EKSTRA
MENÜ

Hürriyet Dünyası

Hürriyet Dünyası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hürriyet Dünyası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.620 Hürriyet Dünyası haberi bulunmuştur.

Hürriyet Dünyası Haberleri

Türkiye’nin ‘inci’leri temmuzda belli oluyor

Türkiye’nin ‘inci’leri temmuzda belli oluyor

Bundan 4 yıl önce Hürriyet ve Karaca işbirliği ile yeme-içme sektörünün değerlendirilmesi, derecelendirilmesi, teşvik edilmesi ve yemek severlere adil bir şekilde yol gösterilmesi için çok önemli bir projeye start verildi. Gastronomi dünyası için ‘prestij’ kabul edilen bu proje ile Türkiye’nin lezzet noktaları değerlendirmeye alınmaya başladı. Gizli jüri üyelerinin yıl boyunca yaptığı ziyaretler ve güncel değerlendirmelerle hayata geçirilen ‘İncili Gastronomi Rehberi’nin (İGR) bu yıl dördüncüsü hazırlanıyor. Eğer tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi koşullarında sıra dışı bir gelişme yaşanmazsa, temmuzda sonuçların açıklanması ve İncili Gastronomi Rehberi’nin raflarda yer alması planlanıyor.

9.04.2021Ekonomi
Eşcinsel ilişki belediyeyi karıştırmıştı Mahkemeden flaş karar

Eşcinsel ilişki belediyeyi karıştırmıştı! Mahkemeden flaş karar

İş Mahkemesi, birlikte çalıştıkları çöp işçisi arkadaşları M. Ş. (27) ile eşcinsel ilişkiye girdikleri gerekçesi ile işten atılan 3 çöp kamyonu şoförü ile ilgili görülen bir davada kararını verdi. Mahkeme, R. S.’nin (43) işe iade davasını kabul etti, sözleşmenin feshi kararını iptal etti.

30.01.2019Gündem
Fransız kalacağız

Fransız kalacağız

2 yılda bir Frankfurt Otomobil Fuarı ile dönüşümlü olarak organize edilen ‘Uluslararası Paris Otomobil Fuarı’ yarın önce dünya basını için kapılarını açıyor. Ancak iç pazardaki büyük daralma nedeniyle Türkler bu fuara biraz Fransız (konu dışında) kalacak. Çünkü Paris’te sergilenecek yaklaşık 50 yeni modelin bir çoğu Türkiye’de daralmanın 2019 yılında devam etmesi beklendiği için Avrupa ile aynı anda satışa sunulamayacak.

30.09.2018Ekonomi
Sotca’ya Kıbrıs yıldızları geliyor

Sotca’ya Kıbrıs yıldızları geliyor

Hürriyet gazetesinin bu yıl 5’incisini düzenlediği Sign of The City Awards (SotCA) yarışması, gayrimenkulün Kıbrıslı starlarını bulmak için yavru vatana açıldı. 6 Kasım’da ödül töreninin düzenleneceği etkinliğe 20 Eylül’e kadar başvurulabilecek

16.09.2018Ekonomi
Adese, son 10 ayda 23 mağaza için kapatma kararı aldı

Adese, son 10 ayda 23 mağaza için kapatma kararı aldı

Perakande sektörünün önemli oyuncularından biri konumunda olan Adese, son 10 ayda 23 mağaza için kapatma kararı aldı. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimlere göre, söz konusu mağazaların kapatılmasının gerekçesi için ise 'verimlilik düşüşü' olarak açıklandı. Adese Genel Müdürü Ahmet Özkürkçüler, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Doğru lokasyonlarda mağaza açmayı, Gereken noktalarda mağaza kapatmayı ve mevcut mağazalarda verimliliği korumayı esas almayı hedefliyoruz" dedi

29.08.2018Ekonomi
Arkadaşımızı kaybettik

Arkadaşımızı kaybettik

Güler yüzü, çalışkanlığı ile tüm çalışma arkadaşlarının sevgisini kazanan gazetemiz Hürriyet’in Bina Müdürü, yüksek mimar Nezih Kutay’ı (62) kaybettik. Kutay bir süredir akciğer kanseri tedavisi görüyordu.

