Hukuk ve bilişim Fuar’İzmir’de buluşacak

Güncelleme Tarihi:

Hukuk ve bilişim Fuar’İzmir’de buluşacak
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 06, 2016 19:03

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve Türk Bilişim Derneği işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı, bu yıl ilk kez Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek. Kurultay, 12-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında 4. kez düzenleniyor.

Haberin Devamı

Kurultay, hukuk ve bilişim alanında birçok kişiyi İzmir’de bir araya getirecek. Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in de katılacağı 4. Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı, Fuar İzmir D holünde organize ediliyor.

İlki 2010 yılında yapılan kurultayın hedef kitlesini hâkimler, savcılar, avukatlar, noterler, hukuk ve bilişim alanında çalışan, eğitim veren, araştırma yapan akademisyen ve öğrenciler ile bilişim güvenliği uzmanları, adli bilişim uzmanları, güvenlik alanında yazılım üreten bilgisayar mühendisleri ve sistem analistleri oluşturuyor.

Günümüzde gelişen bilişim sektörünün hukuki gereksinimleri ile uygulama prensiplerinin görüşülüp tartışılacağı panel, seminer ve çalıştayların yer alacağı kurultayda, bilimsel bildiriler de hazırlanacak. 3 bin ziyaretçinin beklendiği kurultay, Türkiye’de bilişim ve hukuk alanında karşılaşılan sorunlara ışık tutması ve sektörü bir araya getirmesi açısından büyük önem taşıyor.

Dünya ile ortak değerlerimizin tanıtımının ve paylaşımının yapılacağı kurultayda, bilişim sektöründeki gelişmelerin ön planda tutularak “Bilişim Hukuku” uygulamalarının tartışılacağı bir platform oluşturulacak. 3 gün sürecek kurultay kapsamında düzenlenecek sergi alanında, konusunda uzman firmalar kendilerini tanıtma imkanı bulurken, yeni işbirlikleri ve ticari anlaşma fırsatları da yakalamış olacak.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!