Özel’e ‘kapımız açık’ mesajı: Oturur konuşuruz

Güncelleme Tarihi:

Özel’e ‘kapımız açık’ mesajı: Oturur konuşuruz
Oluşturulma Tarihi: Nisan 17, 2024 07:00

Erdoğan Kabine toplantısı sonrası basın mensuplarıyla beraber yürüyüş yaptı ve onların sorularını yanıtladı.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de yapılan Kabine toplantısı sonrasında basın mensuplarıyla yürüyüş yaparak, sohbet etti. Basın mensuplarına Cumhurbaşkanlığı’ndaki seyir terasını gezdiren Erdoğan, burada soruları da yanıtladı. Erdoğan’ın gazetecilerin sorularına şu cevapları verdi:

Özel’e ‘kapımız açık’ mesajı: Oturur konuşuruz

BAĞDAT VE ERBİL ZİYARETİ

“Tanzanya Cumhurbaşkanı Türkiye’ye gelecek. Tanzanya, Afrika’nın önemli bir ülkesi. Bu nedenle onun Türkiye’ye gelişi çok çok önemli. Onlarla atacağımız adımlar diplomatik konuların yanında yatırımlar açısından da önemli fırsatları barındırıyor.

Irak tarafı bu ziyaretimize çok önem veriyor. Bu ziyaretle birlikte Türkiye ve Irak olarak münasebetlerimizi farklı bir zemine oturtacağız. Ziyaretimizin gündem başlıklarının en önemlilerinden biri de su meselesi. Su konusunda bizden bazı talepleri oldu, bu konuları çalışıyoruz. Bu konuyu onlarla çözmenin gayreti içinde olacağız. Onlar da zaten bu işi çözelim istiyorlar. Adımlarımızı bu istikamette atacağız. Bir de Türkiye’ye doğalgaz ve petrol akışı konuları var onları da ele almanın gayreti içerisinde olacağız.  Bağdat ziyaretimizin ardından dönüşte Erbil’e de bir ziyaret yapabiliriz, oradaki yetkililerle de görüşmeler yapabiliriz. Arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Haberin Devamı

Sayın Putin ile sık sık telefon görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye ziyareti ile ilgili henüz tarih netleşmedi. Bu konu da inanıyorum ki en kısa sürede netleşecektir.

ÖZEL’İN RANDEVU İSTEDİĞİ

CHP’nin Genel Başkanı Sayın Özel’e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz.

ÖĞRETMEN ATAMASI

Öğretmen atamaları fazla uzamayacak yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor.”

 

BAKMADAN GEÇME!