27.08.2018Gündem
Çiftlik Bank skandalında flaş gelişme: Serbest bırakıldı

Çiftlik Bank skandalında flaş gelişme: Serbest bırakıldı

Çiftlik Bank vurgununda Mehmet Aydın'ın Uruguay'daki aracısı olmakla suçlanan ve Uruguay'da tutuklu bulunan Osman Naim Kaya'nın serbest kaldığı ortaya çıktı.

22.07.2018Dünya
Hesap da soracağız şampiyon da olacağız

Hesap da soracağız şampiyon da olacağız

‘Şike kumpasında uğradığımız tüm zararların karşılığını alacağız’

30.05.2018Spor Arena
‘Kırmızı Hürriyet Özel Ödülü’ seçildi

‘Kırmızı Hürriyet Özel Ödülü’ seçildi

KIRMIZI Ödülleri bünyesinde düzenlenen özel yaratıcılık yarışması “Hürriyet Özel Ödülü” bu yıl “Bireysel silahlanmayı görmezden gelme, silahlanmayı durdur!” teması ile yola çıktı. Değerlendirilen başvurular sonrasında Hürriyet jürisi, en yaratıcı çalışmayı ödüllendirdi. Hürriyet Dünyası yöneticilerinin oluşturduğu özel jüri, teması bireysel silahlanma olan başvuruları değerlendirdi özel yarışmaya 76 iş katıldı.

8.05.2018Ekonomi
Detay Maxinet’e operasyon… Şirketin çaycısı da gözaltında

Detay Maxinet’e operasyon… Şirketin çaycısı da gözaltında

Bilgisayarlarını açık bırakarak para kazanabilecekleri vaadi ile binlerce kişiden para toplayan Detay Maxinet’e, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı rapor sonrası savcılık gözaltı kararı verdi. Şirketin sahibi Alper Tetiker ile birlikte 20’yi aşkın kişi gözaltına alındı. Şirket avukatı Hürriyet Dünyası’na yaptığı açıklamada “Şirketin çaycısı dahil bir çok kişi gözaltına alındı” dedi.

7.05.2018Ekonomi
Mutlu Anne Mutlu Bebek buluşmalarının ilki yapıldı

Mutlu Anne Mutlu Bebek buluşmalarının ilki yapıldı

Nuk ve Hürriyet Aile iş birliği ile gerçekleşen Mutlu Anne Mutlu Bebek buluşmalarının ilki 28 Nisan Cumartesi günü Hürriyet Dünyası’nda gerçekleşti.

30.04.2018Advertorial
Nuk Anneler ile Buluşuyor

Nuk Anneler ile Buluşuyor!

Nuk ile ‘’Mutlu Anne Mutlu Bebek’’ söyleşisinin ilki Hürriyet Aile iş birliği ile 28 Nisan Cumartesi günü başlıyor!

18.04.2018Advertorial
O siteye erişim engeli geldi...

O siteye erişim engeli geldi...

‘Sen yat bilgisayarın kazansın’ diyerek binlerce kişiden milyonlarca dolar toplayan Detay Maxinet ile ilgili önemli bir gelişmenin yaşandığı anlaşıldı. İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği sitenin erişimine yönelik engel koydu. Şirket avukatı ise Hürriyet'e yaptığı açıklama, erişim engeli kararına itiraz edeceklerini kaydetti.

