GeriGündem Katliamın fotoğrafı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  199
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Katliamın fotoğrafı

Katliamın fotoğrafı
refid:27542607 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Manisa'da faaliyette bulunan termik santralin hemen arkasında yapılacak olan yeni termik santral için kesilen binlerce ağacın görüntüsü yürek burktu.

Türkiye günlerdir Yırca Mahallesi’nde yapılacak termik santral için zeytin ağaçlarının katledilmesini konuşuyor. Son olarak bir gecede 380 dönüm üzerinde bulunan ve yaşları 20 ila 80 arasında değişen 6 bin ağaç yok edildi, bunu engellemek isteyen köylüler özel güvenlikler tarafından dövüldü hatta kelepçelenip barakalara hapsedildi.

Katliamın fotoğrafı Zeytin ağaçları katledilen köylülerde buruk sevinç

Günlerdir konuşulan katliamı anlatan en iyi fotoğrafı bugün Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabiri Taylan Yıldırım geçti. Faaliyetteki santralin arkasında sökülen, kesilen ağaçların olduğu bölgeyi gösteren fotoğrafta Yırca Mahallesi adeta nükleer facianın yaşandığı, doğanın tükenme noktasına geldiği Çernobil gibiydi.

Katliamın fotoğrafı DANIŞTAY DURDURDU

80 yaşındaki bir ninenin “O ağaç benim evladımdı” diye feryat ettiği, Danıştay'ın geç de olsa yürütmeyi durdurma kararı verdiği katliam sonrası çekilen fotoğraf , "Şimdi böyle... Gelecekte ise daha da kötü olacak, son bir kez daha düşünün" diye soruyordu.

Öte yandan termik santrali yapmak isteyen şirket bugün bölgedeki tüm iş makinalarını jandarma gözetiminde geri çekti.

Dehşetin tam halini görmek için fotoğrafa tıklayın

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle