KPSS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı: İşte KPSS-2021/2 tercih sonucu sorgulama ekranı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ocak 06, 2022 18:29

KPSS tercih sonuçları için beklenen açıklama ÖSYM tarafından geldi. Adayların heyecanla beklediği KPSS-2021/2 tercih sonuçları ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ile erişim sağlayabilecekler. KPSS'ye ilişkin bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yapılan yerleştirme başvurusu 22 – 29 Aralık 2021 tarihleri arasında alınmıştı. İşte, KPSS tercih sonucu sorgulama ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

Haberin Devamı

KPSS tercih sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edildi. KPSS-2021/2'ye ilişkin bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin sonuç ekranı üzerinden görüntülenebiliyor. KPSS tercih sonuçları sayısal verilerine göre, toplam 111 bin 317 kişi tercih yaparken, yerleşen sayısı 2.380 oldu.

 

ÖSYM tarafından KPSS tercih ve yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM'den yapılan sonuç duyurusunda "22 – 29 Aralık 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2021/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 06 Ocak 2022 tarihinde saat 13.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir." ifadelerine yer verildi. 

Haberin Devamı

KPSS-2021/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuç Sorgulama

HALİS AYGÜN'DEN AÇIKLAMA

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün de resmi Twitter adresinden KPSS yerleştirme sonuçlarına ilişkin paylaşımda bulundu. Aygün, sonuçların açıklandığını şu sözlerle bildirdi; "Değerli adaylarımız, 22-29 Aralık 2021 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız KPSS-2021/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr adresimizden açıklanmıştır. Sonuçların adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim. #KPSS" 

 

son-dakika-haberi-kpss-2021-2-yerlestirme-sonuclari-aciklandi-kpss-tercih-sonuc-sorgulama-ekrani

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!