Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 70 personel alımı yapacak! İşte, başvuru şartları

Güncelleme Tarihi:

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 70 personel alımı yapacak İşte, başvuru şartları
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 30, 2022 17:22

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 70 personel alımı ile yeni personeller istihdam etmeye hazırlanıyor. Gelir İdaresi Başkanlığı merkez teşkilatında 5345 sayılı Gelir İdaresi Başkanlığı ile İlgili Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanunun 29. maddesinin 7. fıkrası ve Gelir İdaresi Başkanlığı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Usul ve Esaslar gereğince, yapılacak sözlü sınav esas alınmak suretiyle 70 sözleşmeli personel alınacak.

Haberin Devamı

Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı sınavı, sözlü olarak 18 - 29 Temmuz 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad ve soyadları ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, sözlü sınav tarihinden en az 10 gün önce http://www.gib.gov.tr internet adresinde ilan edilecek. 

Başvurular 13 Haziran 2022 Pazartesi günü başlayıp 24 Haziran 2022 Cuma günü saat 17.30'da sona erecek.

SINAV TARİHİ VE YERİ

- Sınav, sözlü olarak 18 - 29 Temmuz 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.
- Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad ve soyadları ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, sözlü sınav tarihinden en az 10 (on) gün önce Başkanlığımız internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) ilan edilecektir. Ayrıca adaylar, sonuç bilgilerini "Kariyer Kapısı Platformu" üzerinden görüntüleyebilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Haberin Devamı

SINAV BAŞVURU ŞARTLARI

Sözlü sınava başvuracak adaylarda son başvuru tarihi itibarıyla aşağıdaki genel ve özel şartlar aranır.

GENEL ŞARTLAR

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
- Başvurulan sözleşmeli personel pozisyonuna ilişkin olarak Tablo-1’de belirtilen sürede tecrübe sahibi olmak ve bunu belgelemek,
- Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, takım çalışmasına yatkın olma ve iletişim becerisi yüksek olma, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) önem vererek belgeleme yeteneklerine sahip olmak,
- Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

BAKMADAN GEÇME!