GeriGündem Edirne’de CHP'nin milletvekili adayları kimler? CHP Edirne milletvekili adayları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Edirne’de CHP'nin milletvekili adayları kimler? CHP Edirne milletvekili adayları

Edirne’de CHP'nin milletvekili adayları kimler? CHP Edirne milletvekili adayları

Edirne’de yaşayan vatandaşlar 24 Haziran seçimleri öncesi merak ettikleri sorulara yanıt arıyor. Şehirlerinde CHP'nin hangi isimleri milletvekili adayı olarak belirlediğini öğrenmek isteyen Edirneliler, konu hakkında bilgi almak için internette araştırma yapıyor. Peki, CHP'nin Edirne milletvekili adayları kimler? Edirne’de CHP kimleri aday gösterdi?

24 Haziran Seçimlerine sayılı günler kala seçmenler merak ettikleri sorulara cevap aramaya devam ediyor. Özellikle ikamet ettikleri şehirlerdeki milletvekili adaylarını sorgulayan seçmenler, detaylı bilgi edinmek adına araştırma yapıyor. Edirne seçmeni de kendi illerinde CHP'nin kimleri aday gösterdiğini sorguluyor. İşte, CHP'nin Edirne’de gösterdiği milletvekili adayları...

CHP EDİRNE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 OKAN GAYTANCIOĞLU

2 ERDİN BİRCAN

3 YAKUP ATALAY

4 ERDOĞAN GÜMÜLCİNELİ

SANDIĞA GİDERKEN BU BELGELERİ UNUTMAYIN

Sandık başına gelen seçmen; Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Geçici Kimlik Belgesi, nüfus cüzdanı, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden birini başkana verir ve seçmen sıra numarasını söyler. Bu belgelerden birini vermeyen seçmen oy kullanamaz. (298/87, 91).

Belediyeler ile köy veya mahalle muhtarlarınca düzenlenip onaylanan kimlik belgeleri seçmenin kimliğinin tespitinde geçerli değildir (298/87).

Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmî bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için, bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kâğıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şarttır.

Ceza infaz kurumlarında tutuklu ya da taksirli suçlardan hükümlü bulunan seçmenlerden yukarıda sayılan kimlik belgeleri bulunmayanlar için, cezaevi idaresince verilmiş belge, kimlik belgesi yerine geçer (298/87).

SEÇİM GECESİ ANLIK SONUÇLAR HURRİYET.COM.TR'DE

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False