15.04.2018Ekonomi
Konaklama değil turizm yapıyoruz

Konaklama değil turizm yapıyoruz

Hürriyet gazetesi tarafından Nef Gayrimenkul ve Çağdaş Holding’in sponsorluğunda düzenlenen ‘Bodrum Ekonomi Zirvesi’nde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Konaklama sektörü ile turizm karıştırılıyor. Bodrum turizm yapıyor. Dünya markalarının Akdeniz çanağında ilk otelleri Bodrum’da yapılıyor” diye konuştu.

13.04.2018Ekonomi
Yunan basınının iddiasını Başbakanlık yalanladı

Yunan basınının iddiasını Başbakanlık yalanladı

Yunan basını, Ege’de On İki Ada bölgesinde, Karaada’daki (Ro) Yunan askerlerin, pazartesi gecesi saat 22.30 sularında bir Türk Sahil Güvenlik helikopterine izli mermilerle ve ters istikamette uyarı ateşi açtıklarını iddia etmişti. Hürriyet'in edindiği bilgilere göre, söz konusu iddia Başbakanlık kaynakları tarafından yalanladı.

10.04.2018Dünya
Medya dünyasında tarihi devir

Medya dünyasında tarihi devir

Doğan Medya Grubu dün törenle Demirören Grubu’na devredildi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan “Türk basınının amiral gemisini limana sağ salim getirdim. Diliyorum ki Demirören ailesi bu gemiyi uzun yıllar daha da büyüterek yola devam ettirecek” dedi. Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Yıldırım Demirören de “Şimdi büyük denizlere açılma vakti bizde. Bu yolculuğu hep birlikte yapacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

9.04.2018Gündem
Aydın Doğana veda... Teşekkürler kaptan

Aydın Doğan'a veda... Teşekkürler kaptan

Medyanın amiral gemisi olan Hürriyet gazetesine 24 yıl kaptanlık yapan Aydın Doğan, dün bu kez veda için geldi. 40 yıl kesintisiz medya patronluğunun ardından Doğan Medya Grubu’nu Demirören ailesine devreden Aydın Doğan, dün Hürriyet’e veda ederken, “Türk basınının amiral gemisi olarak salimen limana gelmiştir” dedi.

6.04.2018Gündem
Aydın Doğan, Doğan Medyaya veda etti

Aydın Doğan, Doğan Medya'ya veda etti

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Hürriyet ve Doğan Medya'ya veda etti.

6.04.2018Gündem
Büyük operasyonda albay detayı

Büyük operasyonda 'albay' detayı

İstanbul Fikirtepe’de proje yürüten Selimoğlu İnşaat’ın eski yöneticisi ve çalışanlarına yönelik yapılan operasyonda önemli bir detay ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan isimlerden birinin, halen Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan bir albay olduğu anlaşıldı. Hakkında gözaltı kararı çıkarılan Albay E. U.’nun Ankara’dan İstanbul’a gelerek ifadesini soruşturmayı yürüten savcıya verdikten sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

5.04.2018Ekonomi
Astrolog Aygül Aydın 2018 Kariyer Planınızı Çıkarıyor

Astrolog Aygül Aydın 2018 Kariyer Planınızı Çıkarıyor!

Kariyer planı yapıyor ya da iş hayatınıza farklı bir yön mü vermek istiyorsunuz? Gelin birlikte değerlendirelim! Çekiliş ile seçilecek üç kişinin detaylı doğum haritasının çıkarılacağı ücretsiz etkinliğe katılmak için yapacaklarınız çok basit!

27.03.2018Astro Gündem
Osman Türkiyeye mi iade ediliyor Mehmet Aydın yine herkesi kandırmış

Osman Türkiye'ye mi iade ediliyor? Mehmet Aydın yine herkesi kandırmış!

