MENÜ

TSK - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ

TSK - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ ile ilgili tüm haberleri, son dakika TSK - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün TSK - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 14.257 TSK - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ haberi bulunmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türk Silahlı Kuvvetleri veya Türk Donanma Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti devletini dıştan gelebilecek olan her türlü tehdide karşı savunma görevini üstlenmiş olan silahlı devlet kuvvetidir. Yaptırım gücünü, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'ndan alır. Başkomutanı Cumhurbaşkanı'dır. Türk Silahlı Kuvvetleri; Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri olmak üzere üç ana kuvvetten oluşur. Barış döneminde İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görev yapan ve sefer durumunda Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine dahil olan Jandarma ve Sahil Güvenlik ise alt birimleridir. Toplam güç ve sayı bakımından dünyanın 10, NATO'nun 2. büyük ordusudur.


TSK - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ Haberleri

Şehit Eren Bülbülün adı ilk yerli ve milli SİHAsına verildi

Şehit Eren Bülbül'ün adı ilk yerli ve milli SİHA'sına verildi

PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle 2 yıl önce şehit olan Eren Bülbül'ün (15) adı Türkiye'nin ilk yerli ve milli SİHA'sı Bayraktar TB2'lerden eğitim olarak kullanılanlardan birine verildi.

26.06.2019Gündem
Son dakika | TSKdan PKKya ağır darbe Yerle bir edildi...

Son dakika | TSK'dan PKK'ya ağır darbe! Yerle bir edildi...

Pençe Harekatı'yla koordineli olarak Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatlarında 2 terörist daha etkisiz hale getirildi.

26.06.2019Gündem
Kuvvet komutanlarından gazeteci Murat Alan ve Akit TVye dava

Kuvvet komutanlarından gazeteci Murat Alan ve Akit TV'ye dava

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Akit TV'deki programda komutanlara yönelik sözleri nedeniyle gazeteci Murat Alan ve kanala manevi tazminat davası açtı.Üç ayrı davanın her birinde Akit TV ve Alan'dan müştereken 100 bin lira manevi tazminat talep edildi.

26.06.2019Gündem

Bakan Akar'dan son dakika erken terhis açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yeni askerlik düzenlemesi ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasında "Gençlerimizin terhis işlemlerinin bir an önce tamamlanması için gerekli çalışmalar yoğun şekilde devam etmekte. Yeni düzenlemeyle ilgili terörle mücadele konusunda herhangi bir aksaklık, zafiyet kesinlikle söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

26.06.2019Gündem
Askerlikte yeni dönem: 130 bin askere erken tezkere

Askerlikte yeni dönem: 130 bin askere erken tezkere

Askerlikte Cumhuriyet döneminin en kapsamlı değişikliğini getiren yasa teklifi, dün TBMM Genel Kurulu’nda 17 ret, iki çekimser oya karşılık 335 oyla kabul edilerek yasalaştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da yasayı Meclis’te kabul edildikten yaklaşık 2 saat sonra onayladı.

26.06.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Askerlik Kanununu onayladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Askerlik Kanunu'nu onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni askerlik kanunu'nu onayladı. Kanun, resmi gazetede yayımlandıktan sonra yürürlüğe girecek.

25.06.2019Gündem
Askerlere erken terhis ne zaman Yeni askerlik sistemi ne zaman Resmi Gazetede yayımlanacak

Askerlere erken terhis ne zaman? Yeni askerlik sistemi ne zaman Resmi Gazete'de yayımlanacak?

Kamuoyunu yakından ilgilendiren askerlik süresini 6 aya indiren, bedelli askerlik uygulamasını kalıcı hale getirerek askerlik sistemini yeniden düzenleyen kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Yasa tasarısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayının ardından yasalaştı. Sona gelinen düzenleme ile, milyonlarca genç de askerlere erken terhis konusu ve yeni sistemin Resmi Gazete'de yayımlanacağı tarihi merak etmeye başladı. Peki, erken terhis ne zaman olacak? Yeni askerlik sistemi ne zaman Resmi Gazete'de yayımlanacak?

