GeriTeknoloji Asus'tan "en hafif" netbook
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Asus'tan "en hafif" netbook

Asus'tan "en hafif" netbook
refid:18510178 ilişkili resim dosyası

Eee PC X101 kullanıcılarına daha uygun fiyatla daha kolay ve hızlı bağlantı sağlamak için tasarlandı.

İlk olarak Computex Fuarı’nda tanıtılan, 17.6mm’lik süper ince görünümü ve sadece 920gr ağırlığı ile çantada kolayca taşınabilen X101, yeni MeeGo işletim sistemi ile de kullanıcılarına Facebook, Twitter gibi birçok sosyal paylaşım sitesinde her an online kalabilme imkanı sağlıyor. Böylece çocuklar, gençler ve öğrenciler için de ideal bir ilk PC olma özelliği taşıyor.

Tasarım ve Donanım Bir Arada

Donanım olarak netbooklardaki tüm özelliklere sahip olmasının yanısıra, sadece 920 gr.lık ağırlığı ve 17.6mm incelikteki profili ile dikkat çeken X101’in beyaz, kahverengi ve kırmızı renk seçenekleri de mevcut. Donanım gücünü 1 GB RAM, Intel Atom N435 işlemci, 2x USB 2.0 portu, MicroSD Kart okuyucu, dahili web kamerası ve sistemin daha çabuk açılmasını sağlayan 8GB’lık SSD’den alan X101, ASUS Super Hybrid Engine (SHE) Teknolojisi ile de güç tüketimini ayarlayarak daha uzun pil ömrü sunuyor.

Her Zaman Sosyal Olun

Kullanımı kolay bir arayüze sahip yeni MeeGo işletim sistemi, Facebook, Twitter gibi özel uygulamalarda arkadaşlarınızla sürekli mesajlaşma ve ileti paylaşmanızda kolaylık sağlıyor. İnternette sörf yapabilmeniz için Google Chrome tarayıcı ile gelen Meego işletim sistemi, aynı zamanda, asus@vibe, asus appstore ve çevrimiçi dosya depolama kullanımı sağlayan Dropbox gibi bulut tabanlı servisleri sunuyor.

Kullanıcılara Alternatifler

X101H konfigürasyonu ile gelen modelde Windows 7 Starter ile 250GB HDD veya MeeGo işletim sistemi ile 8GB SSD disk seçme şansı bulunuyor.
Eee PC X101’in öne çıkan özellikleri:
- Çok ince ve hafif; kolay taşınabilir- sadece 17.6 mm inceliğinde ve 920gr ağırlığında
- Kesintisiz çiklet tasarımlı tuş takımı ve rahat kullanım için geniş touch-pad tasarımı
- Meego işletim sistemi ile geniş kapsamlı eğlence ve sosyal ağ uygulamaları,
- Sektörün önde gelen dil öğretim kurumlarından British Council English Language Learning tarafından tüm yaş aralıkları için geliştirilmiş önyüklü İngilizce Dil Öğrenme yazılımı
- Asus AppStore ile e-kitap ve oyun içeriklerine anında erişim, asus@vibe uygulaması ile bulut tabanlı zengin eğlence içeriği

False