MENÜ

Çemberlitaş Tepesi

Çemberlitaş Tepesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çemberlitaş Tepesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çemberlitaş Tepesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 10 Çemberlitaş Tepesi haberi bulunmuştur.

Çemberlitaş Tepesi Haberleri

Efsanelerle el ele, ‘Tanrının Arka Bahçesi’ne yolculuk

Efsanelerle el ele, ‘Tanrının Arka Bahçesi’ne yolculuk

Ahmet Güneştekin’in Avusturya’daki ilk solo sergisi ‘Mitoslar Evreni’, ülkenin en önemli müzesi Bank Austria Kunstforum Wien’de açıldı. Sürprizlere açık bu görsel dünyada sanatçının hikâyelerle dolu geçmişi de İstanbul’un zengin tarihi de yer alıyor. Görmek içinse 27 Ağustos’a kadar vaktiniz var.

İstanbulun 7 tepesi nerede, İstanbul hangi tepeler üzerine kuruldu

İstanbul'un 7 tepesi nerede, İstanbul hangi tepeler üzerine kuruldu?

Asırlardır dilden dile gelen 'Yedi Tepeli İstanbul' cümlesi ne anlama geliyor? Nerede bu 7 tepe? İstanbul denilince ilk akla gelen şeylerden biri şüphesiz İstanbul‘un Yedi Tepesi’dir. İstanbul Belediyesinin logosunun da üzerinde bulunan, şairlerin şiirlerine konu olmuş bu yedi tepe nerede biliyor musunuz?

2.02.2015Keyif
Her sokağı farklı bir dünya

Her sokağı farklı bir dünya

İstanbul’un yeni alışveriş mabedleri, dev AVM’ler açıldıktan sonra beş asırlık Kapalıçarşı’nın papucu dama atıldı. Oysa ara sokaklarında pek çok sıradışı mekan barındırıyor. Hollywood yıldızlarına mücevher tasarlayan kuyumcular, ünlü modacıların müdavimi olduğu kumaşçılar, Osmanlı hanedanının özel eşyalarını bulabileceğiniz antikacılar, örneğine başka hiçbir semtte rastlayamayacağınız esnaf lokantaları... İşte size Kapalıçarşı’dan 38 sıradışı adres...

2.03.2014Seyahat
Pierre Loti’nin ruhu ocakbaşında yaşayacak

Pierre Loti’nin ruhu ocakbaşında yaşayacak

Şöyle bir çağrı cümlesini okuduğunuzda ne düşünürsünüz: “Gelin Pierre Loti ruhunu birlikte yaşatalım!” Türk dostu, Fransız romancı Pierre Loti’nin anılacağı, edebiyatının veya içinde yer aldığı oryantalizm akımının tartışılacağı bir toplantı herhalde, değil mi?

29.05.2010Kelebek
‘Bu çocuk son peygamber olacak’

‘Bu çocuk son peygamber olacak’

Rahip Bahira, Busra’da Ebu Talib’in kervanındaki Hz. Muhammed’i görünce aynen böyle söylemişti.

23.08.2009Gündem
Keşfedilmesi gereken 10 kültür rotası

Keşfedilmesi gereken 10 kültür rotası

Kültür turları, turizmde son yılların yükselen değeri. Özellikle büyükşehirlerde her hafta sonu onlarca farklı kültür turu yapılıyor, bu konuda hizmet veren şirketlerin sayısı hızla artıyor.

13.04.2006Seyahat

Yazar Sonuçları

Bizans'ı ve Fatih'i tanımak

İSMAİL Tokalak'la geçen haziran ayında Bafra'da tanışmıştık. "Bizans'ı ve Fatih'i yazıyorum" demişti. En sonunda 704 sayfalık 'Bizans Osmanlı Sentezi' (Gülerboy Yayınları; tokolak@btinternet.com) adlı kitabını çıkardı.

27.01.2007

Birlikte tiyatroya gidelim patlamış mısır da yiyelim

Çocuğunuzla beraber yapabileceğiniz faaliyetlerin artması bir anne için çok heyecan verici ve rahatlatıcı oluyor.

1.02.2003