Oyun oynayarak 20 kilo verdi!

Oyun oynayarak 20 kilo verdi

Oyun oynayarak kilo vermek mümkün mü? İşte bu soru sonunda cevap buldu. Bir oyun yapımcısı sadece oyun oynayarak mucizevi bir olayı gerçekleştirdi.

Haberin Devamı

oyun oynayarak kilo vermek mümkün mü? Aslında bunun cevabı, sizin yönelimlerinize göre hayli değişiyor. Ünlü video oyunu stüdyosu Telltale'dan Job Stauffer inanılmaz bir iş çıkartmayı başarmış.

PC Gamer tarafından gerçekleştirilen röportajda, Job Stauffer VR'ın ve VR oyunlarının hayatını nasıl değiştirdiğini anlatıyor. Evet, özellikle konsollarda fitness oyunları ve benzeri uygulamalar uzun süredir sağlık için kullanılıyor. Job Stauffer ise böyle bir çözüme başvurmadan, sadece oyun oynayarak hayatını iki ayda düzene sokmayı başarmış.

Bu kilo kaybının altında herhangi bir mucizevi çözüm yer almıyor. Halihazırda kullanılan ve size satılan sistem, düzenli olarak vakit geçirdiğinizde sizi forma sokmayı başarıyor. Oyun sırasında bolca hareket etmeniz ve su içmeniz metabolizmanızı düzenlerken, bolca kalori yakmanıza olanak sağlıyor.

Job Stauffer, HTC Vive üzerinde bulunan ve Oculus Rift için geçtiğimiz dönemde betası sunulan Soundboxing ile hayli vakit geçirmiş. Düzenli ritimler ve bolca hareket sayesinde 20 kiloyu eritmeyi başarmış. Böylece VR'ın sağlık için çok yararlı olduğunu dolaylı yoldan ispatlamış diyebiliriz. (shiftdelete)

Haberle ilgili daha fazlası: