GeriTeknoloji Google Duplex'e karşı Microsoft'tan yeni sesli asistan: Xiaoice!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google Duplex'e karşı Microsoft'tan yeni sesli asistan: Xiaoice!

Google Duplex'e karşı Microsoft'tan yeni sesli asistan: Xiaoice!
Abone Olgoogle-news

I/O 2018 kapsamında Google Asistan'ın bir parçası olacak yapay zeka konfigürasyonlu Google Duplex'i tanıtan Google'dan sonra Microsoft da kendi yapay zekalı sesli asistanı Xiaoice'u duyurdu.

Sürekli gelişen yapay zeka algoritmalarının son örneklerini I/O 2018'de Google Duplex'le gördük. Google'ın, Google Asistan platformuna entegre bir şekilde çalışan sesli yardımcısı Duplex, hiçbir şekilde kendisinin bir robot olduğunu belli etmiyor. Google Asistan'a "Benim için bir restorandan randevu al" komutu verildiğinde Duplex devreye giriyor ve randevuyu alıyor. 

Google Duplexe karşı Microsofttan yeni sesli asistan: Xiaoice

Google'ın bu hamlesine karşılık Microsoft da kendi asistanını tanıttı. Microsoft CEO'su Satya Nadella'nın ev sahipliğinde Çin'de düzenlenen etkinlikte Xiaoice adında yapay zeka algoritmaları kullanan sesli asistan dünyaya duyuruldu. Şimdilik Çin'deki kullanıcılara sunulan bu asistan, Cortana, Google Alexa ve Google Duplex kadar başarılı değil. Ayrıca, Microsoft'un yeni asistanı, Facebook ve Twitter benzeri uygulamalar içerisinde hizmet hakkı tanıyor. Son olarak, Xiaoice'un önümüzdeki zamanlarda farklı dil destekleri alacağı biliniyor. 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle