Yüksekova'da çatışmalar nedeniyle bir çok ev hasar gördü

Güncelleme Tarihi:

Yüksekovada çatışmalar nedeniyle bir çok ev hasar gördü
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 27, 2015 14:42

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde dün gece boyunca devam eden çatışmaların ardından bu sabah bir çok evin hasar gördüğü ortaya çıktı.

Haberin Devamı

Hakkari Valiliği’nin çıkan olaylar nedeniyle dün saat 23.30'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan ettiği Yüksekova ilçesinde güvenlik güçleriyle PKK üyeleri arasında sabaha kadar çatışmalar devam etti.

YÜKSEKOVA'DAN SON FOTOĞRAFLAR

İlçede sokağa çıkma yasağı devam ederken, gece çıkan çatışmalardan dolayı da birçok ev hasar gördü. Savaş alanına dönen ilçede gerginlik devam ediyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde sabah saatlerinde yasağa uymayarak sokağa çıkan bir gruba polis tazyikli suyla müdahale ederken, ilçede ise internet sıkıntısı yaşandığı belirtildi.

Yüksekovada çatışmalar nedeniyle bir çok ev hasar gördü


HDP'Lİ ZEYDAN: 3 KİŞİ ÖLDÜ

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Yüksekova'da yaşanan çatışmalarda 3 kişinin öldüğünü, 7 kişinin ise yaralandığını söyledi.

Haberin Devamı

VALİLİK: İKİNCİ BİR DUYURUYA KADAR SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

Haberin Devamı

Hakkari Valiliği, Yüksekova İlçesi’nde dün gece saat 23.30’dan ikinci bir duyuruya kadar ilçede sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini duyurdu.

Yüksekovada çatışmalar nedeniyle bir çok ev hasar gördü

Hakkari Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz Yüksekova İlçesi’nde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, İlimiz Yüksekova İlçe merkezinde 26 Ağustos 2015 günü saat 23.30’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir" denildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!