Hürriyet Dünyası'na konuşan Uruguaylı kaynaklar, Çiftlik Bank vurgununda Mehmet Aydın'ın Uruguay'daki aracısı Osman Naim Kaya'nın geçici olarak tutuklandığını ve Türkiye'ye iade sürecinin başlatıldığını söyledi. Osman Naim Kaya'nın Uruguay'da ocak ayında Mehmet Aydın'a yönelik başlatılan soruşturmada suçlu bulunması durumunda Türkiye'ye iade edilmeden Uruguay'da hapse atılması da söz konusu. Uruguay'da Mehmet Aydın'a yönelik açılan soruşturmanın merkezinde 'kara para aklama' iddiaları bulunuyor.

26.03.2018Dünya
Çiftlik Bank Ceosu Mehmet Aydın Ferrariye binerken görüntülendi

Çiftlik Bank Ceo'su Mehmet Aydın Ferrari'ye binerken görüntülendi

Çiftlik Bank vurgunuyla ilgili Hürriyet Dünyası çok çarpıcı bilgilere ulaştı. Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın geçen sene Uruguay'a giderek son model bir araç, bir malikâne ve bir yat aldığı ortaya çıktı.

21.03.2018Haber
Çiftlik Bank vurgununda inanılmaz detaylar Ferrari ve yat aldı... İşte malikânesi...

Çiftlik Bank vurgununda inanılmaz detaylar! Ferrari ve yat aldı... İşte malikânesi...

Çiftlik Bank vurgunuyla ilgili Hürriyet Dünyası çok çarpıcı bilgilere ulaştı. Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın geçen sene Uruguay'a giderek son model bir araç, bir malikâne ve bir yat aldığı ortaya çıktı. Aydın'ın satın aldığı mülkleri 10 yıldır Uruguay'da yaşayan ve inşaat işleriyle uğraşan Osman K isimli bir Türk'ün üzerine kayıt ettirdiği iddia edildi. Hürriyet'in ulaştığı Mehmet Aydın'ın bir süre kaldığı apart oteldeki komşuları Aydın'ın fotoğrafını tanıyarak, Aydın'ın 'otelde Aralık ayına kadar kaldığını doğruladı. Yerel kaynakların aktardığına göre, Aydın'ın Uruguay'da 640 bin dolara satın aldığı Ferrari hakkında komşularına 'babamdan bir hediye' diye söz ediyordu. Aydın'ın bir süre önce hayatını kaybeden babasını yalanına alet ettiği ortaya çıktı. Mehmet Aydın'ın Ferrari marka araç içinde göründüğü iddia edilen video sosyal medyada paylaşıldı.

21.03.2018Dünya
Son dakika... Dev market zinciri el değiştirdi...

Son dakika... Dev market zinciri el değiştirdi...

Yaşadığı mali sıkıntıyı aşamayınca mahkemeye konordato başvurusu yapan Ankaralı Makro Market, sahip olduğu 56 Uyum mağazası ile 17 Makro mağazasını devralıyor. Taraflar arasında yapılan anlaşmaya mahkemenin de onay vermesi ile hisse devir işlemi için Rekabet Kurulu'na başvurulacak. Migros'tan yapılan açıklamaya göre devir bedeli 105 milyon TL. Şirket avukatı Fidel Okan ise ödemenin yüzde 30'unun peşin kalan kısmının 36 ay taksitle yapılacağını aktardı. Avukat Okan, yapılan anlaşmanın geçerli olması için mahkemenin iznin şart olduğunu da vurguladı.

16.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bank Belediye Başkanını da mağdur etti: Tosuncuk tüm Türkiyeyi kandırdı

Çiftlik Bank Belediye Başkanı'nı da mağdur etti: Tosuncuk tüm Türkiye'yi kandırdı!

Çiftlik Bank sisteminin çökmesinin en çok zarar verdiği yerlerden biri de Konya’nın Tuzlukçu İlçesi… 7 bin kişinin yaşadığı ilçenin Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa “5 ay önce bize geldiler. 700 milyon liralık yatırım yapacaklarını söylediler. Biz de inandık halk da inandı. Hepimizde çok çok büyük bir burukluk var. Şimdi de Uruguay’a kaçtığını duyuyoruz. Tosuncuk (Mehmet Aydın) bizi de kandırdı tüm Türkiye’yi de kandırdı” dedi.

15.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bank vurgununda yeni gelişmeler... Boşanmadı, Uruguaya kaçtı, karısı teslim oldu

Çiftlik Bank vurgununda yeni gelişmeler... Boşanmadı, Uruguay'a kaçtı, karısı teslim oldu

Çiftlik Bank vurgunuyla ilgili Hürriyet Dünyası yeni bilgilere ulaştı. Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın ve eşi Sıla Aydın sosyal medyada yayılan iddiaların aksine henüz resmi olarak boşanmadı. Kayıp Mehmet Aydın nafaka ödemeye bile yanaşmadı. Ailenin avukatı Abdullah Yörük, Mehmet Aydın'ın Uruguay'a kaçarak inşaat işine girdiğini söyledi. Kayınpeder Hakan Soysal'ın ise ocak ayında yeni bir şirket kurduğu ortaya çıktı. Sıla Aydın'ın ailesinin gelen tehditler nedeniyle koruma kararı için başvuru yapacağı öğrenildi. Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın ise Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim oldu. Soruşturmada gizlilik kararı bulunuyor. Akşam saatlerinde ise İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca bütün Türkiye’deki tesislerine kayyum atanacağı iddia edildi. İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı ise soruşturma başlatıldığını ve el koyma işlemlerine başlandığını açıkladı.

14.03.2018Ekonomi
Kırmızı et kaçakçısından aldığı parayla tefeciye borcunu ödedi

Kırmızı et kaçakçısından aldığı parayla tefeciye borcunu ödedi!

Mersin’de 4 yıl önce ortaya çıkan kırmızı et kaçakçılığı ile ilgili açılan dava dosyasında çarpıcı detaylar yer alıyor. Yurtdışından transit ticaret kapsamında getirilen 1 milyon 61 bin 622 kilo bufalo ve sığır eti, tavuk kıyması ve tavuk kırıntıları ile değiştirildi. Kırmızı etler gümrük vergisi ödenmeden iç piyasaya satıldı, tavuk kırıntıları ise Suriye’ye ihraç edildi. Aralarında Suriyelilerin de olduğu 41 sanıklı davada antrepo sorumlusu, yapılan kaçakçılık işlemini ayrıntıları ile anlattı. Depodaki etlerin gece değiştirildiğini söyleyen sanık, bu işlem için 250 bin lira para aldığını, bu para ile tefeciye olan borcunu kapattığını anlattı. Aynı sanık, “Operasyon yapılmasaydı 700 bin lira daha alacaktım” dedi.

13.03.2018Ekonomi
Yüz binlerce üyesi bulunan Çiftlik Bank ile ilgili flaş gelişme

Yüz binlerce üyesi bulunan Çiftlik Bank ile ilgili flaş gelişme

Çok kısa sürede on binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan Çiftlik Bank sırra kadem bastı! Yatırdıkları paraları almak için şirketin merkezine giden vatandaşlar, şirketin sessiz sedasız boşaltıldığını öğrendi. Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç'un ise bayilerle bir toplantı yaparak 'Ben de kandırıldım. Mehmet Aydın'a ulaşamıyorum. Başınızın çaresine bakın' dediği öğrenildi. Akşam saatlerinde ise üyeler bir başka haberle sarsıldı. Çiftlik Bank'ın Facebook hesabı da kapatıldı. Çiftlik Bank’ın İnegöl’deki tesislerine giden yüzlerce kişi, alacaklarına karşılık olarak tesislerde bulunan hayvanlara el koymaya kamyonlarla gitti. Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın'ın akrabası olduğunu söyleyen Muhammed Aydın "50 bin lira para verdim. TIR'ını satıp hayvan alan var. Kendimizi mi yakalım. Akrabam tarafından kandırıldım. Şimdi bir tane saman balyası bile vermiyorlar" diye isyan etti.

12.03.2018Ekonomi
Taksim’de asansörde çirkin kavga

Taksim’de asansörde çirkin kavga

Taksim Meydanı’nda metroya inen asansörde bir kadın, akülü aracıyla asansöre binmek isteyen engelli bir erkeğe yer vermeyip ağırlıktan dolayı “İn” deyince ortalık karıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine asansörde söz konusu kişi, engelli adama "Bir tane vursam patlarsın" dedi. Olayın tarafı kadın ise, yaptığı açıklamada video kaydının eksik olduğunu, öncesinde kendisinin darp edildiğini söyledi.

12.03.2018Gündem
Bir çağın sonu

Bir çağın sonu!

Amerika’da yaşanan skandal ve Avrupa’daki sıkı emisyon kanunları ile birlikte dizel otomobillerin sonuna yaklaşıldı. Birçok marka 2020’den itibaren dizel otomobil satmayacaklarını açıklarken, Japon Toyota bunu öne çekerek Cenevre fuarında bu yılın sonunda itibaren dizel otomobil satışını bitireceklerini açıkladı. Bu yüzden 90’ı dünya prömiyeri olmak üzere 110 yeni modelin sergilendiği fuarda ağrılık yakında yollara çıkacak hibrit ve elektrikli otolardan oluştu.

6.03.2018Ekonomi
İstanbulun gözde arazisi 145 milyon liraya satıldı

İstanbul'un gözde arazisi 145 milyon liraya satıldı

İçerenköy Carrefour'un üzerinde bulunduğu 127 dönümlük arazinin 269 milyon Euro'ya satışının ardından bu sefer de Carrefoursa'nın Bayrampaşa'daki arazisinin satıldığı öne sürüldü. 63 dönümlük gözde araziye 145 milyon lira bedel biçildiği öğrenildi.

5.03.2018Ekonomi
Haciz geldi salon boşaldı üyeler ortada kaldı

Haciz geldi salon boşaldı üyeler ortada kaldı

İstanbul Bayrampaşa’da bulunan bir AVM’deki 2 bin 500 üyeli spor salonu kepenk kapattı. Üyeler salona gittiklerinde icra müdürlüğünün “Bu işyeri tahliye edilmiştir” yazısı ile şoke oldu. Konu ile ilgili ulaşmaya çalıştığımız işletme sahiplerine ise ulaşılamadı.

27.02.2018Ekonomi
Otomotiv toplumsal yaşamı değiştirecek

Otomotiv toplumsal yaşamı değiştirecek

Hürriyet Dünyası, otomotiv sektörünü 3. kez bir zirvede bir araya getirdi. Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bilâ ve Hürriyet CEO’su Çağlar Göğüş’ün ev sahipliğinde gerçekleşen zirvede gündem, pazarda beklenen gelişmeler ve yeni kadrosuyla yeniden yayın hayatına başlayan Hürriyet Oto oldu. Fikret Bilâ konuşmasında, “Otomotiv sektöründeki teknolojilik ilerlemeler yaşam tarzını etkileyecek, 10 yıl içinde toplumsal yaşamı değiştirecek” dedi.

20.02.2018Ekonomi
Yağlı tohum paralarını Bank Asya’ya yatırmışlar: Zekeriya Mete de gözaltına alındı

Yağlı tohum paralarını Bank Asya’ya yatırmışlar: Zekeriya Mete de gözaltına alındı

FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen’in talimatıyla Bank Asya’ya 7 milyon 400 bin TL yatırdıkları iddia edilen İstanbul Hububat Yağlı Tohumlar ve Mamuller İhracat Birliği’nin üst düzey 7 yöneticisi İstanbul’da gözaltına alındı. Hürriyet Dünyası'nın edindiği bilgilere göre gözaltına alınan isimler arasında Zekeriya Mete de bulunuyor.

14.02.2018Ekonomi
Elon Musk, “Yapmak için can atıyorum” demişti: Uçakta görüntülendi

Elon Musk, “Yapmak için can atıyorum” demişti: Uçakta görüntülendi!

ÇILGIN mucit Elon Musk’ın geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden, “5 yıldır aklımda, yapmak için can atıyorum” dediği pick-up (kamyonet) modelini çoktan geliştirdiği ve 13 Ocak’ta kapılarını açacak Detroit Otomobil Fuarı’nda sergileyeceği ortaya çıktı.

2.01.2018Ekonomi
23 bin firmaya yasak geliyor

23 bin firmaya yasak geliyor

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, döviz yükümlülüğü olan 25 bin firma arasında büyük ölçekli 2 bin firmanın verileriyle ilgili yasal altyapının oluştuğunu, 23 bin küçük ve orta ölçekli firmaya ise hanehalkındaki gibi döviz borçlanma yasağı getireceklerini vurguladı.

6.12.2017Ekonomi
Astrolog Aygül Aydın 2018 Yol Haritanızı Çıkarıyor

Astrolog Aygül Aydın 2018 Yol Haritanızı Çıkarıyor!

2018 yılı değişilmeyeni değiştirmek demek! Cesaretimiz ile bildiğimiz tüm kalıpları değiştireceğimiz özel bir yıl bizi bekliyor. Sen de hazırsan kendi haritana göre kendi yeniliklerini ve başarılarını kazanabilirsin.

1.12.2017Astro Gündem

Yazar Sonuçları

Hürriyet’te yeni dönem

TÜRK medyasında 40’ıncı yılına girerken sektörden çıkma kararı alan Sayın Aydın Doğan ve ailesini geçen hafta içinde düzenlediğimiz törenlerle Hürriyet Dünyası’ndan uğurladık.

8.04.2018

Ödüllü habercilik

Hürriyet’te bir süre önce hayata geçirdiğimiz ve bu köşede defalarca size aktardığımız haberciliğin en güzel meyvelerini geçen hafta topladık.

1.04.2018

Hürriyet Türkiye’nin ortak değeridir

Hürriyet bu yıl 70’inci yaşını kutlayacak.

25.03.2018

Toplumsal cinsiyet eşitsizliği sorunu

HÜRRİYET Dünyası olarak toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin beslendiği ortamı etkisiz kılmak için bir çalışma başlattık.

11.03.2018

Dünyayı bir de çocukların gazetelerinden okuyun

Hürriyet Çocuk Kulübü’nün geleneksel hale gelen yarışması ‘Kendi Gazeteni Yap’ sonuçlandı. İlk ve ortaokul dönemi çocuklarının katıldığı yarışmaya binlerce başvuru geldi. Hürriyet Gazetesi yazarları Doğan Hızlan ve Ayşe Arman, Dinozor Çocuk editörü Nihal Ünver ve benim aralarında bulunduğum jüri, ödül alacak gazeteleri seçmekte çok zorlandık. Gazeteleri seçerken, tasarım fikri, mizanpaj, haber, özgünlük, katılımcının yaşı gibi ölçütleri göz önünde bulundurmaya çalıştık.

9.02.2018

Sonuç getiren habercilik

Biz gazeteciler için en büyük mesleki mutlulukların başında, hazırladığımız sayfalara yansıttığımız haberlerden kamu veya mağdur kişi yararına sonuç almamız gelir. Sözünü ettiğimiz bu haberler hayatın her alanında olabilir.

14.01.2018

Lokomotif sektöre ‘amiral’ desteği

2017 benim özelimde çok acı ve hüzünlü bir yıldı.

31.12.2017

Filistin sorununun çözümü

Geçtiğimiz hafta İstanbul tarihi bir zirveye ev sahipliği yaptı.

17.12.2017