Son dakika haberler... Karaköy'de sır olay! ABD'li gazeteci ölü bulundu

ABD'li gazeteci Andre Vltchek, Karaköy'de aracının içinde ölü bulundu.

Haberin Devamı

Olay, Kemankeş Sokak üzerinde bulunan bir otelin önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Rusya doğumlu Amerikalı gazeteci Andre Vltchek (57), eşi Rossie İndira Vltchek ve iki şoförle birlikte 9 gün kaldığı Samsun'dan kiraladığı VIP araçla İstanbul'a yola çıktı. 

Kalacakları otelin önüne saat 05.30 sıralarında geldiklerinde eşi Vltchek'i uyandırmak istedi. Vltchek'i hareket etmediğini gören eşi ve şoförler sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Vltchek'in öldüğünü belirledi. Polis ekipleri sokağa güvenlik şeridi çekti.

Olay yeri inceleme ekipleri ise araçta inceleme yaptı. Belgeselci ve araştırmacı gazeteci Andre Vltchek'in ölümünü polis kayıtlarına "şüpheli ölüm" olarak geçtiği öğtrenilirken, cenaze Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Araç incelenmek üzere emniyet otoparkına çekilirken Vltchek'in eşi ve şoförlerin ifadesinin alınacağı öğrenildi. 

Haberin Devamı

TATİLE GELDİĞİ SAMSUN’DA 9 GÜN KALMIŞ

ABD'li gazeteci Andre Vltchek’in, eşi Rossie Indira Vltchek ile tatil için geldiği Samsun’da şoförlü kiraladığı VIP aracıyla tarihi ve turistik yerleri ziyaret edip otelde 9 gün kaldığı ortaya çıktı. Çiftin kiraladıkları araçla Samsun'dan ayrılıp İstanbul’a gittiği öğrenildi. Ölümünün İstanbul'daki polis kayıtlarına 'şüpheli ölüm' olarak geçtiği öğrenilen ABD'li gazeteci Andre Vltchek ile ilgili Samsun Emniyet Müdürlüğü'nce herhangi bir soruşturma yürütülmediği belirtildi.

Haberle ilgili daha fazlası: