Tarhan’dan uyarı: Sakın ha kadınları koruduğunuz gibi korumayın

Güncelleme Tarihi:

Tarhan’dan uyarı: Sakın ha kadınları koruduğunuz gibi korumayın
Oluşturulma Tarihi: Kasım 21, 2013 10:01

TBMM Başkanvekili AK Partili Sadık Yakut’un, karma eğitimin yanlış olduğu ve gelecek dönem kaldırılacağına ilişkin açıklamasına CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan’dan sert eleştiri geldi. Tarhan, iktidarı, “Sakın ha gençleri, kadınları koruduğunuz gibi korumaya kalkmayın” diye uyardı. Tarhan, yaptığı yazılı açıklamada şunları vurguladı:

Haberin Devamı

GERÇEĞİ BİLİYORUZ
“Şimdiki amaçları karma eğitimi kaldırmakmış! Muhtemelen bu açıklamanın ardından birileri çıkıp ‘ parti değil, kişisel görüş’ falan diyecek, tepkileri gidermeye koyulacak. Ama ne yaparlarsa yapsınlar biz gerçeği biliyoruz. Biz biliyoruz ki, beyinsel düşünce böyle fikirler üretilmez. Biz biliyoruz ki, derdiniz özgürlük ya da inancını serbestçe yaşayabilme değildir. Biz biliyoruz ki, temsil ettiğiniz zihniyet; Karma eğitimi “kızlı/erkekli” diye aşağılayıp, kadının ne giyip, hangi sayıda çocuk doğurduğunda makbul sayılacağını dikte etmekten vazgeçmeyecek. Namusu, sadece kadın ve erkek üzerinden kurgulamaktan asla vazgeçmeyecek. Okulları, kaldırımları, toplu taşım araçlarını, hastaneleri, merdivenleri, hatta mezarlıkları ayırarak ahlaklı olunacağını zannetmeye devam edecek.
SAKIN HA
Asıl namusun, hırsızlık, yolsuzluk, emek sömürüsü, onurlu gençlerin eline para sıkıştırmak, sülalesini zenginleştirmek, eşitsizlik, adaletsizlik gibi zeminlerde aranması gerektiğini hiç, ama hiç anlamayacak. Ve biz biliyoruz ki, bu ülkenin çocukları sizin tek tip anlayışınıza kurban edilemeyecek kadar değerlidir. Çocukları, gençleri “korumak vs.” dediğinizi duyar gibiyim. Sakın ha kadınları koruduğunuz gibi korumaya kalkmayın onları da. Hatta mümkünse siz korumayın onları, bırakın biz korumayı biliriz --sizden. Ayırmak gerekiyorsa illa ki, birilerini birilerinden, zihniyeti ve niyeti bozuk olanları ayırmak gerekir evvel emirde ötekilerden.
Not- Bunlar da benim kişisel görüşümdür ki, partimi bağlamaz.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!