GeriGündem Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sonuç tarihi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sonuç tarihi

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sonuç tarihi

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı binlerce sürücü adayı tarafından büyük bir merakla sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. MEB tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınav sonuçları için tarih verildi. Peki, ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sonuç tarihi.

Ehliyet sınavı telaşını geride bırakan sürücü adaylarının gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak soru- cevap duyurusunda. Ehliyet sınav soruları ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan “Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü” sayfası üzerinden erişime açılıyor. Ehliyet sınav sorularının ve cevaplarının da birkaç gün içerisinde internet üzerinden yayımlanması bekleniyor. Peki, ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2018/MTSKS-4 sonuçlarının açıklanacağı tarih MEB takvimiyle duyuruldu. Bu yılın takvimine göre ehliyet sınav sonuçları 1 Kasım’da açıklanacak.

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak İşte sonuç tarihi

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLİR?

Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyuruluyor. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını görüntüleyebiliyor.
Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ ediliyor.

False