GeriVolkan Kurt Bazı otlar ve tohumlar yağ yakan fabrika gibi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bazı otlar ve tohumlar yağ yakan fabrika gibi

"Doğa üretken bir fabrika gibi. Vücuttaki yağların yakılmasını kolaylaştıran birçok bitki keşfedildi. Bedene girdiğinde yağ, yakan mekanizmaları harekete geçiren bu bitkiler aşırı kilolara şifa oluyor. Bunlar arasında mate yaprağı, biberiye ve ısırgan gibi şifalı otların yanı sıra kereviz gibi bitkilerin tohumları da yer alıyor."

İnsanlar krizi bahane ediyor yiyor. 'Eşimden ayrıldım' diye yiyeceklere sarılan çok kadın var. İşten atılıyorlar yine çare yemek oluyor. İhanet birebir yeme sebebi! Artık psikolojik olarak hep bir şeyleri atıştırır durumda buluyoruz kendimizi. Bu da aşırı kilolara yol açıyor. Şimdi bu kiloların tam atılma zamanı. Yoksa bahara doğru vermesi imkânsızlaşacak. Doğal ürün uzmanı Volkan Kurt, zayıflatan bitki ve yiyeceklerden söz ediyor. İdeal kilonun nasıl belirleneceğini de anlatan Kurt, zayıflama konusunda kendisine yöneltilen soruları yanıtlıyor.

2 ay önce doğum yaptım. Şimdi 1.57 cm boyunda 64 kiloyum. Nasıl zayıflayabilirim. Karnım çok sarkmış durumda, onu da toparlamak mümkün mü?

Doğum yapan kadınlar kilo vermek için birçok yolu deniyorlar. Bana bunları bildirmeniz vereceğim yanıtları da daha somut hale getirir. Öncelikle beslenmenize dikkat edeceksiniz. Salata, ızgara ve diyet ürünleri daha çok öne çıkarın. Bu arada biraz da hareket gerekli. Her gün düzenli yürüyüş yapın. Kızartmalardan uzak durun. Tabağınıza yemek alırken ölçülerinizi küçültün. Daha az miktarda alın. Günde en az 1,5 litre su için. Sağlıksız ve doğal olmayan yiyeceklerden, yağlı, salçalı yemeklerden, hamur işlerinden ve hamur tatlılarından kaçının. Karnınızdaki sarkma için basit bir yol önereceğim. Her gün 20 kez karnınızı içeri çekin. Aynı zamanda selülit yağı ile günde bir kez masaj yapın.


Merhabalar ben 20 yaşında bir çocuk annesiyim. Boyum 1.66, kilom 70.
Aşırı kilolu görünmesem de ben kendimi rahatsız hissediyorum. Bundan 3 ay öncesine kadar spora başlamıştım. 4 kilo verdim ama durdu. Şimdi işe başladım, spora zamanım yok. Zayıflama bantlarına başvurmayı düşünüyordum araştırdım ama çok güvenli olmadığını öğrendim. Ne yapmalıyım sizce?


Spor tabii önemli ama sadece sporla ilgili değil zayıflama. Size bazı yöntemlerden söz edeceğim. Tatlandırıcı kullanılmış hazır içeceklerin ve aromasız sodaların dışında bütün yapay içecekler kalori içerir. Su ve bunların dışında içecek almayın. "Tadımlık" besinler almayın. Bir parça kek bile kilo yapar. Çay ve kahve, aşırı tüketildiklerinde kafein içerikleri nedeni ile vücuttan su atılımını arttırırlar ve dolaşımda yarattıkları bozukluklar nedeni ile selülit oluşumuna neden olurlar. İlle atıştırmak istiyorsanız çiğ sebzelerden istenilen miktarda alabilirsiniz. Ama çok abartmadan. Abartmadan diyorum çünkü 100 gram domates 22 kalori. 1 kg domates yerseniz tam 220 kalori alırsınız.


Merhaba 28 yaşındayım 1,58 boy ve 87 kiloyum. Bundan 2 sene evvel 65
kiloydum evlendikten sonra kilo artışı hızlandı birde buna doğum eklenince olanlar oldu tabii. Henüz doğumda aldığım kiloları da veremedim. Bu arada doktora gittiğimde karaciğerde yağlanma olduğunu söyledi, bana ne önerirsiniz? İştahımı dengelerken kilo verdirecek ve aynı zamanda karaciğere zararı olmayan bitkisel bir ürün söylerseniz inanın çok mutlu olurum artık bu kilolardan kurtulmak istiyorum değerli önerilerinize şimdiden teşekkür ederim...Size önerebileceğim ve karaciğerinize de zarar vermeyen yöntem bitkisel olacak. Bitkisel yöntem hem tok tutuyor, hem de bağırsakları çalıştırıyor. Böylece yemekte alınan yağların da vücuttan daha kolay atılmasını sağlıyor. Bu karışımın içerisinde kesinlikle sinameki gibi boşaltım sistemini aşırı çalıştıran bitkiler yok. Tozun böyle zararlı yan etkileri olmadığı gibi, 'yan faydaları' var. Yüksek kolesterolü düşürüyor, tansiyona faydalı oluyor. Bahsettiğim bu formül ile ayda 4–6 kilo vermeniz mümkün. Yağlardan yakınan birçok insanın istediği kiloya indiği görüldü. Uzun süre kullanılmasının da herhangi bir yan etkisi de görülmedi. www.herbalium.net sitesinde ayrıntı okuyabilirsiniz.


Ben 35 yaşındayım sürekli oturuyorum görevim santral. Fazla hareket edemiyorum. Bir de ayağımdan özürlüyüm, yürüyüş de fazla yapamıyorum. 59 kiloyum 1.55 boyum. Önceleri iyiydi, kilomu koruyabiliyordum. Hep ilaç kullandım. Psikologum vermişti. Panik atak vardı. O yüzden kilo aldım, daha önce 53'te kalabiliyordum.

Günümüzde pek çok insan formunu korumaya uğraşıyor. Bir besine yasak ya da şişmanlatan gözüyle baktığınızda o yiyeceğin çekiciliğini artar. Daha fazla yersiniz. Kendinizi bedensel ve ruhsal rahat hissettiğiniz kilo, ideal kilonuzdur. O yüzden fazla dış etkenlerin etkisinde kalmayın. Katı diyetlerdeki başarısızlık oranı yüzde 95. O nedenle birçok insan bitkilere yöneliyor. İlacı hala kullanıyorsanız önermek istemiyorum. Bunu doktorunuza danışın ama ilaç döneminiz bittiyse bitkisel zayıflamaya kesin başvurabilirsiniz. (Herbalium'a danışın isterseniz. )

Bitkilerin kimyasal yapısını incelediğimizde bir çok önemli faktörler görürüz. Bazılarının kan şekerini düşürme ve dengeleme özelliği bulunur. Kan dolaşımını düzenleyen, hormonları dengeleyenler var. Mikroplara karşı direnç kazandıranları da (sarımsak gibi) var. Toksin arttıran bitkiler bedenden su ve tuz attırırken kiloların kalıcı olmasına yardımcı oluyor. Terleme, solunum, idrar ve dışkı yolları ile yağları dışarı atıyor. Yağla birlikte toksinleri de dışarı atıyor. Bu konuda 0 216 456 64 94 numaralı telefonu arayıp, daha fazla bilgi alabilirsiniz.


Volkan Bey benim kilo sorunum var ama gerçekten sorun emin olun ki hiç bir şey yemediğim zamanda kilo alıyorum ben anlayamadım ve bu artık benim psikolojimi bozmaya başladı. Artık evden çıkmak istemiyorum arkadaşlarımın zoruyla çıktığımdaysa hemen eve dönmek istiyorum sanki herkes bana bakıyor. Şu an 98 kiloyum. Artık o alaycı bakışlara tahammülüm kalmadı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Aklımı kaçırmak üzereyim. Eğer cevap yazarsanız çok memnun olurum. Bana bir tavsiyede bulunun. Ben herkese güvenemiyorum. Yardım edin lütfen.

Anlattıklarınız sizin psikolojik sorunlarınız olduğunu ortaya koyuyor. Şişmanlık mutsuz ve güvensiz insanlar yaratıyor. Ben elbette psikiyatrist değilim ama her gün çok sayıda telefon alıyorum kilo sorunu olan insanlardan. Onların problemlerini de paylaştığım için birçok durum hakkında bilgi sahibi oluyorum. Aşırı kilolu olanlar genellikle hassas, alıngan ve sıkıntılı hal yansıtıyorlar. Bedenin genel görünümünde ortaya çıkan şekil bozukluğu hep "benle alay ediyorlar" ya da "herkes bana bakıyor" gibi duygular uyandırıyor. Bundan dolayı iyice mutsuz olup yemeğe daha aşırı istek duyuyorlar.
Tabii bunun nedenleri araştırıldığında ortaya çok şey çıkar. Çocuklar ödevini yapınca şekerle ödüllendirilir bizde. Bu bile kültürümüzde şişmanlığın alt yapısını ortaya koyuyor. Şimdi yaş yazmayınca sorun oluyor. Fakat 98 kilo hayli fazla. Siz artık bir sihirli değnek arıyorsunuz sizi zayıflatacak. Önce herkese söylediğimiz gibi hamur işlerinden kısmalısınız. Arkasından da bitkisel çözüme yönelebilirsiniz. Yağları yakan bu yöntemle yüzünüz bir süre sonra gülecektir.


Ben Almanya'da yaşadığım için soruyorum. 8 aylık bebeğim var ve anne sütü emiyor. Şifalı bitkilerle zayıflama setinizi kullansam bebeğim de benimle beraber zayıflar mı?

Hayır, bu mümkün değil. Bebeklerin sağlıklı gelişimi elbette emzirme döneminde çok dikkatli olmalı. Anne sütünün bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini biliyoruz. O nedenle dikkatli olmalı. Bizim şifalı bitkilerle zayıflama seti içinde bilindiği gibi rezene de var. Rezene anne sütünü (süt salgısını) artırır. Bu rezenenin bilinen en eski özelliklerinden biridir. Ayrıca bitkinin "antienflamatuar" etkisi de var. Doğum sonrası süt veren annelerde sık rastlanan meme başı yaralarının verdiği rahatsızlığın giderilmesinde de eskiler yine taze kaynamış su veya sütle hazırlanan rezene infüzyonu hazırlarlar. İçinizi rahatlatmak için bir içecekten de söz etmek istiyorum. Ünlü marka Milupa da anne sütünü artırmaya yardımcı olmak amacıyla poşet emzirme çayı üretmişti. Bu bitki çayının içerisinde anason, rezene, kimyon, melisa ve rooibos bitkileri var. Rezene, anason ve kimyon anne sütünü artırmaya yardımcı oluyor. Sizin zaten bazı gıdalardan kesmeniz gerekmiyor ki. Hamur işleri hariç, aldığınız gıdalar bebek sütünü de besleyecektir.Zayıflamak istiyorum. 1.61 boyum var. Kilom ile 60.Yalnız basen bölgesinde oldukça kilolarım var. Bir de bacak bölgesinde. Belim falan ince. Ben komplekse girdim. Aç kalıyorum, çok az yiyorum. Ne fayda? Etrafımdakiler vücudumun çok güzel olduğunu söylüyor ama ben rahat olamıyorum. Vücudumun da yüzüm kadar güzel olmasını istiyorum. Lütfen bana bir program, bir şey söyleyin. Bunun kısa süre içinde etkisi olsun. Yalnız yüzümün zayıflamasını istemiyorum. Size güveniyorum. Lütfen yardım edin.

Bana güvendiğiniz için öncelikle teşekkür ederim. Şimdiye kadar bize güvenen hiç kimsenin bu inancını sarsmadık. Şimdi size gelelim: Öncelikle bir "algı bozukluğu" içinde olduğunuzu söylemek istiyorum. Çünkü çevrenizdeki herkes size güzel olduğunuzu hatta şişman olmadığınızı söylerken size kendinizi "ŞİŞMAN" zannediyorsunuz! Bu birçok genç kızda var. Bir iki kilo fazlasını takıyor ve bundan dolayı çok mutsuz ediyor kendini. Bir de sizin bir handikabınız var: "Ben zayıflayayım ama yüzüm incelmesin" diye de bir talebiniz var. Burada bir takıntı söz konusu. Sizin gibi insanlar, birçok besinden kısıyor. Böylelikle vücut, günlük alması gereken besinden eksik kalıyor ve güçsüzleşiyor. Bunlar ciddi sağlık sorunları da getirir. Benim anladığım kadarıyla sadece basen bölgenizde bir orantısızlık var. O da Türk kadınının ortak sorunu. Bu sorunun çözümü için çok ağır diyet programı yapmanıza falan kesinlikle gerek yok. Siz bunun için doğadan yararlanın. Kalçada, basenlerde ve baldırlardaki fazlalıklar ve selülitler gerçekten birçok insan için ciddi bir sorun. Şimdi size evde yapılabilen bir uygulamadan söz edeceğim: Hoş kokulu bitkisel yağlarla evde yapacağınız bazı masajlar o bölgedeki probleminizi giderecektir. Bölgesel zayıflama ve selülit sorunları için özel olarak uzmanlarla birlikte hazırladığımız bir masaj yağı var. Bu zaten büyük ilgi görüyor. Sözünü ettiğim yağ kompleksi bitki özleri ve yağ eritici doğal yağlardan üretildi. Selülit haricinde selülitli olmayan, ama bedende incelmesini istediğiniz diğer bölgelerde de kullanılıyor. 13-15 uygulamada çok iyi sonuçlar veriyor. Sorunlu bölgeye sürüp, 20 dakika masaj yapmanız yeterli. Ayrıca sıkılaştırıcı özelliği de var. Yüzde yüz saf ve doğal yağların karışımından oluştuğu için, herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Piyasadaki sentetik karışımlı yağlardan olmadığı için, birçok kadın bu ürünün etkisinden memnun. Bu masaj yağı, evde kendiniz tarafından uygulayabileceği gibi, bir yakınınıza da yaptırabilirsiniz.

Ayrıca www.herbalium.net sitesine de girebilir, sormak istediğiniz bir çok konuda bana telefonla danışabilirsiniz.


Boyum 1.55. Buna göre kilom kaç olmalı ve nasıl kilo verebilirim. Beni kısa süre içinde aydınlatırsanız sevinirim.

İdeal kilo hesaplanması için bir formül var biliyorsunuz. "Beden Kitle İndeksi" olarak adlandırılıyor. (Kısaca "BKİ" deniyor.) Beden Kitle Endeksi'ne göre 25 ve üzerinde bir değere sahip olanlar şişman kabul ediliyor. Bu, değer boy uzunluğunun kendisiyle çarpılıp kişinin kilosunun, bu sayıya bölünmesiyle elde ediliyor. Örnek verelim: Bir insan 60 kilo ise ve boyu 1.60 ise...
1.60 x 1.60 = 2.56
60 / 2.56 = 23,4 (BKİ oranı)
BKİ burada 25'ten az olduğu için zayıf oluyorsunuz. "Manken kilosu" olarak tabir edilen kilo da ise boyla kilo arasında ortalama 10 fark olmalı.
Örneğin bir erkek için, boyu 1.80 cm diyelim. Burada 1 metresini atarsak kalan 80'den 10'u çıkaralım. Elde edeceğimiz kilo 70'tir. Yani burada "manken gibi" bir bedene sahip olmak için 1.80 boyundaki bir insanın 70 kilo olması gerekiyor. Ve kesinlikle mankenliği kendinize meslek edinmediyseniz böyle incecik olmaya kalkışmayın. Sizin boyunuz 1.55 olduğuna göre 50 veya 55 kilo sizin için normaldir.


Yüzüm kilo almıyor. Yağlar basende, bacakta toplanıyor. Sadece yüzümün kilo alması için ne yapmalıyım. Şimdiden teşekkür ederim.

Bu soruyu dönem dönem alıyorum: Yüzün kilo alması gibi bir program yok benim bildiğim. "Ben kilo vermek, için diyet yapıyorum. Ama bu diyette yüzüm de zayıflıyor. Bunu istemiyorum" diyorlar. Öncelikle buna çözüm bulmanın kolay olmadığını söylemek isterim. Bu sorunu olanlara çözüm olarak masaj yağı ile zayıflamayı öneriyorum. Bölgesel zayıflama yöntemi uygularken de tabii bol bol su içmeniz ve yiyeceklerinize az da olsa dikkat etmeniz lazım. En azından hamur işlerinden uzak durmalısınız. Dikkatimi çekti: "yüzüm zayıflıyor" sorunu gençlerde çok var. Çünkü çevreden, arkadaşlarından aldıkları tepki genellikle şu oluyor: "Yüzün çökmüş!" Bu da psikolojik olarak çok etkiliyor. Yemeklerinizi aşırı olmamak kaydı ile düzenli tüketin. Sabah, öğle ve akşam düzenli gıda tüketiminde bulunun. Bölgesel zayıflama gerçekleştirmek için, neresi kilolu ise o bölgeye her gün düzenli olarak bitkisel zayıflama yağı masaj yapın. (Eğer basenleriniz çok fazla ise ek olarak eve bir pedal çevirmeli jimnastik aleti alabilirsiniz. Düzenli olarak her gün pedal çevirmeye başladığınızda, bu da sorununuzu çözer. )

Merhaba. Ben 21 yaşındayım. Önceden çalışıyordum. O zamanlar kilom 58'di. Ama şimdi işten çıktım. Çok bunalıyorum ve sıkıntılı olduğum zamanlarda da sürekli yemek yiyorum. Şu anda 75 kiloyum. Boyum 1.60. Çok sinirlerim bozuluyor. Aynaya bakınca ağlayasım geliyor. Ne olur iştah kesici bir bitki çeşidi yok mu? Bana isimlerini söyleseniz çok ihtiyacım var. Ve kilo verdikten sonra nasıl korumam gerekiyor. Ne olur yardımcı olun. Başarılarınızın devamını dilerim Volkan Bey.

15 kilodan fazla almışsınız. Bu hayli fazla. Birçok kadın sıkıntıdan dolayı çok fazla yiyor ve kilo alıyor. Bu aralar işten çıkarmalar çok fazla. Onların çoğu evde bunalımdan sürekli yiyor. Yani global krizin bir yansıması da bunalım ve alınan fazla kilolar... "İştah kesici" diye tabir ettiğiniz bitkilerden veya "tok tutan" besinlerden söz edebiliriz. Tok tutan ve iştah kapatıcı etkisi kanıtlanan özel besinleri yiyerek, rejim yapmadan zayıflayabilirsiniz. Bu besinlerin bazılarında "Triptofan" maddesi vardır. Bu madde vücutta serotonin oluşmasında ve hücrelere taşınmasında önemli bir görev alır. Serotonin de iştah hissini azaltır. Özellikle muz, avokado, yulaf ve peynirde bulunur.
Bezelye, fıstık ve fasulyede gibi besinlerde de "albumin" bulunur. Bu madde can sıkıntısını giderir ve iştahı kapatır. Bu arada bir kaç "pratik çözüm" önermek isterim. Karnabaharı ve brokoliyi hafifçe haşlayıp yoğurtla yiyin. Bu karışım lif açısından zengin olduğundan, sizi uzun süre tok tutar. 250 gram kara erik kurusunu biraz tarçınla haşlayın. Bu meyve tatlı gereksiniminizi karşılayacaktır.

Öğünler arasında acıktığınızda kuru erik yiyin. Ispanak yaprağını çok az haşlayın. Süzün, içine bir kaç dilim portakal atın. Üzerine biraz yağsız yoğurt eklediğinizde size "zayıflatan salata" olur. Tabii 10 mucize bitkinin bir arada bulunduğu şifalı bitki kompleksini de ihmal etmeyin. Bu bitkilerden biri biberiyedir. Biberiye sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır.

Hayalinizdeki inceliğe kavuşmanız dileğiyle
Doğal Ürün Uzmanı
Volkan Kurt
Herbalium
0216 456 64 94

www.herbalium.net

False