GeriGündem Son dakika... İstanbul'da 1 Mayıs...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... İstanbul'da 1 Mayıs...

İstanbul'da 1 Mayıs kutlamalarının adresi Bakırköy oldu. 1 Mayıs için sabah 05:00'te Taksim'e çıkan yollar kapatıldı, bazı metro seferleri iptal edildi. Talimhane, Beşiktaş ve Şişli'den Taksim Meydanı'na yürümeye çalışanlar oldu. Bu gruplara polis müdahale etti. Taksim Meydanı'na kimsenin girmesine izin verilmezken, Talimhane’de bulunan oteller ve cafelere giriş çıkışlar polis kontrolünde yapıldı. Oluşturulan polis noktalarında vatandaşların ve turistlerin çanta ve bavulları arandıktan sonra geçmelerine izin veriliyor. Öte yandan Bakırköy'de çıkan arbedede polis havaya ateş açtı. Taksim'e çıkmak isteyen bazı gruplara yönelik müdahalelerde İstanbul genelinde 165 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında İstanbul'da bazı yollar sabah erken saatlerde trafiğe kapatıldı. Metrobüs seferleri devam ederken bazı metro durakları kapatıldı, deniz ulaşımında aksama yaşandı. Talimhane, Beşiktaş ve Şişli'de Taksim Meydanı'na yürümeye çalışan gruplara polis müdahale etti, çok sayıda kişi gözaltına alındı. Bakırköy'de arbede yaşandı, polis havaya ateş açtı. İşte dakika dakika yaşananlar... 

17:10 Gün içinde kutlamaların yasak olduğu Taksim'e çıkmak isteyen bazı gruplara polis müdahale etti. Yapılan müdahalelerde İstanbul genelinde 165 kişi gözaltına alındı. (Damla GÜLER)

BAKIRKÖY'DE DAĞILIM BAŞLADI... ÜSTGEÇİTTE YOĞUNLUK YAŞANDI 

SAAT 15:30: 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için Bakırköy Halk Pazarı'na gelenler buradaki programın sonlarına doğru alanı terk etmeye başladı. Kutlama alanından çıkanların birçoğu, metrobüsü kullanmak için İncirli'deki yaya üst geçidini kullandı. Bu nedenle bu noktada yoğunluk oluştu. Üstgeçidi kullananlar ilerlemekte güçlük çekti. Bakırköy Halk Pazarı'nda dağılmalar devam ediyor.

 

 

BAKIRKÖY'DE KUTLAMALAR...

SAAT 14:40: DİSK, KESK, TMMOB ve TTB önderliğinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla İstanbul'da düzenlenen kutlamalar, Bakırköy Halk Pazarı'nda başladı. Miting alanında sık sık çeşitli marşlar ve türküler çalındı. Vatandaşlar da halay çekerek şarkılara eşlik etti. Yoğunluk nedeniyle bir saat geç başlayan programda, katılımcıların alandaki yerini almasının ardından 1 Mayıs 1977'de Taksim Meydanı'nda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Berktay Akyıldız şefliğindeki DİSK Korosu tarafından çeşitli türküler, "1 Mayıs Marşı" ve "Enternasyonal Marşı" seslendirildi.Sendikalar ile sivil toplum kuruluşu başkanları, siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri, katılımcıları platformdan selamladı.      

TALİMHANE'DE 15 GÖZALTI

SAAT 14:30: Talimhane tarafından gelip Şehit Muhtar Bey Caddesi'nde toplanan bir grup, Taksim Meydanı'na girmeye çalıştı. "Mücadele Birliği" üyeleri oldukları ifade edilen grup, "Şimdi Devrim Zamanı" pankartı açıp slogan attı.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...
Polis, grubun Taksim Meydanı'na girmesine izin vermedi. Uyarılara rağmen dağılmayan gruba çevik kuvvet müdahale etti. Polis ekipleri, 15 kişiyi gözaltına alarak polis aracına bindirdi. Bazı grup üyeleri ise ara sokaklara dağıldı. 

