Bombalar orada hazırlanıyor: Türkiye içindeki küçük Kandil

Güncelleme Tarihi:

Bombalar orada hazırlanıyor: Türkiye içindeki küçük Kandil
Oluşturulma Tarihi: Haziran 13, 2016 11:10

PKK terör örgütü tarafından patlatılan bazı bombalı araçların düzeneği Lice, Kulp ve Bingöl üçgeninde yer alan Şenyayla bölgesinde hazırlanıyor. İstihbarat raporlarına göre Şenyayla'da 3 gezici grup bulunuyor ve aralarında keskin nişancılar ve bombacılar yer alıyor

Haberin Devamı

Güvenlik güçlerinin operasyonu ile şehirlerde büyük darbe yiyen PKK kent merkezlerinde bombalı saldırılara yoğunluk verdi. Aydınlık'ın haberine göre PKK tarafından büyük kentlerde patlatılan bombalı araçların hazırlandığı yerlerden biri de Lice, Kulp ve Bingöl üçgeninde yer alan Şenyayla bölgesi.

GEZİCİ ÜÇ GRUP VAR

Çok dağlık bir bölge olan Şenyayla kırsalında PKK'nın Şenyayla Gücü, Dorşin Gücü ve Lice Gücü olmak üzere 25 35 kişiden oluşan 3 tane gezici grubu var. Bu üç grup içerisinde kırsalda yetişmiş keskin nişancılar ve bombacıların olduğu da istihbarat raporlarına yansıdı. Raporlarda bazı bombalı araçların düzeneğinin bu gruplar arasında bulunan bombacı teröristler tarafından yapıldığı da ifade ediliyor.KAMPLARI YOKGüvenlik güçleri son olarak Şırnak ve Nusaybin'deki operasyonları tamamlamasının ardından kırsal alanda PKK'ya karşı operasyonlara ağrılık verdi. Ağrılık verdiği yerlerden başında da Şenyayla bölgesi geliyor.

Haberin Devamı

SAVAŞ UÇAKLARI BOMBALADI

Bu bölgede PKK'nın kampları olduğuna yönelik iddialar çıkmıştı. Güvenlik kaynakları bu tarz haberleri yalanlayarak şu an kampların olmadığını, gezici grupların olduğunu belirtti. Bu bölgede IHA'ların teröristleri tespit etmesiyle birlikte Diyarbakır'dan kalkan Ti'ırk savaş uçakları tarafından PKK'lılar etkisiz hale getiriliyor. Son olarak 04 Haziran 2016 tarihinde Lice kırsalına yapılan hava harekatı sonucunda, 13 PKK'lı öldürüldü.

Örgütün Türkiye içindeki 'küçük Kandillerinden olan Şenyayla bölgesinde kurulan kamplarda şehirlerdeki çatışmalara katılan gençlerin büyük çoğunluğu gruplar halinde buradaki kamplara getirilerek şehir savaşına yönelik eğitimlerden geçiriliyordu.

 

Fotoğraf: Arşiv

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!