GeriGündem Önümüzdeki ay evlenecekti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Önümüzdeki ay evlenecekti

Önümüzdeki ay evlenecekti
refid:21894969 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Siirt’in Pervari İlçesi’nde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden biri olan Jandarma Uzman Çavuş Ömer Büyükköse’nin önümüzdeki ay düğünü olacağı, nişanlısı ile ailesinin Siirt’teki damat evine eşyaları götürdüğü bildirildi.

Askeri yetkililer, Karamanlı Mahallesi'nde oturan şehit Ömer Büyükköse’nin babası Süleyman Büyükköse’ye haber vermek için evine geldi. Ancak eşinden 10 yıl önce boşanan baba Süleyman Büyükköse ile şehidin 6 ay önce nişanlandığı Kübra Yiğit ve diğer yakınlarının Siirt’e çeyiz götürdüğü anlaşıldı. Bunun üzerine askeri yetkililer ayrılırken eve gelen şehidin komşusu Türkan Baysal, şehit Ömer Büyükköse’nin Aralık ayının ilk haftasında düğününün olduğunu söyledi.

Baba Süleyman ile diğer yakınlarının 2 gün önce düğün hazırlıkları için Siirt’e gittiğini anlatan Baysal, "Ömer iyi bir çocuktu, melek gibiydi. Aralık ayının ilk haftası düğünü olacaktı. Düğün hazırlığı için babası, halası, nişanlısı Kübra Yiğit ile kardeşi Siirt’e çeyizini götürdü. Ömer Büyükköse’nin halası Ayşe Kılıçkıran benim üst komşum. Kendisiyle telefonla görüştüm. Bana, 'Ömer dün saat 16.00’ya kadar evdeydi. Sonra operasyona çıktı. Evi çok beğendi' dedi" diye konuştu.

Şehidin cenazesinin yarın Kahramanmaraş’ta toprağa verilmesi bekleniyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle