KPSS sınav giriş belgesi yayınlandı mı? KPSS lisans sınav yerleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM detayı

Güncelleme Tarihi:

KPSS sınav giriş belgesi yayınlandı mı KPSS lisans sınav yerleri ne zaman açıklanacak ÖSYM detayı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 13, 2022 23:00

KPSS sınav giriş belgesinin ne zaman yayınlanacağı, adayların odaklandığı konuların başında geliyor. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan KPSS lisans sınavına günler kala gözler sınav yerlerine çevrildi. ÖSYM'nin yapacağı duyuru ile 2022 KPSS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı AİS üzerinden erişime açılacak. Peki, KPSS lisans sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

Haberin Devamı

KPSS sınav yerleri, lisans düzeyinde sınava girecek olan adayların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. ÖSYM'nin gerçekleştireceği sınavla memur olabilmenin hayalini kuran ve buna yönelik çalışmalarını sürdüren pek çok kişi, KPSS sınav Yerleri ile nerede sınava gireceklerini görüntüleyebilecek.

2022 KPSS sınav giriş yerleri ÖSYM üzerinden öğrenilebilecek. Lisans düzeyinde sınava katılacak olan adaylar, gerçekleşecek olan sınav öncesi osym.gov.tr üzerinden yayınlanan sınav belgelerini T.C kimlik numarası ile öğrenecekler. 

KPSS SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav yerleri ve giriş belgesini genellikle sınavdan 10 gün öncesinde yayımlayan ÖSYM'nin KPSS sınav yerleri bilgisini de Temmuz ayının son haftası itibariyle yayımlaması bekleniyor.

Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

Haberin Devamı

KPSS OTURUM TARİHLERİ

KPSS lisans oturumları genel yetenek-genel kültür testi ile başlayacak. Genel yetenek genel kültür sınavı ve eğitim bilimleri testi 31 Temmuz’da düzenlenecek.

Alan bilgisi ise 6 Ağustos ve 7 Ağustos’ta yapılacak. ÖABT ise 14 Ağustos tarihinde düzenlenecek.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!