Samsung Galaxy Watch Active 2 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Güncelleme Tarihi:

Samsung Galaxy Watch Active 2 tanıtıldı İşte özellikleri ve fiyatı
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 06, 2019 08:55

Samsung'un bir süredir görüntüleri internete sızan yeni akıllı saati Galaxy Watch Active 2, Galaxy Note 10 serisi telefonların tanıtımından önce duyuruldu. Peki yeni saat hangi özelliklerle geliyor? Fiyatı ne oldu?

Haberin Devamı

Samsung, Galaxy Note 10 serisi telefonlarını yarın akşam gerçekleştireceği etkinlikte dünyaya duyurmaya hazırlanırken, yeni akıllı saati Galaxy Watch Active 2 için daha fazla beklemek istemedi ve duyurusunu hemen öncesinde yaptı. Galaxy Watch Active'in ilk sürümündeki tasarıma hayli benzerlik gösteren yeni saat, 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı büyüklükte geliyor. 40 mm olan saatin ekranı 1.2 inç, 44 mm olan model ise 1.4 inç'lik bir ekran büyüklüğüne sahip. 

Super AMOLED ekranın kullanıldığı Galaxy Watch Active 2'nin ekranı da Gorilla Glass DX Plus cam teknolojisi sayesinde darbelere ve çiziklere karşı hayli dayanıklı bir yapıda. 40 mm'lik modelin ağırlğı 30 gramken, 44 mm olan modelin ağırlığı ise 36 gramı geçmiyor. Bileşeninde alüminyum ve paslanmaz çelik kullanılan Galaxy Watch Active 2, Bixby sanal asistanından faydalanıyor ve gerçek zamanlı antrenör kullanıcının her an yanı başında oluyor. 

Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanan ve NFC teknolojisini de destekleyen cihaz, aynı zamanda bünyesinde egzersiz programlarının takibini mümkün kılmak için GPS de bulunduruyor. 

Samsung Galaxy Watch Active 2 tanıtıldı İşte özellikleri ve fiyatı

İşlemci tarafına geldiğimizde ise Galaxy Watch Active 2'nin Exynos 9110'dan güç aldığını görüyoruz. 4 GB dahili hafızası olan cihazın standart mdelinde 768 MB RAM yer alırken, LTE teknolojisine sahip Galaxy Watch Active 2 ise 1.5 GB RAM kullanıyor. Saatlerin batarya kapasitesi de modeline göre değişiklik gösteriyor. Standart model 247 mAh, LTE'li model ise 340 mAh batarya kullanıyor. 

Gümüş, altın ve siyah olmak üzere üç farklı renkte gelmesi beklenen Galaxy Watch Active 2'nin fiyatları 279 dolardan başlayacak. 

Haberin Devamı

Galaxy Watch Active 2'nin 27 Eylül'de satışa sunulması planlanıyor. Türkiye özelinde bir tarih ise paylaşılmadı.

BAKMADAN GEÇME!