MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: 14 Mayıs, Türkiye için bir dönüm noktasıdır

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mayıs 05, 2023 14:49

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çorum'un ardından Yozgat'ta 'Aziz Milletim Sıra Sende' mitinginde konuştu. Bahçeli, '14 Mayıs, Türkiye için bir dönüm noktasıdır.' dedi. Bahçeli ayrıca, 'Babacan, ‘Türklüğü Anayasadan çıkartacağız’ demedi mi? Kılıçdaroğlu sessiz, İYİ Parti başkanı tepkisiz kaldı.' şeklinde konuştu. Bahçeli ayrıca, 'Kalp işaretinin muhatabı PKK ve FETÖ'dür.' ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Yozgat'taki konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. Değerli kardeşlerim Yozgat’ı anlatmak için kelimeler kifayetsizdir, sadece yaşanır. Yozgat dik duruşlu insanların yöresidir. Yozgat’a ihanet giremez, girmemiştir. Yozgat cesurdur, zalime boyun eğmez. Milli umutları karartmak isteyen siyasi partiler Zillet İttifakı’nda toplandı. CHP ile PKK aynı masadadır. FETÖ masanın gözcüsüdür. İYİ Parti ile HP-PKK iki elmanın bir yarısıdır.

İki belediye başkanını müstakbel cumhurbaşkanı yardımcısı olarak açıkladılar. Önlerine kim geldiyse olmayan makamları dağıttır. Güçlendirilmiş parlamenter sistemden sayısı artırılmış cumhurbaşkanlığı sistemini söylediler. Kalp işarette değil itibardadır. Kalp işaretinin muhatabı PKK’dır, FETÖ’dür Türkiye düşmanlarıdır.

Haberin Devamı

Aylarca kaçakça yarıştılar. Cumhurbaşkanı adaylarını kukla yerine koydular. Rant ve ikbal derdine düştüler. Ülke ve millet sevgilerinin ne kadar sahte olduğunu gösterdiler. Cumhurbaşkanı adayını zorlukla belirlediler.

Acılarımızı istismar etmekten vazgeçmediler. Karmanmaraş depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyoruz.

Karşımıza çıkan engelleri bir bir aşacağız. Yaparsa Cumhur İttifakı yapar. Hep birlikte başarırız.

‘OSMAN KAVALA SOROSCUDUR, ŞAİBELİDİR, SUÇLUDUR’

Millet yas tutarken makam peşine düştüler. Bu ittifak gayri meşru tutumunu sürdürmekte. Yıkım derseniz bunların ortak amacıdır. Kılıçdaroğlu’na hakim olan siyasi akıl rehinlidir. Kılıçdaroğlu söyleye söyleye aklına soracağım sen inkar etsen de Demirtaş bölücüdür. Osman Kavala Soroscudur, şaibelidir, suçludur. Nasıl serbest bırakacaksın? Paylaş da duyalım, sırrın nedir.

Kılıçdaroğlu darbe mi yapacaksın, PKK ile devleti ele mi geçireceksin. Hukukun kararlarını nasıl yok sayacaksın. Hani Kandil’i yıkıp yakacağını söylüyordun. Teröristlerin avukatı, emperyalistlerin kurşun askeri Kılıçdaroğlu’na bakalım. İhanetin tam göbeğindesin. CHP’yi götürüp Kandil ‘e bırakmaya hiç mi utanmıyorsun. Aynı şeyler İYİ Parti için de geçerli. Bunlarla bir gelecek olmaz, bunlara güvenilemez. Türklüğe pranga vurmak istiyorlar. Türk milleti biçilen kefeni yırtıp atacak kararlılıktadır.

Haberin Devamı

Huzurlu bir gelecek için, adil bir gelir dağılımı için aziz milletim sıra sende. Bizim emperyalizmin güdümüne girmiş partilere, şeref yoksunlarına tavizimiz asla olmayacaktır. Herkes eşittir, Türkiye’dir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: 14 Mayıs, Türkiye için bir dönüm noktasıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açık hava toplantılarına Çorum’da devam etti. İl merkezinde bulunan Abide Meydanı’nda vatandaşlara seslenen Bahçeli, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“CUMHURİYETİN YENİ YÜZYILINDA GÜÇLÜ DEVLETİ HEP BİRLİKTE İHYA EDERİZ”

Seçimlerin hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Bahçeli, “14 Mayıs 2023 tarihi bir dönüm noktasıdır. Türk ve Türkiye yüzyılının cümle kapısı açılmıştır. Lider ülke Türkiye’nin meşalesi yakılmıştır. Bu meşalenin aydınlığı ile yürüyüşümüz hızlanmıştır. Allah’ın izni ile gelen Türk asrı, geleceğin gücü Türkiye’dir. Bizim ülkümüz Türkiye merkezli yeni bir medeniyet ve insanlığın huzurudur. Bizim anlayışımıza göre toplumsal uzlaşmanın dinamikleri milliyetçilik ve demokrasidir. Sosyal, siyasi, siyasal ve ekonomik uzlaşma hedefimize refakat edecek toplumsal dayanışma ve uzlaşma ile milli birliğimiz çok daha güçlenecektir. Elbette yapacağız, hep birlikte güçleneceğiz.

Haberin Devamı

Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümü, yani 29 Ekim 1923 artık ufukta görülmüştür Bu ufukta milli kucaklamayı dört başı mamur şekilde sağlayabilmek için 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerini Cumhurun zaferi ile pekiştirmek lazımdır. Devlet milletiyle her şeyden önce Türkiye, yeni Türkiye, yeni hayatı hep birlikte kurarız. Milli birlik ve kardeşlikle hep beraber yaşarız. Bugüne istikrar yarına huzur diyorsak hep birlikte başarırız. Engelleri, zorlukları hep birlikte aşarız. Devletin gücü, milletin feraseti ile hep birlikte yaparız. Cumhuriyetin yeni yüzyılında güçlü devleti hep birlikte ihya ederiz” dedi.

"KILIÇDAROĞLU SESSİZ, İYİ PARTİ BAŞKANI TEPKİSİZ KALDI"

Haberin Devamı

"Söz sizin, karar sisin, ülke sizin, gelecek sizin, vatan sizin, bayrak sizin, devlet sizin, millet sizsiniz” diyerek sözlerini sürdüren Bahçeli, muhalefet partilerine sert tepki göstererek, “Geleceğinizi karartmak isteyenler var. Zilleti zemzem diye servis edenler var. Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu Türkiye’nin önünü kesmek için çırpınıyor. Kervan yağmacıları istikrarımızı bozmak için uğraşıyor. Bölücü terör örgütü PKK Kılıçdaroğlu ile yol yürüyor. FETÖ Kılıçdaroğlu’na umut bağlıyor.

Terörist Demirtaş, cezaevinden, ‘Kılıçdaroğlu’na oy vereceğim’ diyor. Merhum şairimiz Abdürrahim Karakaş, ‘beden ölür, çürük cana bakın siz, kim kiminle yürür ona bakın siz, bırakın dönsün dönme dolapları haktan, hakikatten yana bakın siz’ diyor. Biz haktan, hakikatten yana bakıyoruz. Biz halkımız ne diyor ise ona bakıyoruz. Baktığımız yerden zillet ittifakının kumpaslarını görüyoruz, baktığımız yerden ülkemize zincir vurmak isteyenleri görüyoruz, Kılıçdaroğlu’nun Ağrı ve Van mitingleri bir demokrasi şölenine değil, bölücülüğün meydan okumasına, azgınlaşan terör sevenleri intikam çığlıklarına sahne oldu. Kimin kimlerle yürüdüğünü, Çorumlu bir kez daha gördü. İhanet ve rezalet ittifakına yeniden aziz milletimiz şahit oldu.

Haberin Devamı

Bir HDP’li diyor ki, ‘Anayasadan Türklüğü çıkartacağız, dokunulmaz maddelere dokunacağız.’ Aynı şerefsiz ifadeleri Ali Babacan da paylaşıp, ‘Türklüğü Anayasadan çıkartacağız’ demedi mi? Bu ağırlaştırmış suç teşkil eden ve düşmanlık saçan açıklamalara Kılıçdaroğlu sessiz, İYİ Parti başkanı tepkisiz kaldı. Utanmadan üç maymunu oynadılar. İşlerine öyle geldiği için itiraz etmeyi çıkarlarına uygun bulmadılar. Türklüğün Anayasadan çıkartılması demek Türk’e biçilmiş kefendir. Türklüğün Anayasadan çıkartılması Türkiye’nin temellerine dinamit döşenmesidir. Allah ecelden aman verdiği müddetçe son Türkoğlu Türk yaşadığı müddetçe bu topraklarda Türk ve Türk milletini hiç kimse, hiçbir alçak, hiçbir dış bağlantılı hain sökemez, buna güç yetiremez. Çünkü muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur” diye konuştu.

“NE KADAR TÜRK VE İSLAM DÜŞMANI VARSA KILIÇDAROĞLU’NUN ARKASINDA DURUYOR”

“Bir terörist çıkıp demiş ki, ’14 Mayıs’ta sadece Cumhurbaşkanı değil, sistem de değişecek.’ Yine bir başka terörist, adeta kin ve nefretini kusarak, ‘Türkiye’nin Suriye ve Irak’tan geri çekilmesini sağlayacağız’ demiş. İngiliz menşeli The Ekonomist dergisi, muhalefetin iktidar olması halinde güney sınırlarımız boyunca bir terör koridorunun açılacağını, Türk dış politikasının tamamen değişeceğini, S-400 hava savunma füze sisteminin de depoya alınarak çürümeye bırakılacağını iddia etmiş. Yine aynı ülkeden yayımlanan bir gazeteden Kılıçdaroğlu’nun bir tabuyu yıktığını, dolambaçlı sözlerle Erdoğan’ın kaybedeceğini ileri sürmüş. 7 düvel, 14 Mayıs’ı bekliyor, Haçlı bakiyeleri 14 Mayıs için senaryo geliştirip son kozlarını oynuyor, ne kadar Türk ve İslam düşmanı varsa zalimlerin paravan Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun arkasında duruyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: 14 Mayıs, Türkiye için bir dönüm noktasıdır

erörü aklamaya, arındırmaya ve asıl maksadını saklamaya niyetlenen bu melanet siyaseti ekonomik ve diplomatik amaçlarının içine tıpkı bir mayın gibi yerleştiren ülkeler 14 Mayıs için mual hayal kuruyor. Hakkından vaz geçmiş bir Türkiye’nin özlemini çekiyorlar. İçine kapanmışı, iç meselelere gömülmüş, etnik ve mezhep bölünmesine düşmüş, tarihi ve kültürel müktesebatından kopmuş bir Türkiye için ayin yapıyorlar.

Ancak hevesleri boşuna, çabaları beyhudedir. Çünkü sıra ve söz aziz milletimdedir. Teröristin hükmü Türkiye’den geçmez, bebek katillerinin temkin ve temellileriyle yaprak bile kımıldamaz, küresel emperyalizmin borusu Türk vatanında ötemez. Karşımıza kim gelirse gelsin, nasıl bir güce ve imkana sahip olursa olsun, son neferimize, son damla kanımıza kadar milli şerefimizi, milli varlığımızı, istiklal ve istikbal haklarımızı gözü kapalı şekilde koruyacağız. Biz Türkiye’yi yolda bulmadık, zillete ve destekçilerine bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

“ZİLLET İTTİFAKININ TEK YAPTIĞI KOLTUK VE MAKAM TAKSİMİDİR”

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ezberleriyle Türkiye'nin siyasi istikrarsızlık yıllarına geri götürülemeyeceğini ifade eden Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanı yardımcı sayısının her gün arttığı dokuz başlı zillet korkuluğuna Çorum tahammül etmez, geçit vermez. Zillet ittifakının tek yaptığı koltuk ve makam taksimidir. İşleri güçleri rant takviyesi, ikbal tahkimidir. Tek bir projeleri yoktur. Gündeme ve geleceğe dönük tek bir mesajları, kavrayıcı ve kuşatıcı sözleri, hazırlıkları, üstelik heyecan ve birikimleri yoktur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: 14 Mayıs, Türkiye için bir dönüm noktasıdır

Türkiye’de istikrar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle sağlanmıştır. Geride kalan yaklaşık beş yıllık dönemde ülkemizin karşılaştığı ağır sorun ve saldırılar Parlamenter Sistemin egemenliğinde gerçekleşmiş olsaydı hiç birinin altından kalkamaz, üstesinden gelemezdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kazanımları sayesinde, devletin ve hükümetin tesirli mücadelesiyle krizlere zamanında mukavemet edilmiştir. Siyasi ve ekonomik operasyonlara her anlamda direnç gösterilmiştir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi güvenlik, refah, huzur ve barış iklimini derinleştirmiş; kuvvetler ayrımını netleştirmiştir. Kazanan Türkiye olmuştur. CHP’sinden İYİ Partisi’ne varıncaya kadar koalisyon dönemlerine övgüler düzen siyasi zihniyetler milletimizin ve ülkemizin munzam ve muntazam gerçekleriyle ters düşen aymazlardır. Bunlar iş bilmez, yol bilmez, erdem bilmez, ahlak bilmez. Akıntıya karşı kürek çekmek nafiledir. Güneşi balçıkla sıvamaya çalışmak akılsızlıktır” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!