GeriSiyaset ‘Türkiye hedeflerine mutlaka ulaşacaktır’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Türkiye hedeflerine mutlaka ulaşacaktır’

‘Türkiye hedeflerine mutlaka ulaşacaktır’
Abone Olgoogle-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yaşasın Cumhuriyet” sözleriyle bitirdiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayımladı.

Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle: “Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri kabul eden Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyetimizin temelinde, mevcut Anayasamızda da vurgulanan ‘Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti’ anlayışı vardır. Hukukun üstünlüğüne inanmış bizlerin, bugün verdiği ‘Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma’ mücadelesinin de meşru dayanağı budur. Vatandaşlarımızın kalıcı huzur ve adalet talebine ancak Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırdığımızda ulaşılabilecektir.
Ulu Önder’in, ‘Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa, kazanılan zaferler kalıcı olmaz’ uyarısı da özgürlük ve bağımsızlığımızın yol haritası niteliğindedir. Oysa ülke ekonomimizin bugün içinde bulunduğu tablo, Atatürk’ün uyarısının aksine üretmeyen, savurgan, liyakatsiz, yandaşları koruyan ve dışa bağımlı bir politika izlenilmesinin sonucudur. Özellikle kadınlar ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimiz, bu ekonomi politikasının getirdiği ağır yükün altında ezilmektedir.

DEMOKRASİNİN NETİCESİ

Ancak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde ve eşsiz iradesiyle Milli Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla tamamlamış ve Cumhuriyeti kurmuş olan ülkemiz, bugün de içinde bulunduğu zor koşulları ortadan kaldıracak birikime sahiptir. Bu bağlamda unutulmamalıdır ki martın sonunun getirdiği bahar, geniş bir mutabakata dayalı demokrasi mücadelesinin ilk neticesidir. Türkiye, Cumhuriyet’e ve demokrasiye kalpten bağlı milletimizin verdiği güçle büyük ve kalıcı hedeflerine mutlaka ulaşacaktır.” 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle