Son dakika... MİT'ten Suriye'de DEAŞ operasyonu: 11 terörist patlayıcılarla yakalandı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Kasım 19, 2022 11:41

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde düzenlediği operasyonlarda 11 DEAŞ'lı terörist yakalandı. Operasyonda çok sayıda patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi.

Haberin Devamı

DEAŞ'lı teröristler tarafından Suriye'de misafirhane olarak kullanılan ve içinde sorumlu düzeyde örgüt mensuplarının yer aldığı 3 örgüt evi, Suriye Milli Ordusu (SMO) ve MİT'in çalışmaları sonucunda tespit edildi. MİT'in istihbarı ve operasyonel desteğiyle SMO'ya bağlı yerel güvenlik güçlerince Fırat Kalkanı Harekatı alanında operasyonlar düzenlendi. Bu operasyonlarda 11 DEAŞ üyesi yakalandı.

ÇOK SAYIDA PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonlarda; teknik kapasitesi ve patlama etkisi yüksek, profesyonelce hazırlanmış ve yaklaşık 30 bin dolar değerinde olduğu anlaşılan 4 bin 350 elektrikli fünye, 986 programlanabilir entegre cihazı, 665 devre kartı, voltmetre, devre elemanları, devre kontrolü için LED'ler ve lehim aletinin de aralarında bulunduğu çok sayıda teknik malzeme ele geçirildi.

Son dakika... MİTten Suriyede DEAŞ operasyonu: 11 terörist patlayıcılarla yakalandı

Haberin Devamı

DEAŞ'lı hücre üyelerinin, PKK/KCK-PYD/YPG uzantısı SDG kontrolündeki Haseke/Guveyran Cezaevi'ne yönelik DEAŞ unsurlarınca gerçekleştirilen saldırılara lojistik ve askeri destek sağladıklarını itiraf ettiği öğrenildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!