1.7 milyar dolarlık satın alma

Güncelleme Tarihi:

1.7 milyar dolarlık satın alma
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 10, 2022 13:08

Amazon ve iRobot, iRobot'un satın alınmasıyla ilgili bir birleşme anlaşması imzaladıklarını duyurdu. Anlaşma tamamlandığında, Colin Angle iRobot'un CEO'su olarak görevine devam edecek.

Haberin Devamı

Amazon, iRobot'un net borcu da dahil olmak üzere yaklaşık 1,7 milyar dolar değerinde, tamamı nakit bir işlemle hisse başına 61 dolar karşılığında iRobot'u satın alacak. Süreç iRobot'un hissedarlarının ve düzenleyici makamların onaylarının ardından tamamlanacak. Anlaşma tamamlandığında, Colin Angle iRobot'un CEO'su olarak görevini sürdürecek. 

Amazon Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Dave Limp: "Zaman tasarrufunun önemli olduğunu ve ev işlerinin, müşterilerin sevdiği başka bir şeyi yapmak için daha verimli kullanabileceği değerli zamanı aldığını biliyoruz. Uzun yıllar boyunca, iRobot ekibi, evdeki engellerden kaçınarak müşterilerin istediği zaman ve yerde temizlik yapabilen, toz haznesini otomatik olarak boşaltabilen yaratıcı ürünlerle insanların temizlik alışkanlıklarını değiştirebileceğini kanıtladı. iRobot ekibiyle çalışmaktan heyecan duyuyorum" dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!