25.06.2019Gündem
Son dakika: Yeni askerlik kanunu teklifi TBMM’de kabul edildi

Son dakika: Yeni askerlik kanunu teklifi TBMM’de kabul edildi

Yeni askerlik yasası ile ilgili 65 maddelik düzenleme 335 oyla TBMM Genel Kurulu’nda yasalaştı. Yeni düzenleme göre; Askerlik süresi 6 aya indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasının ardından 6 ayı dolduran 100 binden fazla er terhis olacak. Bedelli askerlik sürekli hale geldi. Bakaya ve yoklama kaçaklarına bir defaya mahsus bedelli askerlikten yararlanma hakkı getirildi.

25.06.2019Gündem
Yeni askerlik sistemi için TBMM mesaisi başlıyor Yasada son durum nedir

Yeni askerlik sistemi için TBMM mesaisi başlıyor! Yasada son durum nedir?

Türkiye'nin dört bir yanında merakla beklenen yeni askerlik sistemi için süreç bugün devam ediyor. Saat 15.00 itibariyle başlayan görüşmeler, bugün son hali ile yeniden gündemde olacak. Yeni askerlik sistemi yasasının onaylanması halinde binlerce er ve erbaş erken terhis hakkını elde etmiş olacak. Yeni askerlik sistemi, bedelli beklentisine sahip olan kişiler için de önem arz edecek. İşte, yeni askerlik sistemi hakkında merak edilen detaylar

25.06.2019Gündem
Son dakika... Kocaeli merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu: 15 askeri personel hakkında yakalama kararı

Son dakika... Kocaeli merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu: 15 askeri personel hakkında yakalama kararı

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY örgütünün TSK yapılanmasına yönelik haklarında gözaltı kararı çıkarılan 9'u aktif görevde 15 askeri personelin yakalanması için Kocaeli merkezli 10 ile operasyon düzenlendi.

25.06.2019Gündem
Son dakika TSKda kripto operasyonu... 36 kişiye gözaltı kararı

Son dakika! TSK'da kripto operasyonu... 36 kişiye gözaltı kararı

FETÖ’nün TSK’deki kripto yapılanmasına yönelik İzmir merkezli operasyonda 22'si muvazzaf 36 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

25.06.2019Gündem
Zaviye’deki kuleye ‘Serhat’ kalkanı

Zaviye’deki kuleye ‘Serhat’ kalkanı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) geçen hafta İdlib’in kuzeyine denk gelen alandan Suriye içine gönderdiği iki ayrı askeri konvoydaki asker ve silahları gözlem kulelerine yerleştirildi.

25.06.2019Dünya
Son dakika: Bakanlık açıkladı PKKya ağır darbe

Son dakika: Bakanlık açıkladı! PKK'ya ağır darbe

Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Sinat-Haftanin bölgelerine düzenlenen hava harekatlarında, PKK'lı 2 terörist etkisiz hale getirildi.

24.06.2019Gündem
Son dakika: Kara Kuvvetlerinde operasyon Aralarında 2 albay ve 9 yüzbaşı var...

Son dakika: Kara Kuvvetleri'nde operasyon! Aralarında 2 albay ve 9 yüzbaşı var...

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda 32 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüpheliler arasında 2 albay, 9 yüzbaşı, 18 üsteğmen, 1 teğmen ve 2 sözde yönetici de yer alıyor.

24.06.2019Gündem
Tuncelide 2 terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli'de 2 terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli merkez kırsalında İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirildi.

22.06.2019Gündem
İzmir merkezli 30 ildeki FETÖ soruşturmasında 13 tutuklama

İzmir merkezli 30 ildeki FETÖ soruşturmasında 13 tutuklama 

İzmir merkezli 30 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) kripto yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan 59 şüpheliden 13'ü tutuklandı.

22.06.2019Gündem
THYden TSKya geçen pilotlara her yıl bir maaş ikramiye

THY'den TSK'ya geçen pilotlara her yıl bir maaş ikramiye

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı "TSK bünyesine katılacak her pilotumuza her yıl bir maaş ikramiye vereceğiz" dedi.

22.06.2019Ekonomi
En yakındakilere ceza yağdı

En yakındakilere ceza yağdı

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığı’nın işgal edilmesine ilişkin davada dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın başdanışmanı 141 kez ağırlaştırılmış müebbet, özel kalem müdürü 11 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler’in özel kalem müdürü ve özel sekreteri 11’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

22.06.2019Gündem
Özkök’ün koruması tutuklandı

Özkök’ün koruması tutuklandı

Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ün yakın koruma astsubayı Nihat Okay, FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı.

22.06.2019Gündem
Hilmi Özkökün yakın koruması tutuklandı

Hilmi Özkök'ün yakın koruması tutuklandı

FETÖ'nün TSK'deki kripto yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün yakın korumalığını yapan astsubay Nihat O. tutuklandı.

21.06.2019Gündem
Milli SİHA Bayraktar TB2 100 bin uçuş saatini tamamladı

Milli SİHA Bayraktar TB2 100 bin uçuş saatini tamamladı

Türkiye’nin ilk yerli ve milli SİHA’sı Bayraktar TB2, 100 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.

21.06.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Akar: Hainler layık oldukları cezayı buldular

Son dakika... Bakan Akar: Hainler layık oldukları cezayı buldular

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin "çatı" davada verilen cezalara ilişkin, "Bu hainler, alçaklar Türk adaleti karşısında layık oldukları cezayı buldular." dedi.

21.06.2019Gündem
12 ilde FETÖ operasyonu Çok sayıda gözaltı kararı var…

12 ilde FETÖ operasyonu! Çok sayıda gözaltı kararı var…

FETÖ/PDY'nin TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 13'ü muvazzaf asker 18 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

21.06.2019Gündem
Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek Askerler ne zaman terhis olacak

Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek? Askerler ne zaman terhis olacak?

Milyonlarca kişinin heyecanla takip ettiği yeni askerlik sistemi yasasında, önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta TBMM'de görüşülmeye başlanan teklifin, en çok merak edilen maddelerinden olan zorunlu askerlik süresine ilişkin madde, yapılan oylama sonucu kabul edildi. Peki, yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek? Askerler ne zaman terhis olmaya başlayacak?

19.06.2019Gündem
6 ay askerliğe Meclis onayı

6 ay askerliğe Meclis onayı

yeni askerlik sistemiyle ilgili yasa teklifinin askerlik süresini er ve erbaşlar için 6 aya indiren maddesi dün akşam Meclis’te kabul edildi. Kışlalarda 6 ayını tamamlayan askerler için erken terhisin önünü de açan bu düzenlemeyle yedek subay ve yedek astsubaylar için askerlik süresi de 12 ay olarak belirlendi. Teklifin, “Hizmet sürelerini ihtiyaca göre bir katına kadar attırmaya veya yarısına kadar azaltmaya Cumhurbaşkanınca karar verilir” hükmüne ise yine partilerin ortak önerisiyle “askerlik süresinin 6 aydan az olamayacağı” hükmü eklendi.

19.06.2019Gündem
Son dakika... Askerlik süresini 6 aya indiren madde kabul edildi

Son dakika... Askerlik süresini 6 aya indiren madde kabul edildi

Askeralma Kanunu Teklifi'nin, askerlik süresini 6 ay, yedek subay ve yedek astsubaylık süresini ise 12 ay olarak öngören maddesi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

18.06.2019Gündem
Son dakika: MSB açıkladı Terör hedefleri vuruldu

Son dakika: MSB açıkladı! Terör hedefleri vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan gelen açıklamada, ''Hakurk bölgesinde başarıyla devam eden Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, Kandil, Hakurk, Haftanin ve Avaşin-Basyan bölgelerine icra edilen hava harekâtları neticesinde bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, sığınak ve barınak olarak kullanılan hedefler vuruldu.'' denildi.

18.06.2019Gündem
TSK tayinleri ne zaman açıklanacak

TSK tayinleri ne zaman açıklanacak?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde yer alan binlerce personel, tayinler için beklentilerine devam ediyor. TSK tayin açıklamaları için internet üzerinden tarih araştırmalarına devam eden personeller, kurumun resmi internet sitesi ve personel bilgi sistemleri üzerinden yapılacak olan açıklamalara kilitlendi. Peki, TSK tayinleri ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler

18.06.2019Gündem
FETÖ’nün TSK’deki kripto yapılanmasına operasyon

FETÖ’nün TSK’deki kripto yapılanmasına operasyon

İzmir merkezli FETÖ’nün TSK’deki kripto yapılanmasına yönelik operasyonda 48'i muvazzaf 65 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Bu operasyonun ardından sıcak bir gelişme daha yaşandı. Konya merkezli 30 ilde FETÖ'nün TSK'deki mensuplarına "mahrem imamlık" yaptıkları iddiasıyla 63 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

18.06.2019Haber
Son dakika: Onlarca ilde büyük operasyon başladı... Toplam 169 gözaltı kararı

Son dakika: Onlarca ilde büyük operasyon başladı... Toplam 169 gözaltı kararı

İzmir merkezli FETÖ’nün TSK’deki kripto yapılanmasına yönelik operasyonda 48'i muvazzaf 65 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Bu operasyonun ardından sıcak bir gelişme daha yaşandı. Konya merkezli 30 ilde FETÖ'nün TSK'deki mensuplarına "mahrem imamlık" yaptıkları iddiasıyla 63 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Bursa merkezli 15 ilde yapılan operasyonda da görevde olan bir yarbayın da bulunduğu 26 kişinin yakalanması için operasyon yapıldı. Ve son olarak Adıyaman merkezli 7 ilde başlatılan operasyonda 15 kişi için gözaltı kararı var.

18.06.2019Gündem
Moskova’ya ‘Esad’ı uyarın’ mesajı

Moskova’ya ‘Esad’ı uyarın’ mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar dün Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmenin, önceki gün İdlib’in güneyinde Morik’deki Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 9 numaralı gözlem noktasının rejim güçlerince vurulması sonrası yapılması dikkat çekti.

18.06.2019Gündem
FETÖ’den beraat etti

FETÖ’den beraat etti

Şırnak'ta terör örgütü PKK ile girdiği çatışmada şehit olan kardeşi Ali Alkan’ın cenaze töreninde söyledikleriyle gündeme gelen ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 672 sayılı KHK ile ihraç edilen eski Yarbay Mehmet Alkan, FETÖ/PDY üyeliği suçlamasıyla yargılandığı davada beraat etti. Ankara 27’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Mehmet Alkan ile avukatları katıldı.

18.06.2019Gündem
TSKden Geliboluda Tam Birlik Atışlı Arazi Tatbikatı

TSK'den Gelibolu'da "Tam Birlik Atışlı Arazi Tatbikatı"

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde "Tabur Görev Kuvveti Tam Birlik Atışlı Arazi Tatbikatı" gerçekleştirildi.

17.06.2019Gündem
Zonguldak merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Zonguldak merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) "kripto" yapılanmasına yönelik Zonguldak merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, aralarında örgütün "mahrem imamı"nın da olduğu iddia edilen 10 şüpheli adliyeye gönderildi.

17.06.2019Gündem
Rejim saldırdı karşılık verildi

Rejim saldırdı karşılık verildi

Esad rejimine bağlı güçler, İdlib’in güneyinde bulunan Hama’nın kuzey kırsalında Morik yakınlarındaki TSK’nın 9 numaralı gözlem kulesini havan ve top mermileriyle vurdu. Bunun üzerine TSK, ateş açılan noktaya ağır silahlarla karşılık verdi.

17.06.2019Dünya
‘10 numara’ takviye

‘10 numara’ takviye

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), son dönemde gözlem kulelerine yönelik Esad rejim güçlerinin saldırılarının artması ve son olarak Zaviye’deki 10 numaralı gözlem kulesinin 35 havan mermisiyle vurulması üzerine İdlib’deki gözlem kulelerini güçlendirme kararı aldı. Bu kapsamda TSK dün İdlib’in kuzey ve güneyine iki ayrı konvoy gönderdi.

16.06.2019Gündem
TSKden İdlibdeki gözlem noktalarına lojistik destek

TSK'den İdlib'deki gözlem noktalarına lojistik destek 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki gözlem noktalarına destek amaçlı lojistik destek konvoyu gönderdi.

15.06.2019Gündem
Son dakika: Pençe  Harekâtında sıcak gelişme

Son dakika: Pençe Harekâtı'nda sıcak gelişme

Milli Savunma Bakanlığı'ndan gelen açıklamada, ''Irak kuzeyi Hakurk’ta başarıyla devam eden Pençe Harekâtı kapsamında, bölgede tespit edilen PKK’lı teröristlere ait sığınak, barınak ve mühimmat depoları hava harekâtı ile vuruldu.'' denildi.

15.06.2019Gündem
Akit’e 100 bin liralık dava açtı

Akit’e 100 bin liralık dava açtı

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in dava dilekçesi avukatı Alaaddin Varol tarafından Ankara 28’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunuldu. Dava dilekçesinde "Kanalda yayınlanan ‘Ters Kutuplar’ programında 1 Haziran 2019'da konuşmacı Murat Alan tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve şerefli komutanlarının kişilik ve şahsiyet haklarına saldırı kastıyla hakaretler sarf edildiği" belirtildi.

15.06.2019Gündem

Sınıra komandı sevkıyatı

Suriye’nin İdlib vilayetinin güneyindeki Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 10 numaralı gözlem noktasının rejim güçlerinin hedefi olmasının ardından sınıra askeri sevkıyat yapıldı.

15.06.2019Dünya
‘Rejim saldırıya devam ederse sessiz kalmayız’

‘Rejim saldırıya devam ederse sessiz kalmayız’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İdlib’de TSK’ya ait 10 numaralı gözlem kulesine yönelik saldırıyla ilgili “Rejim eğer burada, bizim bu gözlem kulelerine bazı saldırılar vesaireler, bunları devam ettirecek olursa, bu yanlışa hâlâ inatla devam edecek olursa bizim burada sessiz kalmamız mümkün olmaz” dedi. Erdoğan, Tacikistan ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı:

15.06.2019Gündem
Yaşar Güler’den Akit TV ve Murat Alan’a tazminat davası

Yaşar Güler’den Akit TV ve Murat Alan’a tazminat davası

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan ile Akit TV hakkında, Alan’ın söz konusu televizyonda katıldığı programda, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesine yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

14.06.2019Gündem
Sınır birliklerine komando sevkiyatı

Sınır birliklerine komando sevkiyatı

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye sınırındaki askeri birliklere komando takviyesi yapıldı.

14.06.2019Gündem
Cevabını veririz

Cevabını veririz

İdlib’de TSK’ya ait 10 numaralı gözlem kulesi, Suriye ordusu tarafından vuruldu. Ankara, Şam’ı, “Devam ederse cevabını veririz” diye uyardı.

14.06.2019Gündem
Zonguldak merkezli FETÖ/PDY operasyonu: 8 gözaltı

Zonguldak merkezli FETÖ/PDY operasyonu: 8 gözaltı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) "kripto" yapılanmasına yönelik Zonguldak merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda 8 şüpheli yakalandı.

13.06.2019Gündem
S-400 mesajı: Biz bu işi bitirdik

S-400 mesajı: Biz bu işi bitirdik

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya’dan S-400 alımıyla ilgili olarak, “Türkiye S-400 savunma sistemlerini bakınız alacaktır demiyorum, almıştır. Biz bu işi bitirdik. İnşallah önümüzdeki ayda bu sistemin ülkemize teslimi yapılacaktır” dedi. Erdoğan, dün partisinin Genel Merkezi’nde milletvekilleri ile düzenlenen kapalı grup toplantısı öncesi özetle şunları söyledi:

13.06.2019Gündem
TSK Güçlendirme Vakfı’na 15 milyon liralık bağış

TSK Güçlendirme Vakfı’na 15 milyon liralık bağış

İstanbul'da 76 yaşındaki işadamı Fahri Topaloğlu, TSK Güçlendirme Vakfı’na Ümraniye’deki 15 milyon lira değerindeki binasını bağışladı.

13.06.2019Gündem
Akit TVdeki skandal sözlerle ilgili soruşturma başlatıldı

Akit TV'deki skandal sözlerle ilgili soruşturma başlatıldı!

Akit TV Haber Müdürü Murat Alan hakkında, TSK'da görevli komutanlara yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TCK 301. Maddesi gereğince soruşturma başlatıldı. Dosya yetkisizlik kararı verilerek Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

12.06.2019Gündem
Son dakika... Bakan Akardan ABDnin S-400 mektubuna yanıt

Son dakika... Bakan Akar'dan ABD'nin S-400 mektubuna yanıt

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile yarın telefonda görüşeceğini, ay sonunda ise Brüksel’de bir araya gelmeyi planladıklarını belirterek, Shanahan tarafından gönderilen mektuba ilişkin, “Üslubun müttefiklik ruhuna uygun olmadığını ilk andan itibaren gördük. Buna göre gerekli çalışmaları yapıyor, gerekli cevabı hazırlıyoruz” dedi.

12.06.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Rusya ile ilişkiler İdlib sınavında

Her gün İdlib’de Esad rejimi ile silahlı muhalifler arasında sürmekte olan yoğun çatışmalar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin buradaki askeri gözlem noktalarına rejim tarafından düzenlenen saldırılar ve sahadaki bu gelişmelerin Türkiye-Rusya ilişkilerine yansımalarına dair tartışmaların yarattığı bir enformasyon yoğunluğu var karşımızda.

19.06.2019