Senden Hoşlanan Bir Erkek Hangi Sinyalleri Verir?

Herkese merhabalar. Umarım temmuz ateşini aşk hayatınızda da yaşıyorsunuz.

Haberin Devamı

Yaz aşklarının yeri ayrıdır ve insanın yaz aylarında yaşadığı ilişkiler onda hayatı boyunca sürecek izler bırakabilir. Bunda mevsimsel faktörler de vardır; puslu ve yağmurlu bir kışın ardından bahar aylarında yeniden doğuşu yaşayan ruhumuz yaz aylarında ise tüm benliğiyle aşkı bulmaya çalışır.

Aşkı bulmak derken, kimi zaman bir kadın aşkı bulduğunu zanneder oysa tek bulduğu vahşi bir sırtlandır! Cinsel açlığını 'yoğun ilgi' göstererek gizlemeye çalışan sırtlan erkekler temmuz ve ağustos boyunca tüm yazlık mekanlarda karşınıza çıkabilirler, lütfen bu konuda dikkatli olunuz. Bazı mekanların kapısına “Dikkat sırtlan çıkabilir” yazısı konulsa sizce de çok daha iyi olmaz mıydı?

Sizinle iletişime geçen ve yoğun ilgi gösteren bir erkeğin sırtlan olduğunu ve cinselliğin ardından ortadan kaybolacağını, size gösterdiği ilginin derecesinden rahatlıkla anlayabilirsiniz. Diyelim ki Bodrum’da gece kulübünde bir erkek ile tanıştınız ve telefonlar alındı. O gece mekandan ayrıldıktan sonra sabaha kadar sizinle mesajlaştı. Sonra sabah günaydın mesajları, olabilecek en romantik sözler, daha dün gece görüşmüşken “Haydi öğle yemeğini birlikte yiyelim” teklifleri, yani sürekli nefes aldırmadan size gösterdiği yoğun ilgi baş döndürücü olabilir ancak kabul edelim ki gerçekçi değildir. Hukuki tabirle belirtecek olursak; “hayatın doğal akışına aykırıdır.” Bir erkek bu kadar üstelediğinde ve acele ettiğinde şu noktaya dikkat etmelisiniz; 'cinsellikle ilgili espriler yapılmaya başlandı mı? Sürekli olarak konu oraya geliyor mu?'

Haberin Devamı

Senden Hoşlanan Bir Erkek Hangi Sinyalleri Verir

Erkekler, özellikle de sırtlan familyasından olanlar şu bilgiye sahiptirler: 'kadınlar ilgiyi severler' ve onların tüm stratejisi tam da bu bilgi üzerine kurulmuştur. Yoğun ilgi, sürekli onu düşündüğünü gösteren mesajlar ve kısa zamanda cinselliği yaşamak için kadın beynine yollanan sübliminal espriler.

Gerek youtube kanalımda gerekse Instagram üzerinden “Bu tip erkeklere karşı nasıl davranmalıyım?” sorusu bana sürekli gelir. Bu satırları yazarken sizlere bu konuda şu bilgiyi vermeliyim; sırtlan erkekler evet çok yoğun ilgi gösterirler ancak onların gerçek yüzünü anlamak ve ciddiyetlerini ortaya çıkartmak aslında beş harfli bir formüle bakar: SABIR.

Haberin Devamı

Otuz gün formülümü çeşitli kanallarda belirttim burada tekrar etmekte fayda var; bir erkeğin sizinle ilgilenmesi güzeldir ancak ideal olanı bunu istikrarlı bir şekilde yapmasıdır. Sırtlanlar sabırsızdır ve genelde ilgileri yirmi bir gün ila otuz gün arasında sona erer. Amaçları tanıştıktan sonra bir ay içerisinde kadınla cinselliği yaşamaktır. Siz bu süreyi ne kadar uzatırsanız erkeğin ciddiyetini anlamak açısından o kadar tedbirli olursunuz. Bu arada size ilgi göstermeye ve görüşmeye devam ediyorsa o zaman bu adamın tek derdi cinsellik değildir; sizden gerçekten hoşlanıyor ve değer veriyor olabilir.

Günümüzde gittikçe artan sırtlan popülasyonunu bir kenara bırakacak olursak; gerçekten ilgilenen bir erkeğin verdiği diğer sinyaller nelerdir?

Haberin Devamı

1) Henüz tanışma cesaretini göstermediyse erkeğin verdiği ilk sinyal elbette bakışlarıdır. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre kafe, bar ve benzeri mekanlarda bir kadınla tanışmak isteyen bir erkek kadın ile en az on iki defa bakışlarının karşılaşmasını bekler. Bu rakam da gösteriyor ki erkek ilk adımı atmadan önce halk tabiriyle “kesişmeye” ve kadının da buna karşılık vermesine çok önem veriyor. Bir mekanda seninle ilgilenen erkek öncelikle bakışlarıyla bu ilgisini ortaya koyar. Diyelim ki aynı ofiste çalışıyorsunuz fakat farklı departmanlardasınız, bu durumda ortak alanda bulunan kahve makinası, su sebili ve benzeri araç gereçlerin yanında “nedense” sürekli onunla yan yana geldiğini görmeye başlarsın. Bir sohbet açmaya çalışır, sorular sorar, havadan sudan espriler yapar, güldürmeye çalışır, tek bir gülümsemeni yakalamaya çalışır zira unutmayalım ki erkeğin özgüveni kadının gülümsemesiyle zirveye çıkar. Yani bir erkek ile sohbet ettiğinizde ona ne kadar gülümser ve hatta yaptığı esprilere içten kahkahalar atarsanız ona o kadar “cesaret” vermiş olursunuz. Çok sayıda gelen bir diğer soru ise, “Aynı arkadaş ortamındayız bana bakıyor ancak benimle ilgilendiğinden nasıl emin olabilirim?” Kısaca bu soruya da değinecek olursak, seninle ilgili sorular sorması, en meşgul anlarında bile arkadaşlarla buluşmalara gelmesi, sana yakın oturmaya çalışması ve konuştuğunda bir ilişkin olup olmadığını anlamaya çalışması gayet açık göstergelerdir.

Haberin Devamı

Senden Hoşlanan Bir Erkek Hangi Sinyalleri Verir

2) Bir mekanda, iş yerinde veya dediğimiz gibi arkadaş ortamında tanıştınız. İlgilenen bir erkek sorular sorar. Bakınız bu nokta son derece önemli, altını çizerek belirtiyorum, gerçekten ilgilenen bir erkek kadını anlamaya çalışır, sırtlan erkek ise avlamaya çalışır. Bunu biraz açıklayalım: İlgili erkek kadının karakterini, mizah anlayışını, aldığı eğitimi, yaşam tarzını anlamaya çalışır çünkü kadına karşı duyguları vardır ve erkeğin savunma mekanizması gereği bu duyguları güvenilir olmayan bir kadına açmak istemez. Önce şunu anlamaya çalışır: “acaba bu kadın benim duygularımı açabileceğim güvenilir birisi mi?” Bunu anlamanın tek yolu size sorular sormak veya ortak tanıdıklarınız var ise onlardan sizinle ilgili bilgi toplamaktır. Her iki yolu da dener. Öte yandan uzmanlık alanım olan sırtlan erkek size soru sorma gereği duymaz; çünkü sadece cinsellik yaşamayı hedeflediği bir kadının karakteri, aile yapısı veya iş hayatı onu bir gram olsun ilgilendirmez. Zaten birkaç hafta içinde ortadan kaybolacağı için bu konulara girerek vakit kaybetmesine gerek yoktur!

Haberin Devamı

3) Gerçekten ilgilenen erkeğin tanışmanın akabinde sorular sormasının ve anlamaya çalışmasının dışında vereceği bir diğer sinyal ise örneğin anlattığınız bir probleminizle ilgili fikirler veya çözüm önerileri getirmesidir. İşe yaradığını göstermeye çalışır, hayatınızla ilgili ona açtığınız özel bir konuda pratik çözümler sunar, daha da önemlisi konuyu takip eder, “Ne oldu o konuyu çözdün mü?” gibi sorularla size konuyu takip ettiğini gösterir, bunu yapmasının sebebi gerçekten değer vermesidir. Bir erkek, değer vermediği bir kadına dair hiçbir konuyla ilgilenmez veya ilgileniyor gibi bir izlenim vermez. Çok açık ve net.

4) İlgilenen erkeğin bir diğer davranışı ise görüşme sıklığıdır. Ne kadar yoğun olursa olsun görüşmeye çalışır, bir araya gelemiyorsa örneğin çok yoğun çalışan bir erkek olması durumunda ise telefonla arama sıklığı veya mesaj trafiği gittikçe yoğunlaşır. Merak eder, arar sorar, sesini duymaya çalışır. Ulaşamadığı zaman buna önem verir, uzun süre ulaşamadığında arkadaşlarınızı devreye sokar, “Bu kız nerede?” diye meraklanır zira erkekteki en temel içgüdülerden 'koruma içgüdüsü' hemen devreye girer ve onun davranışlarına yansır. Erkek, gerçekten değer verdiği bir kadını her durumda ve koşulda korumaya odaklıdır.

Senden Hoşlanan Bir Erkek Hangi Sinyalleri Verir

5) İlgiyi gösteren bir diğer sinyal ise planlar yapmasıdır. Bir de bakmışsınız beyefendi konser biletleri almış, sizin sevdiğiniz rock grubunun -kendisi pek sevmese bile- konserine bilet bulmuş ve sizi mutlu etmek adına aslında sevmediği müzikleri saatlerce dinlemeye hazır. Hani bir söz vardır ya “Seninle her şey keyifli” gerçekten de doğrudur. Tatil planları yapar, birlikte tatile gitmeyi teklif eder, yer, zaman ve kalınacak otel gibi tüm detayları planlar ve yol haritasını size sunar. Yani sizinle daha fazla vakit geçirebilmek ve anı biriktirmek için her fırsatı değerlendirir ve size sürekli yeni teklifler sunar.

Yukarıda saydığım maddeler bir erkeğin sizinle ilgilendiğini açıkça ortaya koymaktadır. Sizlere yaz aşklarında iyi şanslar dilerken, İtalya Genova sahillerinde geçen, yaz aşklarını, ilişkileri ve evliliği anlatan son kitabım Med Cezir ile ilgili gelen bir soruya buradan yanıt vermek istiyorum:

“Tutkulu bir aşkın ardından ayrılığın erkekte bıraktığı izler farklı mıdır?”

Cevabım şu şekilde: Ayrılık sonrası erkek kendi ruhuna döner, dışarıya farklı bir görüntü verse de gerçek budur. Oysa kadın, bitirmeden önce uzun süre düşünür ama bitirdiği zaman ruhunda ve bedeninde gerçekten her şey bitmiştir ve dış dünyaya döner.

Erkek biter, kadın yeniden başlar. İşte bundan dolayı, boşanma sonrası bazı erkekler için “köprü altlarında geziyor” metaforu kullanılır.

Seviliyorsunuz.
Görüşmek üzere.

Adil YILDIRIM
İlişki Danışmanı Ve Yazar

Instagram: Adilyildirimyazar

Youtube: Adil Yıldırım

Yazarın Tüm Yazıları