'Türk sanayisi için acı bir gün'

Türk sanayisi için acı bir gün

Demirören Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatının ardından iş dünyasından birçok isim üzüntülerini paylaştı.

Haberin Devamı

İşte iş dünyasının Erdoğan Demirören'in vefatı sonrasında iş dünyasının ünlü isimlerinin söyledikleri:

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyasının önemli isimlerinden Demirören Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatına ilişkin bir mesaj yayımladı.

Hisarcıklıoğlu, mesajında “İş dünyası Sayın Demirören’in kaybıyla çok değerli bir duayeni kaybetti" ifadesini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, Demirören’in vefatına ilişkin mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Bir süredir tedavi görmekte olan Türk iş dünyasının ve sanayisinin değerli isimlerinden Erdoğan Demirören’in vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim.
İş hayatında önemli başarılara imza atan ve duayen bir isim olan Demirören değerli bir insandı.

Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına ve sosyal projelere ömrünü adayan Demirören'e Allah’tan rahmet, Demirören ailesine, yakınlarına, Demirören Holding’e ve Türk iş dünyasına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

TÜSİAD BAŞKANI EROL BİLECİK:

Haberin Devamı

Çok ama çok üzgün olduğumuzu söylemek istiyorum. Birkaç saattir bütün iş dünyası bu haberle çalkalanıyor. Girişimci profilini en iyi temsil eden isimlerden birisiydi. İş dünyasının duayen sınıfa koyduğu bu isim için toprağı bol olsun diyorum. Rol modeli olarak bakıldığı zaman örnek alınan insanların başında geliyordu. Almış olduğu şirketleri çok hızlı bir şekilde yukarı seviyelere getirmesi. Hakikatten çok değerli çalışmaları olan bir insandı. Sosyal projelere dokunuşları ve hayırseverliğiyle bilinen bir insandı. Tekrardan Allah rahmet eylesin.

DEİK BAŞKANI NAİL OLPAK:

Öncelikle başta Demiröen ailesi olmak üzere, Türk iş dünyası, basın ve spor dünyasının başı sağ olsun. Kendisiyle belirli ortamlarda bir araya gelmiş biri olarak hayırsever kişiliğini de ifade etmek isterim. Tırnaklarıyla getirdiği bir grubu var. Kendi aile fertleri de başarı ile sürdürecektir diyorum. Kendisinin hayat hikâyesine baktığımızda, bu yaşlardaki insanların o dönemdeki çabalarına baktığımızda son derece önemli olduğunu belirtmeliyim. Hızlı bir şekilde üretime geçmesi, kendisini geliştirerek devam etmesi örnek alınacak bir isim olduğunu söyleyebilirim.

İSTANBUL SANAYİ ODASI BAŞKANI ERDAL BAHÇIVAN:

Haberin Devamı

Şahsen de tanıdığım, sanayi başta olmak üzere farklı sektörlerdeki girişimleri ile Türk özel sektörünün öncülerinden ve önemli bir kuşağın temsilcisi; girişimcisi Erdoğan Demirören’in vefatından dolayı derin üzüntülerimi bildirmek istiyorum. Başta Demirören ailesi olmak üzere tüm Demirören Grubu’na başsağlığı diliyorum.

İTO BAŞKANI ŞEKİB AVDAGİÇ:

Erdoğan Demirören, kendisini ülke ekonomisinin ileriye gitmesine adamış, toplumun her kesimine katkı vermeye çalışan çok özel bir insandı. Duruşu ile hayatı boyunca hep umutlu, hep yol gösterici oldu. 60 yılı aşkın iş hayatına sayısız başarıyı sığdırmış, bir duayendi. Geride bıraktığı evlatları ve çalışanlarının Erdoğan Bey’in başarısını sürdüreceğine hiç şüphem yoktur. Erdoğan Demirören’e Allah'tan rahmet; Demirören ailesine, Demirören Holding ve Demirören Medya Grubu camiasına, iş dünyamıza ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Haberin Devamı

KALKINMADA ÖNEMLİ ROL OYNADI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan da, yatırım ve çalışmalarıyla ülkenin kalkınmasında önemli bir rol oynayan, Türkiye ekonomisine değerli katkılarda bulunarak binlerce kişinin istihdam edilmesini sağlayan Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diledi.

