Hürriyet yazarı Fatih Çekirge yorumladı: Yuh be kardeşim! Böyle de maske cezası yenmez ki!

Polislerin yoğun maske denetimi sürüyor. Hürriyet Yazarı Fatih Çekirge, Bursa şehir merkezinde polislerin maskesiz vatandaşları nasıl uyardığını ve vatandaşların tepkisini yorumladı.

Haberin Devamı

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge gündelik hayatın içinde gözden kaçan olaylara objektif tutuyor ve 'görüntülü yorum'lar ile bu haberleri değerlendiriyor.

5 DAKİKA İÇİNDE 2 KEZ CEZA YEDİ!

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde polisin yaptığı denetimlerde, maske takmadığı için ceza yazılıp, maske verilen kişi, 5 dakika sonra yeniden maskesiz yakalandı. Denetimde, maske takmayan 36 kişiye 900’er liradan toplam 32 bin 400 lira para cezası uygulandı.

Bursa'da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Osmangazi ilçesindeki birçok noktada maske denetimi yaptı. Osmangazi İlçe Emniyet Müdürü Memduh Pişik de denetimlere katıldı. Ekipler, kıraathane, taksi durakları, berberler, çay bahçeleri ve restoranlarda da denetim yaptı. İş yerlerinde bulunanlar ve caddelerde yürüyen vatandaşlar maske, sosyal mesafe ve temizlik konusunda uyarıldı.

İlçe Emniyet Müdürü Memduh Pişik, maske takmayan ve ceza yazılan bazı kişilere "Gitti 900 lira" dedi. Polisin maske takmadığı için ceza yazıp, maske verdiği bir kişi ise, 5 dakika sonra bu kez maske kolunda yürürken yakalandı. Ekipler, genci uyararak maskeyi takmasını sağladı. Denetimde, maske takmayan 36 kişiye 900’er liradan toplam 32 bin 400 lira para cezası uygulandı.

Haberin Devamı

Hürriyet Yazarı Fatih Çekirge, Bursa şehir merkezinde polislerin maskesiz vatandaşları nasıl uyardığını ve vatandaşların tepkisini yorumladı.

Haberle ilgili daha fazlası: