GeriGündem Kandahar teslim oluyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kandahar teslim oluyor

Afgan İslam Haber Ajansı, Taliban lideri Molla Ömer`in ellerinde kalan son kent Kandahar'ı teslim etmeye hazır olduğunu iddia etti.

Taliban yönetimine yakınlığıyla tanınan Afgan İslam Haber Ajansı, bir Taliban yetkilisine dayandırdığı haberinde Molla Ömer`in Kandahar`ı, kabile yaşlılarından eski askeri yetkili Molla Necibullah komutasındaki Afgan gruba teslim etmeye karar verdiğini duyurdu.

Geçici Afgan hükümetine başkan olarak atanan Hamid Karzai de haberi doğrulayarak Taliban yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerin çok verimli geçtiğini ve Taliban'ın Kandahar'ı teslim etmeyi düşündüğünü söyledi.

KARZAİ, TALİBAN`A GENEL AF İLAN EDECEK 
   
Hamid Karzai, ayrıca teslim olacak Taliban savaşçılarına genel af ilan edeceğini açıkladı. Karzai, uydu telefonuyla Associated Press ajansına yaptığı açıklamada, bunun, Taliban lideri Molla Muhammed Ömer için geçerli olmadığını söyledi.

Ülkenin kuzeyindeki Kandahar kentinin kan dökülmeden alınması için Taliban yetkilileriyle görüşmelerde bulunan Karzai, Afgan hükümetinin başkanı olarak önceliğinin, Afgan yaşamını, barışı ve Afgan halkının güvenliğini korumak olacağını belirtti.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False