Galaxy Tab'ın Avrupa'da satışı durduruldu

Galaxy Tabın Avrupada satışı durduruldu

Samsung Galaxy Tablet bilgisayarının Avrupa’daki satışı durduruldu.

Haberin Devamı

Almanya’da bir mahkemenin aldığı karar doğrultusunda Samsung Galaxy Tablet 10.1 model bilgisayarının Avrupa’daki satışı durduruldu.

Geçen hafta İngiltere’de satışa sunulan bilgisayarın mahkeme tarafından raflardan kaldırılması ve Samsung’un bu ürününü pazarlamayı durdurması hükmü verildi. Düsseldorf bölge mahkemesi tarafından Apple’a daha önceden verilen kesin karar gereği, Samsung Galaxy Tab 10.1 bilgisayarının Hollanda dışında Avrupa’da satılması yasaklandı.

Galaxy Tab 10.1, İngiltere’de satışa sunulmasının ardından iPad2’den sonra en çok satan tablet bilgisayar olmuştu. Yetkililer, Avrupa’daki bir mahkemeden alınan kesin kararın onaylanması halinde tüm Avrupa Birliği (AB) ülkelerini kapsayabileceğini ifade etti.

Samsung’un temyize gitme hakkı bulunuyor. Ancak karar bozulacak olsa bile böyle bir karara kadar Hollanda dışında Avrupa’nın hiçbir ülkesinde Galaxy Tab 10.1 satılamayacak.

Öte yandan, analist Florian Muller, Apple’ın Hollanda’da yürürlüğe sokmak için ayrı bir dava yürüttüğünü belirtti. Blogunda bu konuda bilgi veren Muller, Hollanda’daki farklı yasal süreç nedeniyle satışların durmadığını ifade etti.

HAFIZALARA KAZINAN EFSANE BİLGİSAYAR OYUNLARI

Haberle ilgili daha fazlası: