Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan Demirören'in vefatı sonrası taziye mesajı

Cumhurbaşkanından Erdoğan Demirörenin vefatı sonrası taziye mesajı

Demirören Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli, bakanlar, milletvekilleri ve siyasiler taziye mesajı yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında ''Çalışma hayatında önemli başarılara imza atan, ülkemize değerli katkılarda bulunan kıymetli sanayici ve işadamı Erdoğan Demirören, her zaman hayırla yâd edilecektir'' dedi. Cumhurbaşkanı, Demirören Ailesi'ni telefonla arayıp taziyede de bulundu. Başbakan Yıldırım da ''Erdoğan Demirören, Türkiye’nin ekonomik olarak güçlenmesi ve sanayi atılımlarıyla kalkınması için hayatı boyunca büyük hizmetlerde bulunan, binlerce kişiye istihdam sağlayan seçkin ve saygın biriş adamı olarak hatırlanacaktır'' dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 'HER ZAMAN HAYIRLA YÂD EDİLECEKTİR'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatı dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Demirören Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatını teessürle öğrenmiş bulunuyorum.
Çalışma hayatında önemli başarılara imza atan, ülkemize değerli katkılarda bulunan kıymetli sanayici ve işadamı Erdoğan Demirören, her zaman hayırla yÂd edilecektir. Merhum Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve iş dünyamıza başsağlığı diliyorum.”

CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN AİLESİNİ TELEFONLA ARAYARAK TAZİYEDE BULUNDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatının ardından aileyi telefonla arayarak taziyede bulundu. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre mitingde konuşacağı Nevşehir'e helikopterle inmesinin hemen ardından, Erdoğan Demirören'in kızı, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ Yönetim Kurulu üyesi Meltem Demirören Oktay ve oğlu Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'le görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefat haberinin kendisini derinden üzdüğünü belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet diledi. Ailenin acılarını paylaşan, Erdoğan Demirören'in vefatının iş dünyası için büyük bir kayıp olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhumun tüm aile bireylerine, sevenlerine ve Demirören Holding başta olmak üzere iş dünyasına başsağlığı dileğinde bulundu. 

BAŞBAKAN YILDIRIM: SEÇKİN VE SAYGIN BİR İŞADAMI OLARAK HATIRLANACAKTIR

Başbakan Binali Yıldırım, Erdoğan Demirören'in vefatının ardından yayınladığı taziye mesajında şunları söyledi:
''Ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sağlayan Demirören Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan Demirören’in vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Erdoğan Demirören, Türkiye’nin ekonomik olarak güçlenmesi ve sanayi atılımlarıyla kalkınması için hayatı boyunca büyük hizmetlerde bulunan, binlerce kişiye istihdam sağlayan seçkin ve saygın bir işadamı olarak hatırlanacaktır. Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet, ailesine ve bütün sevenlerine başsağlığı diliyorum.''
 

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN YILDIRIM DEMİRÖREN'E TAZİYE TELEFONU
Başbakan Binali Yıldırım, Yıldırım Demirören'i telefonla arayarak Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatı nedeniyle taziye dileklerini iletti.

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları için geldiği Manisa’da Erdoğan Demirören’in vefatına ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
"Sayın Demirören, sanayi dünyamızın kıdemli bir üyesiydi. Ülkenin büyümesine, kalkınmasına katkıda bulunan değerli bir sanayiciydi. Medya dünyamıza da son dönemde atıldı. Burada da başarılı bir çizgi izlediğini görüyoruz. Vefatından büyük bir üzüntü duyuyorum. Allah rahmet eylesin. Ailesine sabırlar diliyorum. Türkiye’nin başı sağ olsun." 

MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN DEMİRÖREN AİLESİNE TAZİYE

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erdoğan Demirören’in vefatı nedeniyle Yıldırım Demirören’e başsağlığı diledi. Bahçeli, yayımladığı taziye mesajında, "Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve ülkemizin yetiştirdiği değerli işadamlarımızdan kıymetli babanız Erdoğan Demirören’in vefatını büyük bir teessürle öğrendim. İşadamlığının yanı sıra hayırsever kimliği ile de tanınan merhum babanıza Cenabı Allah’tan rahmet, Demirören ailesine, iş dünyası ve spor camiasına başsağlığı dileklerimi sunarım" dedi.

MERAL AKŞENER: 'ERDOĞAN BEY ÇOK ESKİDEN TANIDIĞIM İYİ BİR İNSANDI'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demirören Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatı dolayısıyla açıklamada bulundu. Akşener, "Erdoğan Bey çok eskiden tanıdığım bir insandı. İyi bir insandı. Allah mekânını cennet etsin. Ailesine sabır diliyorum" dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ İBRAHİM KALIN:

"Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'e Allahtan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum."

BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ

"Demirören Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, Demirören ailesine başsağlığı ve sabır dilerim."

BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU

''Demirören Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı kıymetli işadamı Erdoğan Demirören’e Rabbimden rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı niyaz ediyorum. Mekânı cennet olsun. Allahu Teâlâ rahmetiyle muamele etsin.''

AK PARTİ SÖZCÜSÜ MAHİR ÜNAL

''Allah gani gani rahmet eylesin. Bu isimlerin her biri bizim iş dünyamızın marka isimleri. Sayın Erdoğan Demirören şahsiyetiyle, duruşuyla, iş dünyamıza katkılarıyla çok önemli bir isimdi. Baş sağlığı diliyorum. Demirören ailesi, Erdoğan Demirören’in şahsında Türkiye’nin gelişimine büyük katkılar sundu. Aynı zamanda spor hayatımıza katkılar sundu. Sayın Erdoğan Demirören iyi bir hayırseverdi. Ben evladı Sayın Yıldırım Demirören’in de bundan sonraki çalışmalarında Erdoğan Bey’in bıraktığı bayrağı daha iyi yerlere taşıyacağına eminim.''

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU

"Vefatını büyük üzüntü ile duyduğum Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve Demirören Grubu çalışanlarına sabır dilerim."

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU: İYİ BİR İŞADAMIYDI

"Allah rahmet eylesin. Erdoğan Demirören bu ülkenin önemli üreticilerinden bir tanesiydi. Sanayiciydi, iyi bir işadamıydı. Memleketimize hem ekonomik hem de istihdam açısından büyük katkıları olmuştu. Gizlenmeyi sevmeyen bir adamdı. Sorumluluk almaktan kaçmayan bir adamdı. Allah mekanını cennet eylesin. Ailesine başsağlığı diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun" dedi.

ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL

''Demirören Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefat haberini teessürle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, değerli ailesine, yakınları ve sevenlerine sabırı cemil niyaz ediyorum.''

MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL

''Ülkemizin saygın işadamlarından, Demirören Holding’in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefat haberini teessürle öğrendim.
Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.'' 

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKÇİ

''Ülkemiz iş dünyası için önemli bir değer olan Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatını üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah'tan rahmet; değerli ailesine, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.'' 

EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKÇİ

"Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatından büyük üzüntü duydum. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum."

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NUMAN KURTULMUŞ

''İş dünyamızın önemli isimlerinden Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.''

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HAMZA DAĞ

"Sayın Demirören de iş yaşamına esnaflıktan başlayan ve daha sonra ticaret yaşamıyla girişimciliğiyle önemli mesafeler kat ederek ülkemize de istihdam ve vergi anlamında çok büyük katkılar sağlamış biriydi. Bir değerdi. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz."

MEHMET AĞAR: 'BİR ŞOKLA UYANDIM BU SABAH'

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Erdoğan Demirören'in vefatının ardından şunları söyledi: ''Çok genç yaşta tanıdım kendisini. İstanbul Emniyeti'nde şube müdürüydüm o dönemde. Devletin imkânları bu kadar güçlü değildi. Kendisi Ankara pazarlarının sahibiydi. Yüklü miktarda alışveriş çekleri verirdi bana. Bunu durumu olmayan polis memurlarıyla paylaş derdi. İhtiyacı olan bütün arkadaşlarımızla paylaşırdım. Çok önemli miktarda yaraya derman olurdu. Kimsenin de bilmesini istemezdi. Yıllar geçti aradan, 30 yılı aşkın süre geçti.
Vefatından dolayı derin bir üzüntü içerisindeyim. Hep iyiydi, hep sıcaktı. Problem çözücüydü. Ailesi başta olmak üzere bütün çevresine karşı şefkatliydi. Sanayiden spor hayatına kadar her yönde üzerine düşeni yaptı. İyi izler bıraktığına gönülden inanıyorum. Bu sabah bir şokla uyandım bu sabah. Geride de çok güzel yetiştirdiği çocuklarını bıraktı, torunlarını bıraktı. İnanıyorum ki Demirören soyadını yaşatacaklardır.''

ESKİ BAŞBAKAN MESUT YILMAZ

"Erdoğan Bey bizim aynı zamanda aile dostumuzdu. Çok uzun zamandan beri birlikteliğimiz vardı. Bu şekilde vefat etmesinden büyük üzüntülüyüm. Türk sanayisine de katkıda bulunmuş bir insandı. Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün yakınlarına da sabır diliyorum."

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TUNCAY ÖZKAN

''Demirören Grubu’nun sahibi Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Sevgili Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, Demirören ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dilerim.'' 

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÜLENT TEZCAN

''Sayın Erdoğan Demirören iş dünyasında ve medya dünyasında çok önemli bir şahsiyetti. Ölümü hepimizi üzdü. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Demirören grubu çalışanlarına sabır, metanet ve baş sağlığı diliyorum. Ayrıca ailesine baş sağlığı dileklerimi iletiyorum. Sabır ve metanet diliyorum. Geride kalanların onun bıraktığı yerden hatırasını devam ettireceklerine inancım tamdır. Başımız sağ olsun Allah rahmet eylesin." 

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL

"Önemli bir işadamını, önemli bir kanaat önderini ve önemli bir medya patronunu kaybettik. Ailesine başsağlığı diliyoruz. CHP grup başkan vekili olarak tüm grubumuzdaki milletvekilleri adına Demirören ailesine başsağlığı diliyoruz. Türk basınının ve Türk iş dünyasının başı sağ olsun. Büyük bir kayıptır. Yerinin doldurulması zordur. Ailenin acısını paylaşıyoruz." 

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ BÜYÜKERŞEN

''Demirören Holding'in kurucusu Sayın Erdoğan Demirören'in vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.''

Meral Akşener: Erdoğan bey çok eskiden tanıdığım, iyi bir insandı