Son dakika haberi: Prof. Dr. Mehmet Ceyhan canlı yayında rahatsızlandı! Sağlık durumu hakkında ilk açıklama

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Aralık 08, 2020 22:06

Son dakika haberi... H. Ü. Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı, Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Mehmet Ceyhan, CNN Türk kanalında katıldığı bir canlı yayın programında rahatsızlanarak yayından ayrıldı. CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Prof. Dr. Ceyhan'ın sağlık durumunun iyi olduğunu duyurdu.

Haberin Devamı

Son dakika haberi... Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın canlı yayından ayrılmasının ardından verilen aradan sonra programın sunucu Başak Şengül şu bilgiyi paylaştı:

"Tam anlamıyla durumuna dair net bir bilgi edinemedik. Sağlık ekiplerinin de müdahalesi söz konusu. Malumunuz Ankara stüdyosundaydı Prof Dr. Mehmet Ceyhan. Kendisi aşı ile, salgın ile salgın başladığından bu yana bütün sorularımızı cevaplayan, Türkiye kamuoyunun da güvenle takip ettiği uzman bir isim. Rahatsızlandı birkaç dakika öncesinde. Geride bıraktığımız arayı da o sebeple vermiştik. Bir an önce kendisinden iyi haber alıp sizlerle paylaşmak istiyoruz."

CNN Türk'ün Ankara stüdyolarından programa katılan ve koronavirüs tedbirleri kapsamında Mehmet Ceyhan'la ayrı stüdyoda bulunan Hulki Cevizoğlu ise şöyle konuştu:

Haberin Devamı

"Şöyle söyleyelim, şimdi bir hafif baş dönmesi olmuş hocamıza. O yan stüdyoda. Şu an ambulans girmek üzere binaya. Hocamız şu anda ambulansla hastaneye gidiyor. Şuuru, bilinci yerinde. Gün boyunca çok toplantılara katıldığını, yorgun olduğunu söyledi hoca. Gereken tıbbi yardım yapılıyor şu anda."

DİCLE CANOVA SON DURUMU PAYLAŞTI

Yayına telefonla bağlanan CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın son durumu hakkında bilgi verdi. Prof. Ceyhan'la telefonda konuştuğunu aktaran Canova, hocanın durumunun iyi olduğunu aktardı. Canova'nın açıklamaları şu şekilde:

"Hocanın durumu gayet iyi, az önce kendisiyle görüştüm. Bir süredir var olan mide rahatsızlığı varmış, sabah saatlerinde de sıkıntı yaşamış. Çok hızlı hareket edildi, ambulans geldi. Sağlık Bakanlığı da devrede. Şimdi ambulansla Hacettepe Hastanesi'ne götürülüyor Mehmet Ceyhan. 'Haftaların getirdiği bir yorgunluk olsa gerek' dedi. Görüşlerinden çok faydalandığımız bir bilim insanı. Bir kez daha belirtiyorum; şu an için sağlık durumu iyi. Hacettepe Hastanesi'nde tetkikleri yapılacak. Ben de geçmiş olsun diliyorum."

Hulki Cevizoğlu ise Mehmet Ceyhan'ın yanına gittiklerini anlatarak, "Reklam arasında tuvalete gidip yüzünü yıkamış, adeta rahatsızlık geliyorum demiş. 'Yüzümü yıkamayla geçmedi bu' dedi. Hocanın telefonundaki öğrencilerini aradık. Dicle'nin söylediği gibi Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'ne götürüyorlar. İki tane ambulans geldi, hoca hastaneye varmıştır. Muhtemelen ülserden kaynaklanan bir rahatsızlık. Hocamız açıklamasını yapacaktır" dedi.

Haberin Devamı

"BAKAN KOCA DA YAKINDAN İLGİLENİYOR"

Canlı yayına bağlanıp Ceyhan hakkında son bilgileri paylaşan muhabir Mehmet Berber şunları söyledi:

"Şu anda Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. İlgili tüm doktorlara haber verildi. Acil servisinden giriş yaptı Mehmet Ceyhan. İlk belirlemelere bir mide rahatsızlığı geçirdi. Bilim Kurulu üyeleriyle birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yakından ilgileniyor. Bilim Kurulu üyelerinden Ateş Kara da Ceyhan'ın yayında. Ambulansla, görev yaptığı Hacettepe Hastanesi'ne kaldırıldı Ceyhan. Kendisi de bir mide rahatsızlığı geçirdiğini dile getirmişti. İlk edindiğimiz bilgilere göre tetkikleri yapıldı. Hastaneden bir açıklama bekliyoruz, o açıklamada Ceyhan'ın son durumunu öğrenmiş olacağız."

Haberin Devamı

BAKAN KOCA'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Twitter'dan paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Canlı yayında rahatsızlanan Prof. Dr. Mehmet CEYHAN Hocamızla görüştüm. Genel durumu iyi. Yakından takip ediyoruz. Hocamıza geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!