İbrahim Kalın ve Ömer Çelik'ten The Economist'e tepki: Yine heyecan yapmışlar, son sözü millet sandıkta söyleyecek

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mayıs 04, 2023 15:36

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, The Economist'in bugün paylaştığı kapağa tepki gösterdi. Kalın, "Ülkeme talimat verdiğiniz günler geride kaldı" dedi. Çelik, "Operasyon odakları yine hak ettikleri cevapları alacaklar" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim KalınThe Economist'in bugün paylaştığı kapağa sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla tepki gösterdi.

Kalın, "Yine heyecan yapmışlar, ve eklemişler: "Yeni hükümet Batı’yla hasarlı ilişkileri tamir edecek…” Ben bu dili, söylemi ve hangi bağlamda söylendiğini iyi biliyorum. Sakin olun. Ülkeme talimat verdiğiniz günler geride kaldı. Son sözü millet sandıkta söyleyecek" mesajını paylaştı.

ÇELİK: YİNE AYNI AKIBETLE KARŞILAŞACAKLAR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de "Batılı dergiler ve gazeteler yine Türkiye’deki siyasi süreçleri etkilemek için seferber olmuş. Cumhurbaşkanımıza karşı yorumlar döşenmişler. Halbuki ders almış olmaları lazımdı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan siyasi hayatı boyunca sadece milletimize güvenerek yol yürüdü. Bu irade sayesinde, nice sözde yorum ve analiz çöp oldu. Operasyon odakları yine hak ettikleri cevapları alacaklar" tepkisini gösterdi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!