bir sistemdir. Oyuncular cevherlerini biriktirebilir. 1000 cevher elde eden oyuncu cevher çuvalı oluşturabilir. Bu sayede kendi piyasasını hayata geçirebilir. Böylece pek çok kullanıcının yer aldığı pazarda önemli bir rol üslenir ve keşifler yapabilir.

 Steam Cevher Ne İşe Yarar?

 Steam cevher, en başta oyuncunun rozet kazanmasını sağlar. Steam üzerinden indirilen ve oynanan tüm oyunlar belli bir miktar kart kazandırır. Bu kartların belirli setleri vardır. Setler tamamlandığında ise rozetler oluşturulur. Oluşturulan rozetler sayesinde oyuncu seviyesini yükseltebilir.

 Steam üzerinden tüm kartlar tamamlandığında sıra cevhere gelir. Oyuncu artık cevher karşılığında görevleri yerine getirir. Biriktirdiği cevherleri kullanarak hızlandırma paketleri oluşturabilir. Bu durum dolaylı yoldan oyun satın alma işlemini gerçekleştirmek demektir. Toplanan cevherler, cevher çuvalında birikir.

Haberin Devamı

 Oyuncunun daha fazla cevhere ihtiyacı yoksa biriktirdiği cevherleri, cevher çuvalı haline getirerek kendi pazarında satışa sunabilir. Böylece oyuncu Steam üzerinden kazanç sağlayabilir. Fakat Steam üzerinden kazanç sağlayabilmek sizi yanıltmamalıdır. Çünkü Steam üzerinden kazanılan paralar yalnız o platformda geçerlidir. Yani gerçek paraya çevirme gibi bir durum şu an için söz konusu değildir.

 Steam Cevher Nasıl Kazanılır?

 Steam üzerinden cevher kazanmanın farklı pek çok yolu vardır. Cevher elde etmenin en kolay yollarından biri envanterinizdeki ögeleri dönüştürmekle mümkün olur. Bu ögeler rozetler, kartlar ve arka plandır. Bu ögeleri biriktirip daha sonra cevhere dönüştürerek, cevher biriktirilmektedir.

 Diğer yandan Steam Topluluk Pazarı üzerinden, 1000’lik cevher çuvalı satın alınabilmektedir. Ayrıca, özellikle indirim dönemlerinde cevherler satın alınabilir ve indirimler kalktıktan sonra daha yüksek bir fiyat üzerinden satışa sunulabilir. Kısaca fırsattan istifade edilerek çok daha basit cevher kazanılabilmektedir.

Haberin Devamı

 Steam Topluluk Pazarı nedir?

 Steam üzerinde yer alan oyunların yanı sıra oyun içerisinde kullanılan ögelerde satışa sunulmaktadır. Örneğin herhangi bir online oyun içerisindeki itemler, silahlar ve kostümler de satılmaktadır. Steam Topluluk Pazarı, bu ürünlerin satışının yapıldığı alandır. Burada alıcı ve satıcı olan kullanıcılar karşı karşıya gelir. Böylece arz-talep doğrultusunda alışveriş gerçekleştirilir.

 Steam Cevher Para Yerine Geçer mi?

 Steam cevher, platformun kullanıcılar arası etkileşimlerin artması ve yine Steam'in kullanılabilirliğini arttırmak amacıyla tasarlanmış bir sistemdir. Her piyasa da olduğu üzere burada da cevher, bir nevi ticarete dayanır. Fakat bu özellik üzerinden reel para kazanmak mümkün değildir. Yalnızca Steam içerisine ticaret yapılabilmektedir. Cevherler; oyunu satın almak ya da item, silah, kostüm gibi oyun içi ekipmanları satın almada kullanabilir.

Haberin Devamı

 Steam Cevher Kazanmak Zor mu?

 Cevher kazanmak çok zor değildir. Fakat işin püf noktaların bilmek gerekir. Bu iş her şeyden önce sabır ve zaman gerektirir. Steam hesabı üzerinden belli bir zaman ayırıp, keşif yaparak rozetler, kartlar ve arka planlar elde etmek gerekmektedir. Diğer yandan kampanyaları ve indirim günlerini takip etmek gerekmektedir. Tüm bunları cevhere çevirerek ciddi miktarlarda kazanç sağlanabilir.

Haberle ilgili daha fazlası: