Half-Life: Alyx satışa çıktı, oyunu bir saatte bitirdi!

Güncelleme Tarihi:

Half-Life: Alyx satışa çıktı, oyunu bir saatte bitirdi
Oluşturulma Tarihi: Mart 31, 2020 07:38

Half-Life'ın uzun zamandır beklenen yeni oyunu Half-Life: Alyx, geçtiğimiz günlerde oyunculara sunuldu. Ancak bazı oyuncular o kadar hızlı çıktı ki, 15 saatte hikayesi biten oyunu 1 saat içinde bitirmeyi başardı.

Haberin Devamı

Half-Life serisi uzun yıllardır oyuncular için özel bir yere sahip ve yıllarca Half-Life 3'ün ne zaman çıkacağı merak edildi. Sonrasında Valve, Half-Life: Alyx adında VR başlıkla oynanabilen bir oyunu gün ışığına çıkardı ve heyecan bir anda yükseldi.

Oyunun satışa çıkmasıyla birlikte ise kendilerini 'speedrunner' olarak nitelendiren bazı oyuncular, oyunu olabildiğince çabuk bitirmeye çalıştı ve bu süre 1 saate kadar indi. Fishy_F1shy isimli bir YouTube kullanıcısı, oyunu 57 dakikada bitirirken, bu videoyu da kanalına yüklemeyi ihmal etmedi.

Videoyu izlediğimizde ise özellikle savaş kısımlarının 18 dakika sürdüğü görülüyor. Oyuncu, bu kısmı hızlıca geçmek istese de, bu pek mümkün olmuyor ve nihayetinde 57 dakika 48 saniyede oyun sona eriyor. Ancak bu kırılabilecek diğer rekorların önünü elbette kapatmıyor.

Haberin Devamı

Oyunu oynayan diğer 'speedrun'ların bu süreyi daha da öne çekebilmeleri mümkün.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!