Yaşlı ve engelli maaşları ne zaman ödenecek? Tarih belli oldu

Güncelleme Tarihi:

Yaşlı ve engelli maaşları ne zaman ödenecek Tarih belli oldu
Oluşturulma Tarihi: Nisan 25, 2022 19:06

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelen Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası, yaşlı ve engelli maaşlarının ödemesi hakkında da müjdeyi verdi. Peki, yaşlı ve engelli maaşları ne zaman ödenecek?

Haberin Devamı

Engelli maaşı ve yaşlılık aylığı ile ilgili açıklama yapıldı. Engelli maaşı ve yaşlılık aylığı ödemeleri belirli tarihlerde yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, yaşlı aylığı ve engelli aylıklarınım hesaplara yatırılacağını duyurdu.

YAŞLI VE ENGELLİ MAAŞLARI CUMA GÜNÜ ÖDENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya dair şunları söyledi;

"Ayrıca engelli, yaşlı, dul, yetim şehit yakını gibi kesimlere yönelik özel desteklerimiz var. Ramazan 1,5 milyar lira tutarındaki yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın maaşlarını Cuma günü ödeyeceğiz. 15 milyar liralık sosyal yardımla ilgili çalışmaların da sonuna gelmiş durumdayız. Yakında harekete geçeceğiz. Asıl olan her insanımıza huzurlu bir aile ortamı, can ve mal güvenliğinden emin olacağı güvenli iklim, sağlık hizmetlerine kesintisiz ve ücretsiz imkanı, çalışacağı bir iş ve ulaşımdan enerjiye kadar her alanda günümüz ihtiyaçlarına uygun temel altyapıyı sağlamaktır. Basit hesapların ürünü, bu kutlu yürüyüşü akamete uğratamayacak."

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!