Kılıçdaroğlu'ndan 'Adalet Yürüyüşü'nün 12. gününde çarpıcı açıklamalar

Güncelleme Tarihi:

Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşünün 12. gününde çarpıcı açıklamalar
Oluşturulma Tarihi: Haziran 26, 2017 10:20

Partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan başlattığı yürüyüşün 12. gününde yürüyüşe başlamadan önce yaptığı açıklamada "Bir kişi yargılanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevi'nde özel yer, üç oda hazırlanıyor. Çünkü o kişinin mahkum edileceği önceden biliniyor, ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor ve ona göre yer hazırlanıyor. Bu, yargı ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en somut örneklerden birisi ve bizim bu yürüyüşümüze de haklılık kazandıran en temel olaylardan birisi" dedi. Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki gösteren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise "Bu açık bir yalan, daha da ötesi açık bir iftiradır. Vatandaşı tahrik etmek için yapılan bir iftiradır" diye konuştu. 

Haberin Devamı

Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşe devam ediyor. Konakladığı Bolu'nun Dağkent mevkisinde gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün 12'nci gününe geldiğini, adalet için yürüdüklerini belirtti.  Kılıçdaroğlu, "Ülkeye adalet gelsin istiyoruz, adaletli bir Türkiye istiyoruz, hukukun üstünlüğünü, birlikte yaşamayı istiyoruz." dedi.

Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşünün 12. gününde çarpıcı açıklamalar

Dün aldıkları bir duyuma üzüldüklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 

"Bir kişi yargılanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevi'nde özel yer, üç oda hazırlanıyor. Ufak tefek eksiklikleri gideriliyor. Çünkü o kişinin mahkum edileceği önceden biliniyor, ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor ve ona göre yer hazırlanıyor. Bu, yargı ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en somut örneklerden birisi ve bizim bu yürüyüşümüze de haklılık kazandıran en temel olaylardan birisi. Mahkeme karar verecek ama kararı yürütme organı veriyor. Mahkeme sadece dillendiriyor bunu. Nerede yatacağı, nerede kalacağı belirleniyor, odanın ufak tefek ihtiyaçları gideriliyor. Ankara'dan geliyorlar, odalara bakıyorlar nedir, ne değildir diye. Dolayısıyla bu bizi derinden yaraladı ve adaletin neden zorunlu olduğunu bir kez daha bize gösterdi. 12'nci günde yolumuza devam ediyoruz."

Haberin Devamı

Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşünün 12. gününde çarpıcı açıklamalar
Konuşmasının ardından yürüyüşüne başlayan Kılıçdaroğlu, kortejde bulunan engellilerle bir süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu'na, yürüyüşü sırasında yoldan geçen bazı vatandaşlar da korna çalarak destek veriyor.

İLK ETAPTA 5.5 KİLOMETRE YÜRÜDÜ

Kılıçdaroğlu, açıklamasının ardından D-100 Karayolu’nda Bolu Dağı’na doğru yürüyüşe başladı. Kılıçdaroğlu’na, bir kısmı kamp alanında çadırlarda, bir kısmı karavanlarda ve araçlarda, bir kısmı da sabah otobüslerle gelen partililer ile vatandaşlar eşlik etti. Kılıçdaroğlu, bir süre elinde 'Adalet' yazılı dövizle, yanında bir grup engelli ile birlikte yürüdü.

Haberin Devamı

Kılıçdaroğlu’na kızı Aslı Nadir, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ile onun nişanlısı Mine Alşan da eşlik etti. Kılıçdaroğlu, Dağkent’ten çıkarken İstanbul’a 232, Düzce’ye 38 kilometre mesafe kaldığını gösteren tabelayı geride bıraktı.

Kılıçdaroğlu’na yol üzerinde bazı vatandaşlar ellerinde 'Adalet' yazılı dövizler ve Türk bayraklarıyla destek verdi. Kılıçdaroğlu, yol kenarında kendisini bekleyen bir grup köylü kadın ile sohbet ederek bayramlarını kutladı. Kılıçdaroğlu, yaşlı bir kadının elini öptü. Kılıçdaroğlu, bir ara kendisini destekleyen bir grup çocukla da birlikte yürüdü. Kılıçdaroğlu, 12’nci günün ilk etabında Abant Kavşağı’na kadar 5.5 kilomete yürüyerek burada mola verdi.

Haberin Devamı

BOLU DAĞI’NIN ZİRVESİNE ULAŞTI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Dağı'nın eteğindeki Abant Kavşağında verilen molanın ardından yürüyüşe devam etti. Bolu Dağı'na tırmanan Kılıçdaroğlu'na, Elmalık Köyü mevkisindeki üst geçitte toplanan bir grup tepki gösterdi. Polis ekipleri grubu üst geçitten indirerek uzaklaştırdı. Kılıçdaroğlu, yürüyüş sırasında araçlarından kendisini destekleyenleri selamladı. 900 rakımlı Bolu Dağı'nın zirvesine tırmanırken zorlandığı gözlenen Kılıçdaroğlu, sık sık sıvı aldı. Kılıçdaroğlu, Bolu Dağı tabelasının önünden elinde 'Adalet' yazılı dövizle geçti.

Yürüyüşe katılanlar ile kendilerine tepki gösteren bir araçtakiler arasında gerginlik yaşandı. Arbede sırasında aracın camı kırılırken, polis olaya müdahale ederek aracı uzaklaştırdı. 6.5 kilometrelik ikinci etap, Bolu Dağı'ndaki Köroğlu tesislerinde sona erdi.

Haberin Devamı

YÜRÜYÜŞÜN 12. GÜNÜ SONA ERDİ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşünün 12’nci günü Düzce girişinde sona erdi.

Kılıçdaroğlu yürüyüşü tamamlamasının ardından Twitter hesabından, "Bu halk sizden adalet dilenmiyor, çünkü adil bir düzende yaşamak insanın doğuştan gelen hakkıdır. Bu ülkeye adaleti size rağmen getireceğiz” mesajını paylaştı.

Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşünün 12. gününde çarpıcı açıklamalar


OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...

Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşünün 12. gününde çarpıcı açıklamalar

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 

BAKMADAN GEÇME!