THY'de görevli pilot ve kabin memurları uçuş sonrası da alkol ve psikoaktif madde testine tabii tutulacak

Güncelleme Tarihi:

THYde görevli pilot ve kabin memurları uçuş sonrası da alkol ve psikoaktif madde testine tabii tutulacak
Oluşturulma Tarihi: Aralık 01, 2023 10:57

Türk Hava Yolları pilot ve kabin memurlarına gönderdiği duyuruda, görevli kaptan pilot ve kabin memurlarına uçuş öncesi yapılan alkol ve psikoaktif madde testi alınan kararla uçuş sonrası da yapılacağını açıkladı.

Haberin Devamı

THY konuyla ilgili olarak hem pilotlara hem de kabin memurlarına bir duyuru gönderdi. Duyuruda Kontrole Tabi Havacılık Personelinin Alkol ve Psikoaktif Madde Kontrollerine ilişkin Talimat (SHT-APAM) gereği uçuş sonrası yapılacak olan testler İstanbul Havalimanı Ekip Terminali'nde bulunan sağlık biriminde gerçekleşecek. Uçuş görevinden gelen pilot ve kabin memurları burada teste tabii tutulacak.

Yapılan duyuruda ayrıca "Konu hakkında gereken bilgilendirme ve yönlendirme, iniş sonrasında uçağa gelecek sağlık çalışanları tarafından ekiplerimize tebliğ edilecektir. İşlemin, uçuş sonrası görev süresi içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir. Testin uzaması halinde görev süresi sonu, testin tamamlanma zamanı olacaktır. Ekiplerimizin değişen uygulama doğrultusunda hareket etmesini rica eder, emniyetli uçuşlar dileriz" denildi.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!