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

Taksim Meydanı havadan görüntülendi

 

 

MECİDİYEKÖY'DE 25 GÖZALTI

SAAT 14:20: 1 Mayıs'ta Mecidiyeköy civarında toplanarak Taksim'e çıkmak isteyen bazı gruplara polis müdahale etti.  Yapılan müdahale sonrası ara sokaklara dağılan göstericilerden bazıları Mecidiyeköy civarında bir araya gelmek isteyince polis tarafından gözaltına alındı. Mecidiyeköy'deki köprü altına getirilen göstericiler, burada plastik kelepçe takılarak gözaltı otobüsüne bindirildi. Şu ana kadar Mecidiyeköy civarında alınanların sayısının 25 olduğu belirtildi. 

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

SAAT 14:10: Taksim Meydanı'na kimsenin girmesine izin verilmezken, Talimhane’de bulunan oteller ve cafelere giriş çıkışlar polis kontrolünde yapılıyor. Polis bariyerlerin diğer tarafından turistlerin ve vatandaşların girişine izin veriyor. Oluşturulan polis noktalarında ise vatandaşların ve turistlerin çanta ve bavulları arandıktan sonra geçmelerine izin veriliyor. Talimhane’de bulunan otel müşterileri ise polisin araç trafiğine kapattığı noktaya bavulları ile gelerek taksilere biniyor. Taksim ve civarında neredeyse polis kuş uçurtmuyor

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

YENİDEN GÖZALTILAR YAŞANDI

SAAT 13:50: Talimhane'den Taksim Meydanı'na çıkmaya çalışan bir grup, polisin önlerini kesmesiyle pankart açarak slogan atmaya başladı. Gruba polis kısa sürede müdahale etti. Gruptakiler polise direnince, arbede çıktı. Bazı kişiler karga tulumba gözaltına alındı. Bu sırada gözaltına alınmamak için direnen bir kişiyi yakalamaya çalışan polis memurunun da yere düştüğü görüldü.

BAKIRKÖY'DE CHP HEYETİ DE YER ALDI

SAAT 13:15: Bakırköy Halk Pazarı’na yürüyecek grupların toplanmaları artarak devam ediyor. Alana yürüyen grupların arasında CHP heyeti de var. CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, CHP milletvekilleri Barış Yarkadaş, Mahmut Tanal, Engin Altay, Oğuz Kaan Salıcı, Sezgin Tanrıkulu, Sibel Özdemir, Gülay Yedekçi, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu kortejde yer alan isimler arasında... 

Bakırköy halk pazarında toplanan binlerce kişinin 1 Mayıs coşkusu havadan drone ile görüntülendi.
Bakırköy halk pazarında toplanan binlerce kişinin 1 Mayıs coşkusu havadan drone ile görüntülendi.
Bakırköy halk pazarında toplanan binlerce kişinin 1 Mayıs coşkusu havadan drone ile görüntülendi.  

TARAFTAR GRUPLARI DA 1 MAYIS KUTLAMASINDA

SAAT 13:10: 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları nedeniyle Bakırköy'e gelenler arasında Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı ve Fenerbahçeli gruplar da vardı. Fenerbahçeli grup, Gezi olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan ve Ali İsmail Korkmaz'ın fotoğraflarını taşıdı. Beşiktaş Çarşı grubu ise 1 Mayıs marşını söyleyip kartal işaretleri yaptı.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

 

BAKIRKÖY'E YÜRÜYÜŞ BAŞLADI

SAAT 12:50: Bakırköy Halk Pazarı'nda 1 Mayıs kutlamasına katılacak grupların yürüyüşü başladı. Katılımcılar saat 12:00 itibariyle iki kortej halinde alana yürümeye başladı. DİSK öncülüğünde Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı üzerinde toplanan katılımcılar İsmail Erez Bulvarı üzerinden alana yürüdü. Hem Çobanceşme Koşuyolu Bulvarı hem de İsmail Erez Bulvarında kurulan iki ayrı polis arama noktasından geçerek alana ulaştı. Katılımcılar alan girişinde de 3. kez aramadan geçirildi. DİSK'e bağlı görevli ses araçları da aranarak içeri alındı.  İncirli'de toplanan diğer gruplarda aksi yönden yürüyüp meydana girdi. Saat 13:00 itibariyle meydandaki kutlamanın saygı duruşuyla başlaması bekleniyor.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...
BAKIRKÖY'DE ARAMA NOKTASINDA ARBEDE... POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI  

SAAT 12.30: Bakırköy'de arama noktasında üzerini aratmayan kişileri polis gözaltına aldı. Arkadaşlarının gözaltına alınmasına tepki gösteren grubun diğer üyeleri bariyerleri yıkmaya çalışınca arbede yaşandı.

Yaşanan arbedenin ardından polis ekipleri bazı grup üyelerini gözaltına aldı. Arkadaşlarının gözaltına alınmasına tepki gösteren grup üyeleri bariyerleri yıkmaya çalıştı. Polis ise havaya ateş açarak grubu bariyerlerden uzaklaştırdı. Ardından polis ekipleri bariyerlerin açılan kısımlarını kapatarak durumu kontrol altına aldı.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

BAKIRKÖY'DE TOPLANMALAR BAŞLADI

SAAT 11:55:  İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı'na gitmek isteyen gruplar, İncirli Caddesi ve Marmara Forum önünde toplanıyor. DİSK, KESK, TTB, TMMOB ve 1 Mayıs Bileşenleri tarafından gerçekleştirilecek mitinge katılmak isteyen sendika, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilci ve üyelerinin bulunduğu gruplar, belirlenen alanlarda toplanmaya başladı. İncirli Caddesi'nin ara sokaklarını kapatan güvenlik güçleri, belirli noktalardan arama yaparak grupları toplanma alanına alıyor.  Halay çeken gruplar, Bakırköy Halk Pazarı'na doğru yürüyüşe geçecek.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...
Kutlamaların yapılacağı alana gidecek diğer kortejde yer alanlar da Marmara Forum AVM önünde toplanmaya başladı. DİSK ve TMMOB'un yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve sendikalara ait flamalar ile "Kadrolu çalışmak istiyoruz", "1 Mayıs işçinin bayramı", "Oyuncular da işçidir" yazılı pankart ve dövizler taşıyan gruplar, çeşitli sloganlar atıyor.  Davul zurna eşliğinde hayal çeken gruplara oyuncu Müfit Can Saçıntı da eşlik etti. CHP Milletvekili Eren Erdem de buraya geldi.  Güvenlik güçlerinin buradaki arama noktasında pankartları da kontrol ettiği görüldü.  Katılımcılar, toplanmalarının ardından kutlamaların yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı'na gitmek için kortej eşliğinde yürüyüşe geçecek.

BEŞİKTAŞ'TA OTURMA EYLEMİ YAPANLARA MÜDAHALE

SAAT 11:50:  Beşiktaş'ta 1 Mayıs nedeniyle polisin yoğun güvenlik önlemi devam ederken, 10 kişilik bir grup meydana yakın bir noktada pankart açarak oturma eylemi yaptı. Eylemciler polisin "dağılın" uyarısına uymayınca müdahale gecikmedi. Grup üyeleri polis tarafından yaka paça gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Bölgede polisin tedbirleri devam ediyor.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...
ŞİŞLİ'DEN TAKSİM'E YÜRÜMEK İSTEYENLERE MÜDAHALE

SAAT 11:25: Şişli Esentepe Büyükdere Caddesi'nde toplanan yaklaşık 300 kişilik grup, Taksim'e yürümek istedi. Yürüyüşe izin vermeyen polis, grubu önce uyardı. Ancak yürüyüşte ısrar eden göstericiler polisin uyarılarına aldırmadı. Bunun üzerine polis ekipleri göstericilere boyalı mermilerle müdahale etti. Ara sokaklara kaçan eylemcilerle polis arasında uzun süre kovalamaca yaşandı. Ara sokaklarda çok sayıda eylemci gözaltına alındı. 

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

TALİMHANE'DEN TAKSİM'E GİRMEK İSTEYENLERE SERT MÜDAHALE

SAAT 10:50: Talimhane'den Taksim Meydanı'na girmeye çalışan bir gruba polis müdahale etti. Talimhane Caddesi'nden “Yaşasın 1 Mayıs" ve “Meydanlar halka kapatılamaz" diye slogan atarak meydana gelen grup “Taksim yasağına hayır, yaşasın 1 Mayıs" yazılı pankart açtı. 

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

Polisle, pankartı vermek istemeyen grup arasında bir süre arbede yaşandı.  Polis göstericileri daha sonra yaka paça gözaltına aldı. Bu sırada bir gösterici ile polisin, aynı copu çektiği görüldü.  Gözaltına alınanlardan bazıları slogan atmaya devam etti. Polis aracına bindirilen eylemciler emniyete götürüldü.

TURİSTLER ZOR DURUMDA KALDI

Öte yandan Taksim'de konaklayan turistler zor anlar yaşadı. Otellerine gitmeye çalışan turistler ellerindeki bavullarıyla bariyerlerin arasında kaldı. Çevrede bulunan polislerin yardımıyla otellerine ulaşmaya çalışan turistlerin zor anları kameralara yansıdı.

BEŞİKTAŞ'TAN TAKSİM'E YÜRÜMEK İSTEYEN GRUBA MÜDAHALE

SAAT 10:00: Beşiktaş'tan Taksim'e yürümek isteyen gruba polis müdahale etti.  Barbaros Bulvarı'nda toplanan yaklaşık 30 kişilik grup, önce Beşiktaş Meydanı'na, ardından da Taksim'e yürümek istedi. Grubu uyaran polis, yürüyüşe izin vermeyeceklerini belirtti. Buna rağmen yürümekte ısrar eden gruba polis müdahale etti. Gözaltına alınan göstericiler, çevik kuvvet minibüsüne götürüldü. Bu sırada bazı göstericilerin polise direndiği göründü. Beşiktaş'ta gerginlik sürüyor.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...
PANKART VE DÖVİZLERE "FOTOĞRAFLI" KONTROL

SAAT 09:50: Bakırköy'deki 1 Mayıs kutlamalarına katılanlar daha önce alışık olmadıkları bir kontrolden geçiriliyor. Kutlama için arama noktasına gelenler görevli polis tarafından aramadan geçiriliyor. Daha sonra görevli sivil polis memurları akıllı telefonlarla alana sokulan her pankart ve dövizi fotoğraflıyor. Bazen polisler bazen de 1 Mayıs katılımcıları pankart ve dövizleri açarak polis memurunun fotoğraf çekmesine yardımcı oluyor. Kontrolden geçen pankart ve dövizlerin fotoğrafları polis tarafından amirlerine gönderiliyor. Onay alan ve kayda geçen pankart ve dövizlerin içeri alınmasına izin veriliyor.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

 

 

İSTİKLAL CADDESİ'NDE DE İKİ KİŞİ GÖZALTINDA

SAAT 09:30: İstiklal Caddesi üzerinde de iki kişi pankart açarak slogan atmaya başladı. Polis ekipleri hemen şahıslara müdahale etti. Şahıslar polis tarafından gözaltına alınarak, polis merkezine götürüldü.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

VAPUR VE MOTOR SEFERLERİNDE İPTALLER

SAAT 09:15: Kadıköy'den Beşiktaş, Kabataş ve Karaköy iskelelerine vapur seferleri iptal edildi. Ayrıca aynı yerlere deniz motoru seferleri de yapılmıyor. Kadıköy'de bulunan iskeleler ve çevresinde polis ekipleri güvenlik önlemi aldı.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...


KUTLAMALARA HORONLA BAŞLADILAR

SAAT 09:10: İstanbul'daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı çevresinde hareketlilik başladı.Kutlamaların yapılacağı alana yapılacak yürüyüş güzergahlarından biri İncirli Caddesi. Bazı siyasi partiler ile emek örgütleri üyeleri trafiğe de kapatılan İncirli Caddesi'nde belirlenen noktalarda erken saatlerden itibaren toplanmaya başladı. Bayrak ve flamalarını hazırlayan gruplar zaman zaman çalınan müzikler eşliğinde horon teperek eğlendi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı İncirli Caddesi üzerinde arama kontrol noktaları oluşturuldu. 

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

PANKART AÇAN 2 KADIN GÖZALTINDA

SAAT 08:55: Polis Taksim Meydanı'nda olası korsan gösterilere karşı günlerce öncesinden tedbir almaya başladı. Çevredeki otellerin misafir listeleri bile çok sıkı incelemeden geçirildi. Taksim Meydanı'na çıkan yollar trafiğe kapatıldı. Meydan çepeçevre bariyerlerle sarıldı. Ancak Mücadele Birliği üyesi 2 kadın saat 08.45’te Taksim Meydanı’nda üzerinde, “Mücadele Birliği. Fabrikalar tarlalar siyasi iktidar her şey emeğin olacak” yazılı pankart açtı. Gösteriye ilk müdahaleyi trafik polisleri yaptı. Pankartı toplayan polisler, diğer polislerin de gelmesiyle kadınları gözaltına aldı. Gözaltına alınan iki kadın polis aracına bindirilerek emniyete götürüldü.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

Fotoğraf: Eyüp SERBEST / HÜRRİYET

 

 

SAAT 05:00: 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle Taksim ve çevresinde güvenlik önlemleri arttırıldı. Taksim'e çıkan yollar saat 05.00'ten itibaren kademeli olarak trafiğe kapatılmaya başlandı. Ayrıca Beşiktaş, Kabataş ve Karaköy iskeleleri, Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na, Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na deniz motoru seferleri, Taksim-Karaköy arası çalışan Tünel seferleri, Taksim-Kabataş arası çalışan füniküler seferleri, Yenikapı-Hacıosman metro hattı üzerinde bulunan Taksim, Şişhane, Osmanbey metro istasyonları da saat 05.00'ten itibaren kapatıldı. 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle Taksim Meydanı'nın kutlamalara yasaklanmasıyla birlikte günler öncesinden meydana getirilen bariyerler sabaha karşı belirlenen noktalara konuldu. TOMA'lar ve polis ekipleri ise meydandaki çeşitli noktalara konuşlandırıldı.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...
MEYDANA ÇIKAN YOLLAR ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILDI

Güvenlik önlemleri kapsamında Taksim'e çıkan yollar saat 05.00'ten itibaren kademeli olarak trafiğe kapatılmaya başlandı. Araçlar ise daha önceden belirlenen diğer güzergahlara yönlendirildi.

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...
İŞTE TRAFİĞE KAPATILAN CADDELER

Etkinliklerde alınacak emniyet tedbirleri kapsamında saat 05.00'ten itibaren Bakırköy ilçesinde İncirli Caddesi, Olgunlar Sokak, İsmail Erez Bulvarı, Ekrem Kurt Bulvarı, Fikret Yüzatlı Caddesi, Bahçesaray Sokak, Sayfiye Sokak, Pembeay Sokak, Pelinli Sokak ve Akıl Hastanesi Caddesi trafiğe kapatıldı.           İlçede alternatif güzergah olarak, D-100 Kuzey Güney, Sahil Kennedy, Yüce Tarla, İskele, Prof. Turan Güneş, Karabal ve Dr. Tevfik Sağlam caddeleri kullanılıyor.               

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

Taksim (Fotoğraf: Fırat ALKAÇ / HÜRRİYET)

Beyoğlu ve Şişli ilçelerinde ise Tarlabaşı Bulvarı, Mete, Gümüşsuyu,Sıra Selviler, Halaskargazi ve Cumhuriyet caddeleri trafiğe kapatıldı. Bu güzergahlarda trafik, Unkapanı Köprüsü'nden ve Perşembe Pazarı'ndan gelen akım Kasımpaşa ve Karaköy istikametine, Kasımpaşa'dan gelen akım tuz ambarı ışıklardan Hasköy ve Karaköy istikametine, Dolapdere'den gelen akım Divan kavşağından tünel üzerinden Şişli istikametine veya stat üzerinden Beşiktaş istikametine, Dolmabahçe Gazhane Caddesi'nden gelen akım Gümüşsuyu'na verilmeden Beşiktaş ya da Karaköy istikametine, Şişhade'den gelen akım, Kasımpaşa ve Unkapanı Köprü istikametine, Şişli'den gelen akım Yedikuyular Caddesi ve Tünel Taksim Tünel üzerinden Beşiktaş istikametine, Defterdar yokuşundan Taksim'e çıkan yol kapalı olacağı için gelen akım Akarsu Yokuşu ve Taktaki Yokuşu istikametine, Mebusan Yokuşu Caddesi çıkış istikameti Meclis-i Mebusan Caddesi'yle kesişim noktasından kapatılarak akım Karaköy istikametine yönlendiriliyor.  Halaskargazi Caddesi kapatıldı, alternatif olarak Abide-i Hürriyet Caddesi kullanılıyor.        

BAZI METRO İSTASYONLARI KAPALI     

Ayrıca Beşiktaş, Kabataş ve Karaköy iskeleleri, Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na, Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na deniz motoru seferleri, Taksim-Karaköy arası çalışan Tünel seferleri, Taksim-Kabataş arası çalışan füniküler seferleri, İstiklal Caddesi'nde çalışan nostalji tramvayı, Yenikapı-Hacıosman metro hattı üzerinde bulunan Taksim, Şişhane, Osmanbey metro istasyonları da saat 05.00'ten itibaren kapatıldı. Bu seferler etkinlik bitimine kadar kapalı olacak.      

HELİKOPTER UÇUŞLARINA İZİN YOK         

Öte yandan, Taksim Meydanı, Mecidiyeköy, Saraçhane, Dolmabahçe Meydanı, Kadıköy İskele Meydanı, Bakırköy Halk Pazarı, Bakırköy Meydan ve civarındaki helikopter uçuşlarına da müsaade edilmiyor.  

METROBÜS SEFERLERİNDE DEĞİŞİKLİK YOK

Metrobüs seferlerinde ise bir aksama yok. İETT'den yapılan açıklamada, "Metrobüs hattımız mevcut seferlerine devam ediyor" denildi.

TAKSİM DEMİR BARİYERLERLE ÇEVRİLDİ   

İstanbul emniyetinin aldığı güvenlik önlemleri kapsamında Taksim Meydanı, Talimhane, Tarlabaşı, Divan Kavşağı, Gezi Parkı etrafı, Atatürk Kültür Merkezi tarafı, The Marmara önü ve Sıraselviler ile İstiklal Caddesi'ne kadar tüm etraf demir bariyerlerle çevrildi. Sadece Taksim Meydanı'na çıkılan bazı yerlerde oluşturulan polis kontrol noktalarından geçişlere izin veriliyor. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nden geçecek vatandaşlar ile turistler, polis ekipleri tarafından üstleri arandıktan sonra geçiş yapabiliyor.    

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

 Meydandan Tünel'e kadar İstiklal Caddesi'ne açılan tüm cadde ve sokaklar, demir bariyerlerle kapatıldı. Her cadde ve sokağın başında polis ekipleri nöbet tutuyor. Ayrıca Taksim'e çıkan tüm yollarda ve kavşaklarda trafik ekipleri hazır bekliyor.                 

BAKIRKÖY 1 MAYIS KUTLAMALARINA HAZIR

Bakırköy Halk Pazarı'nda gerçekleştirilecek 1 Mayıs kutlaması için hazırlıklar tamam. Polis güvenlik önlemlerini aldı. Miting alanına Koşuyolu Çobançeşme Bulvarı ve Ekrem Kurt Bulvarı üzerinden gelecekler için arama noktaları kuruldu. Veliefendi Hipodrumu yönüne giden her iki bulvar da araç trafiğine kapatıldı. Polis bariyerleri ile çevrildi. Polis arama noktalarında sabahın ilk ışıklarıyla birlikte görev yapmaya başladı. İlk saatlerde 1 Mayıs kutlaması için gelenler değil çevredeki iş yerlerinden çalışanlar kontrol noktasından aranarak içeri alındı. Saat 11:00 sıralarında DİSK kortejinin aynı noktada toplanıp yürüyüşe geçmesi bekleniyor. 

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

Son dakika... İstanbulda 1 Mayıs...

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False