"TÜRK SANAYİSİNİN GELİŞMESİNDE ÖNEMLİ KATKILARDA BULUNDU"

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ahmet Erdem ise, Türk iş dünyasının önemli isimlerinden Demirören Holding'in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatını üzüntüyle öğrendiğini belirterek, "Türk sanayisinin gelişmesinde önemli katkılarda bulunan, hayırseverliği ile de örnek bir iş adamı olan merhum Demirören'e Allah'tan rahmet, ailesine ve iş dünyamıza başsağlığı diliyorum." açıklamasında bulundu.

Haberin Devamı

GİRİŞİMCİ RUHU İLE GENÇLERE ÖRNEK OLDU

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi de vatanı, bayrağı ve milleti için durmak bilmeden çalışan, iş dünyasının duayen isimlerinden Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatını, ihracat ailesi olarak derin üzüntüyle karşıladıklarını belirtti.
Lider kişiliği, yenilikçi yaklaşımları ve girişimci ruhu ile bugüne kadar birçok alanda gençlere örnek olan Demirören'in eğitim, sanat ve spor konularında verdiği desteklerle de milletin gönlünde yerini aldığını bildiren Büyükekşi, "Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, değerli ailesine, Demirören Holding çalışanlarına ve yakınlarına başsağlığı dileriz." temennisinde bulundu.
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Demirören Holding'in kurucusu Sayın Erdoğan Demirören'in vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Haberin Devamı

"ERDOĞAN DEMİRÖREN’İN YERİ KOLAY DOLDURULAMAYACAK"
İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkanı Adil Pelister ise Erdoğan Demirören’in vefatını üzüntüyle öğrendiğini belirtti. Hayırsever, sporu ve sanatı destekleyen, Türk sanayinin gelişmesine önemli katkılar sunan bir iş insanı olan Erdoğan Demirören’in yerinin kolay doldurulamayacağını dile getiren Pelister, "Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.
Muhabir : Mücahid EkerYayınlayan : Hasan Arslan
16:22 08/06/18

GÜLER SABANCI YÖNETİM KURULU BAŞKANI  GÜLER SABANCI:

Türk iş dünyamızın önde gelen büyüklerinden Demirören Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan Demirören beyefendiyi kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Erdoğan Bey; enerjisi çok yüksek, çalışma azmiyle dolu, yaptığı işi çok seven bir iş adamıydı. Başta rahmetli Sakıp Sabancı olmak üzere, yakın aile dostumuz olan Erdoğan Bey’in ülkemiz ekonomisi ve sosyal hayatı için kıymetli katkıları olmuştur. Bilgi ve deneyimiyle iş dünyasına birçok öncü işler yapmıştır. Kendisine ‘ağabey’ dediğim merhum Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet, Demirören Ailesi’ne, Demirören Grubu çalışanlarına ve tüm iş dünyasına taziyelerimi sunuyorum.

DEMET SABANCI:

Çocuk ve eğitim konularında hep yanımızdaydı, ruhu şad olsun. 

 

Göksel Gümüşdağ: Çok hayırsever bir iş adamıydı

 

 

TUNCAY ÖZİLHAN:

Ailesine baş sağlığı diliyorum. Dostluğumuz olan bir insandı. Türkiye'mize katkı sağlamış, liderlik yapmış bir insandı. Gerçek bir yoldaştı. Çok üzgünüm.

Türkiye'nin kalkınmasında destekler sağlamış, yeri doldurulması zor biriydi. Türkiye'de voleybolun gelişmesinde, Beşiktaş'a olan katkılarında sporda da liderlik yaptı. Ondan çok şey öğrendik.

BÜLENT ECZACIBAŞI:

İş dünyamızın öncü isimlerinden, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatından büyük üzüntü duydum. Yarattığı güçlü kurumlarla, sanayimize katkılarıyla ve sanata olan tutkusuyla her zaman hatırlanacak olan Erdoğan Demirören’in başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerim.

