GeriGündem Hürriyet Gazetesi'ne ikinci saldırı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hürriyet Gazetesi'ne ikinci saldırı

Hürriyet Gazetesi'ne ikinci saldırı
refid:30021193-spot ilişkili resim dosyası

Hürriyet Gazetesi, Pazar günü uğradığı saldırının ardından dün akşam da saat 20.30 sularında bu kez daha kalabalık bir grup tarafından ikinci kez saldırıya uğradı. Az sayıdaki polis, saldırganların binaya girişine engel olamadı. Bu arada saldırganların Hürriyet binasına yaklaştığı sırada 4 el silah sesi duyulduğu belirtildi. İstanbul'un ardından Ankara'da da Hürriyet'e yönelik saldırı gerçekleşti.

Dün akşam saat 20.30 sularında yaklaşık 100 kişi Hürriyet'in ön kapısı önünde toplandı. Girişte çevik kuvvet polislerinin durdurduğu eylemciler, 'Ya Allah Bismillah Allahu Ekber' sloganları attı. Az sayıdaki çevik kuvvet polisi yetersiz kaldı ve daha sonra sayıları artan eylemciler polis engelini aşarak Hürriyet Gazetesi'nin bina kapısına doğru ilerledi.

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı

Polislerin yetersiz kaldığı olayın ilerleyen dakikalarında iki adet TIR ve bir adet kamyonun da giriş kapısında beklediği görüldü.

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı

Eylemcilerin bina içine girmeleri son anda engellenirken taş ve sopalarla binaya yine hasar verdi. Hürriyet Gazetesi güvenlik görevlileri ve polislerin müdahalesiyle eylemciler Hürriyet Gazetesi binası dışına çıkarıldı.


İŞTE SALDIRININ GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİYaklaşık 25 dakika sonra takviye polis ekiplerinin gelmesiyle saldırganlar bina dışına çıkarıldı. Polis ekipleri saldırının ardından Hürriyet önünde güvenlik önlemi aldı.Göstericiler uzun süre Hürriyet gazetesinin dışında slogan atmaya devam etti.

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı DÜNYA HÜRRİYET’E SALDIRIYI BÖYLE GÖRDÜ

GÖZALTI YOK

Çok sayıda kişinin karıştığı, büyük maddi hasarın oluştuğu ve polisin gözleri önünde gerçekleşen saldırıda hiçbir saldırganın gözaltına alınmaması dikkat çekti.

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı

DÖRT EL SİLAH SESİ

Bu arada saldırganların Hürriyet binasına yaklaştığı sırada 4 el silah sesi duyulduğu belirtilirken, söz konusu silahın kimler tarafından ateşlendiği henüz öğrenilemedi.

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı HÜRRİYET'E YAPILAN İLK ÇİRKİN SALDIRI

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı

1 SAAT SONRA İKİNCİ GRUP

Saldırıyı gerçekleştiren ilk grubun gazete önünden ayrılmasının ardından yeni bir grubun Hürriyet önüne geldiği görüldü. Yakllaşık 50-60 kişilik grup bir süre slogan atarak bina önünden ayrıldı.

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin: Baskılar bizi yıldıramaz

ANKARA'DA DA SALDIRI

Hürriyet Gazetesi’nin İstanbul’daki merkezinden sonra Ankara’da matbaasının bulunduğu Doğan Printing Center (DPC) binasına da saldırı düzenlendi.
Büyük bir araç konvoyu ile DPC önüne gelen eylemciler, Esenboğa Havaalanı yolunu trafiğe kapattı. Araçlardan inen eylemciler, DPC girişindeki kulübeye ve bariyerlere doğru ilerlediler. Bu sırada bazı eylemciler, kaldırım taşlarını sökerek kulübeyi taşlamaya başladılar.

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı HÜRRİYET’E SALDIRIYA BİR TEPKİ DE…

Grubun bina içine girmesini önlemek üzere Hürriyet’in özel güvenlik elemanları duruma müdahale etmeye çalıştı. Atılan taşlar yüzünden kulübenin camları hasar gördü, bariyer ve kameralar kırıldı. Eylemciler, bir süre sonra bina içine girmeden dağıldı.

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı PATRONLARDAN ÇİRKİN SALDIRIYA TEPKİ

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı MHP'li İsmet Büyükataman: Lanetliyoruz

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı Gürsel Tekin: Davutoğlu hemen göreve

Hürriyet Gazetesine ikinci saldırı Metin Feyzioğlu: AKP demokratik meşruiyetini yitiriyor

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False