GeriGündem PYD'nin eline geçen Esad'ın tankları Afrin'e ulaştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  50
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PYD'nin eline geçen Esad'ın tankları Afrin'e ulaştı

PYD'nin eline geçen Esad'ın tankları Afrin'e ulaştı
refid:24490647 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Esad’ın Mineg Havaalanı'ndan muhaliflerden kaçarak PKK'nın Suriye uzantısı PYD’ye sığınan askerlerinin getirdiği 5 tankın, Türkiye sınır noktasında bulunan Afrin’e ulaştığı öğrenildi. Tankların ilçe merkezinde tur atacağını duyan binlerce kişi ise sokaklara döküldü.

Suriye'nin Halep şehrinde Mineg Havaalanı'nı kaybeden Devlet Başkanı Beşar Esad'a bağlı 70 asker, muhaliflerin takibinden kurtulmak için 5 tankla birlikte PKK'nın Suriye kolu olan PYD’ye sığındı.

PKK/PYD'nin 70 Esad rejim gücüne bağlı askerlerden 5 tank, 13 adet doçka, çok sayıda uçaksavar ve ağır makineli silahlara el koyduğu öğrenildi.
PYD tarafından el konulan tankların konvoy eşliğinde PYD/PKK kontrolündeki kentlerde gövde gösterisi amacı ile gezdirildiği ifade edildi. Tankların ilçe merkezinde tur atacağını duyan binlerce kişi ise sokaklara döküldü.

Tankların PKK/PYD bayrakları asılarak Gaziantep karşısında bulunan Afrin’e ulaştığı, buradan ise konvoy eşliğinde Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Mürşitpınar sınırı karşısında olan (Ayn El-Arab) Kobani kentine doğru yola çıkarılacağı belirtiliyor.

PYDnin eline geçen Esadın tankları Afrine ulaştı

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle