GeriTeknoloji Call of Duty'nin dağıtımcısı işçi çıkartıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Call of Duty'nin dağıtımcısı işçi çıkartıyor

Call of Duty'nin dağıtımcısı işçi çıkartıyor
Abone Olgoogle-news

Her ne kadar dünyanın en çok satan oyun serilerinden biri olsa da, Call of Duty'nin dağıtımcısı bugünden işçi çıkarmaya başladı.

Son zamanlarda oyun sektörü işten çıkarmalarla beraber anılmaya başladı. Angry Birds'ün yapımcısı Rovio'nun kadrosunun %38'ini oluşturan 260 çalışan ile yollarını ayırmasının ardından, geçtiğimiz hafta da Rock Band 4'ün dağıtımcısı Mad Catz çalışanlarının %37'si ile yollarını ayıracağını duyurmuştu.

Activision'dan gelen bilgiler arasında ise resmi rakamlar yok, yani toplam kaç işçi çıkartıldığı veya sebebi konusunda sadece spekülasyon söz konusu.

Call of Dutynin dağıtımcısı işçi çıkartıyor


Game Informer'ın haberine göre, içeriden sızan bilgiler Activision'un Guitar Hero Live ve Skylanders SuperChargers oyunlarının çok kötü satış rakamları yakalaması sebebiyle Minneapolis bürosunu komple kapatma kararı aldığı yönünde. Activision'dan bu konuda doğrulama gelmekle beraber, bu adedin spekülasyonu yapıldığı kadar da yüksek olmadığı yönünde bir tekzip de yapıldı zira firmanın profilinde stüdyoda çalışan sayısının 20-49 arasında tanımlı olduğu gözükmekte.

Activision belki genel anlamda zorda olmayabilir, malum Call of Duty: Black Ops III daha önce açıklandığı üzere 2015 yılının en fazla satılan oyunu oldu. Bununla birlikte firma Guitar Hero ve Skylanders serilerinin sırtında oluşturduğu kamburdan kurtulma yoluna gidecek gibi gözüküyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle