GeriGündem Duydukları karşısında kahroldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Duydukları karşısında kahroldu

Duydukları karşısında kahroldu
refid:18052206 ilişkili resim dosyası

Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin yaşadığı insanlık dramı devam ederken, Hatay dün ünlü bir konuğu, Angelina Jolie'yi ağırladı. Altınözü'nde yaklaşık 2.5 saat kalan Jolie'nin toplam 4.5 saatlik ziyareti, Hatay'ın haftalardır içinde bulunduğu karamsar havayı değiştirmeye yetse de Jolie'nin kampta yaşayanların hikayelerini dinlerkenki üzüntüsü fotoğraflara yansıdı.

ANGELINA JOLIE HATAY'DA

 

İŞTE ANGELINA JOLIE'NİN KAMPTAKİ ZİYARET GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV

 

Bir hafta sonra dün yine sınırdaydım...

 

Suriye'deki olaylardan kaçarak, Hatay'daki kamplara yerleşen sığınmacıların sayısı ve insanlık dramının boyutları katlanarak büyümüş durumda.

 

Ancak dün Hatay'daki binlerce Suriyeli’nin yüzü birkaç saatliğine de olsa güldü.


ABD’li ünlü aktris ve BM İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, çadırkentleri ziyaret etmek için geldiği Hatay'da, bir süredir hakim olan karamsar havanın dağılmasını sağladı.


Jolie'ye eşi Brad Pitt'in de eşlik edeceği yönünde bazı haberler ve söylentiler bulunuyordu. Ancak Jolie uçaktan yalnızdı. Yanında sadece Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği çalışanları vardı.

/images/100/0x0/55eaf09ef018fbb8f8a079ff


ABD'li yıldız sadeliğiyle de dikkat çekti. Hatay'a siyah pantolon, siyah tişört ve gözünden hiç çıkarmadığı siyah güneş gözlükleriyle gelen Jolie'nin kulağında küpe bile yoktu.

 

ANGELINA İZDİHAMI

 

Jolie, şehrin dışındaki havaalanında sadece 6-7 hayranı tarafından karşılandı. Ancak Altınözü'ndeki Tekel binasına kurulan çadır kentin çevresinde tam bir izdiham vardı. 36 yaşındaki aktris, Kızılay tarafından kampın girişine asılan, "Dünyanın iyilik meleği hoşgeldin" yazılı pankartla karşılandı.


Vakit olursa, Jolie'nin Boynuyoğun’daki çadırkente de geçmesi planlanıyordu ancak olmadı. Jolie iki buçuk saatlik Altınözü ziyaretinin ardından saat 19:00 sularında kamptan ayrılarak havaalanına doğru yola çıktı.


ABD'li yıldız kampı dolaşırken bir grup Esad karşıtı da kampın bahçesinde gösteri yaptı. Göstericiler ellerinde Türkiye ve Suriye bayrakları ile "Erdoğan ve Türk halkına teşekkürler" pankartları taşıdı. Üzerinde "Arap devletleri cemiyeti" yazılı bir tabut da dikkat çekti.

 

ANGELINA JOLIE HAVAALANINDAN BÖYLE ÇIKTI / FOTO GALERİ

 

İŞTE ANGELINA'NIN HATAY'DAKİ İLK GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV

 

ANGELINA JOLIE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / WEB TV


BASIN TOPLANTISI DÜZENLEMEDİ


Ünlü yıldız basın toplantısı düzenlemedi, medya temsilcileriyle bir araya gelmedi. Hatta basın mensuplarının kampın içinden görüntü almasına da izin verilmedi. İçeriye sadece Jolie'nin özel fotoğrafçısı girdi.


Buna rağmen ünlü oyuncunun Hatay'daki her hareketi, Türk ve yabancı basın mensupları tarafından saniye saniye izlenmeye çalışıldı.


Kalabalık bir basın ordusu tarafından takip edilen Jolie, geldiği gibi özel uçakla Malta'ya, ailesinin yanına döndü.


ZİYARET HATAYLILARI İKİYE BÖLDÜ

 

Duydukları karşısında kahroldu

 

ANGELINA GELMEDEN TARTIŞMASI BAŞLADI / WEB TV


Aslında Jolie daha Hatay'a inmeden tartışmalar başlamıştı.


Bazı Hataylılar Angelina'nın kentlerine gelmesine karşıydı.


Sokaklarda konuştuğum kent sakinlerinden biri, "Hatay'a gelmesini istemiyoruz, Suriye'de büyütüldüğü kadar bir olay yok. Aynı şey Libya'da da oldu. Angelina Jolie, Tunus-Libya sınırına gitti, sonra Libya bombalandı. Şimdi amaçları Suriye'yi bombalatmak. Angelina Jolie de bu oyunun bir parçası" dedi. Bir diğeri ise, "Bence Angelina Jolie'nin gelme sebebi tüm dünyada ses getirmek. Oysa Suriye'de öyle söylenildiği gibi olaylar yok" diye konuştu.


BÜYÜK HAZIRLIK

 

HATAY'DA ANGELINA HEYECANI / WEB TV


Bu arada hem Jolie için hem de bölgeyi ziyaret etmesi olası devlet erkanı için Hatay'da çevre düzenleme çalışmaları yapıldı.


Boynuyoğun'daki kampın çevresindeki yollar asfaltlanırken, Yayladağı'nda da kaldırımlar boyandı.

 

KAMPLARDA 'ANGELINA' HEYECANI / FOTO GALERİ

 

JOLIE HATAY'DA BU ARAÇLA GEZECEK / FOTO GALERİ


RESMİ RAKAM 10 BİN'İ GEÇTİ


Tüm gözler Jolie'ye çevriliyken, Suriye'den Türkiye'ye sığınmacı akını da sürüyor. Ülkelerinden kaçarak Türkiye'deki kamplara sığınan Suriyelilerin sayısının 10,200'ü bulduğu bildirildi.


Türk Kızılayı tarafından ikisi Yayladağı, ikisi Altınözü ve birisi Reyhanlı ilçesinde olmak üzere kurulan toplam 5 geçici çadırkentte kalan bu Suriyelilerin yanı sıra kaçak olarak Türkiye'ye gelip akrabalarının yanına yerleşenler de bulunuyor.


Ayrıca binlerce kişinin de sınırın Suriye tarafında beklediği biliniyor.

 

Bu arada Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Suriye'den gelenlerin acil ihtiyaçları için Hatay Valiliği'ne 3 milyon lira gönderdi.

 

AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, Hatay Valiliği emrine 3 milyon lira daha Acil Yardım Ödeneği gönderildiği belirtilerek, gönderilen toplam tutarın 3 milyon 750 bin liraya ulaştığı kaydedildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False