Genelkurmay'dan Ergenekon açıklaması

Güncelleme Tarihi:

Genelkurmaydan Ergenekon açıklaması
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 06, 2013 16:56

Genelkurmay Başkanlığı, Ergenekon Davasında verilen kararlarla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, 'Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız' denildi.

Haberin Devamı

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden konu ile ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle:

1. Kamuoyunda “Ergenekon Davası” olarak isimlendirilen davada İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesince bazı muvazzaf ve emekli TSK personeli hakkında mahkûmiyet kararı verilmiştir.

2. TSK mensupları ile ilgili soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmaktadır.

3. Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız.

4. TSK olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız.

Haberin Devamı

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BAKMADAN GEÇME!