Deezer Türkiye'de

Deezer Türkiyede

182 ülkede aylık 10 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak, dünyanın dört bir yanında müzik dinleme hizmeti sunan dijital müzik platformu Deezer, Türk kullanıcılarına yönelik hazırlanan içerik ve hızla genişleyen yerli kataloğu ile yayın hayatına başladı.

Haberin Devamı

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) ile geçtiğimiz günlerde ortak lisans sözleşmelerini karşılıklı olarak imzalayan Deezer Türkiye, bu imzaya paralel olarak 16 Eylül 2013 tarihinde yayına girdi.

İmzalanan ortak lisans sözleşmeleriyle MESAM ve MSG bünyesinde bulunan repertuarı Türk müzik severlerin ve tüm dünyanın erişimine açan Deezer’ın Ceo’su Axel Dauchez, platformun lansmanının ardından yaptığı açıklamada; “Türkiye, hızla gelişen dijital altyapısı ve mobil teknoloji kullanımındaki yüksek penetrasyon rakamlarıyla bizim için bölgede heyecan verici potansiyeli olan, fevkalade ilginç bir müzik pazarı. Müzik, siyasi ve coğrafi sınırları aşarak insanları bir araya getirme yeteneğine sahiptir. Deezer’ın amacı tüm dünyaya müzik sunmaktır; herkes için, her yerde müzik!” dedi.

Deezer Türkiye Genel Müdürü Selen Zorlu Tuğsuz da “Yerli kataloğumuza eklenen her yeni sanatçıyı ve eserlerini 25 milyondan fazla şarkıdan oluşan arşivimize ekleyerek, yerli müzisyenlerimizin hiç bir bariyer olmaksızın global dinleyicilere ulaşmasına da yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

Platforma, akıllı telefonlar, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar, tabletler, ev-sinema sistemleri, otomobil müzik sistemleri ve akıllı televizyonlardan “offline” özelliği sayesinde internet bağlantısına da gerek kalmadan anında erişim sağlanabiliyor.

Deezer’a üç farklı üyelik imkanı bulunuyor. Üyeliğe göre reklamlı reklamsız ve offline dinleme özellikleri geliyor.

Haberle ilgili daha fazlası: