GeriVolkan Hürmeriç Bıçak Altına Yatmadan Gözlüklerden Kurtulun!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bıçak Altına Yatmadan Gözlüklerden Kurtulun!

Bıçak Altına Yatmadan Gözlüklerden Kurtulun!

"Bütün görme kusurlarının tedavi edilebileceğini belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç, bıçaksız lazer tedavisi yani femtosaniye lazer tekniğini anlatıyor."

“Bıçaksız cerrahi hastalara güvenli ve konforlu bir ameliyat imkanı sunar. Diğer cerrahi tekniklerinde hastalarımızın en çok korktuğu konu gözlerine bıçak değmesi ya da ağrılı bir operasyon geçirme riski ve endişesidir. Bıçaksız lazer tedavisi olarak bilinen femtosaniye lazer tedavisi ile tüm bu riskler ortadan kalkmış durumdadır.”

Bıçaksız lazer tedavisi modern ve güvenilir bir tekniktirBıçak Altına Yatmadan Gözlüklerden Kurtulun
“Bıçaksız lazer teknolojisi yaklaşık 15 yıldır kullanılmakta olan tüm dünyada en modern ve en güvenilir lazer tekniği olarak kabul edilmektedir. Femtosaniye lazer tekniği sayesinde operasyon sırasında göze hiçbir şekilde bıçak değdirilmez. Bu teknoloji sayesinde operasyon sırasında herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissedilmez. Lazer tedavisi yaklaşık 10 dakika içerisinde tamamlanır. Lazer teknolojisi ile yapılan operasyonlar göz dokusunda hiçbir hasar riskine fırsat bırakmamak için bilgisayar kontrolü altında yapılır. Gözlükten kurtulmak için uygulanan lazer tedavileri içerisinde femtosaniye teknolojisi ile birlikte wavefront yani kartal gözü excimer lazer uygulanması tedavide altın standardı oluşturur. Özellikle astigmat tedavisinde bu iki teknik oldukça başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.”

Femtosaniye lazer tedavisi sonra iyileşme süreciBıçak Altına Yatmadan Gözlüklerden Kurtulun
Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç “Operasyonun ardından ilk gece bir miktar ağrı ya da yanma hissi oluşabilir. Ancak ertesi günden itibaren görme derecesi en yüksek seviyeye ulaşır. Bunun dışında hastalarımızın tedaviden sonraki süreçte karşılaşabilecekleri diğer bir sorun ise göz kuruluğudur. Bu sorunda uygulanan göz kuruluğu tedavisi ile kısa bir süre içinde giderilmektedir. Hastalarımız bıçaksız lazer tedavisinden bir gün sonra normal hayatlarına dönebilmektedir.”

False