ABDULLAH KİĞILI:

Hepimizin saygı ve sevgi içinde olduğumuz büyüğümüzdü. Etrafımızdaki bütün insanlara tecrübesini anlatır, yol gösterirdi. Bundan da çoğu zaman yararlandığımızı biliyorum. Çok değerli bir işadamını kaybetti Türkiye. Mekânı cennet olsun, ailesine baş sağlığı diliyorum.

Değerli bir insandı, bir büyüğümüzdü. Hem spor hem de iş dünyası çok değerli bir insanı kaybetti. Çok üzgünüz. İnşallah evlatları bu büyük ismi devam ettirirler.

Kendisi Beşiktaşlıydı. Hem futbolcu hem yöneticiydi. Bize her zaman abi, büyük, baba olarak yol göstericiydi. Bana inanılmaz derece yol gösteren bir duayen olarak kendisinden çok destek aldık. Çok değerli bir kişilikti. Vakti saati gelince maalesef, inşallah çok ıstırap çekmeden vefat etmiştir. Aileye tekrardan baş sağlığı diliyorum.

ADNAN POLAT:

Sevenlerine ve ailesine baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin.

Biz kendisine 'Erdoğan Abi' derdik, bütün aileyle uzun yıllar beraber olduk. Bize sevgi dolu yaklaşımda bulunan bir insandı. İşadamı olarak da gece-gündüz çalışan bir insandı. Kendini iş hayatına, ailesine vakfetmişt. Benim hep güzel anılarım oldu Erdoğan Abi'yle.

4-5 gün evvel de Yıldırım Demirören'i aramıştım, hastanede olduğu söyledi. Benim çok sevdiğim bir insandı, aileye sabır diliyorum.

NİHAT ÖZDEMİR:

Türkiye'nin geleceğinin çok iyi olacağını, dört elle sarılmamız gerektiğini, Türkiye'nin büyük olacağını, hepimizin umutla bakmamız gerektiğini söylerdi.
Vatan ve Milliyet'in başındayken de ziyaret ettim, Karaköy'deki yerlerinde görüşmek nasip oldu, kulüpte görüşürdük.

Allah mekânını cennet etsin. Medya işinin görev olduğunu kabul ederdi, medyanın Türkiye'nin geleceği için önemli olduğunu ve en iyi şekilde yapacaklarını ifade ederdi.

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ:

Erdoğan Bey özellikle iş dünyası için büyük bir kayıptır. Türk sanayisi ondan büyük katkılar gördü. Şu an ben de hastaneye geldim.

Yıldırım Bey, Meltem Hanım, Tayfun Bey ve bütün aileye başsağlığı diliyorum.
Türk sanayisi için acı bir gün. Başsağlığı diliyorum. Erdoğan Amca ile zaman zaman Yıldırım Bey’le karşılaştığımızda, ben de sanayici bir ailenin çocuğuyum, hemen Türk sanayisi ile ilgili sohbetler ederdik.

Enerjisi, bilgi ve tecrübesi çok yüksek olan bir insandı. Erdoğan Amca’yı babam söylerdi, Beşiktaş kulübünde de bir geçmişi vardı. Futbola çok gönül veren bir insandı. Türk sanayisi de futbol dünyası da çok önemli bir değerini kaybetti.

KENAN YAVUZ-(ESKİ SOCAR TÜRKİYE CEO’SU):

Erdoğan Bey gerçekten Türk enerji sektörünün duayenlerinden ve başlatanlardan birisi. Enerji sektöründen sonra Türk medya dünyasına da adım attı. Ülke menfaatlerinin yanında duran önemli bir işadamıydı. Türkiye’nin enerjide sıkıntı yaşadığı yıllarda, Başbakanlık’ta yakacak fuel oil bulunamayan yıllarda, 78-79’lu yıllarda Erdoğan Bey tüketime yönelik, vatandaşın ihtiyacına yönelik önemli çalışmalar yaptı. Daha sonra enerji sektöründe sürekli var oldu. Erdoğan Bey girdiği her işte farkındalık yaratan, bütün zamanını işine veren bir insandı.

Erdoğan Demirören'in doktoru açıklama yaptı

.

Haberle ilgili daha fazlası: