Bakan'ın cevabı kanser hastası kızı ağlattı

Güncelleme Tarihi:

Bakanın cevabı kanser hastası kızı ağlattı
Oluşturulma Tarihi: Nisan 15, 2013 13:14

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kanser tedavisi gören ve kendisinden ilaçlarının temini için yardım isteyen üniversite öğrencisi genç kızın cebine para koyup, ilaçları kendisinin almasını istedi ve 'düşürme' diye uyardı. Kendisine dilenci muamelesi yapıldığını söyleyerek alınan üniversiteli kız Selimiye Camii’nde namaz kılıp çıkan Bakan Bayraktar’a giderek, "Ben dilenci değilim, tedavim için yardım istedim" dedi ve cebine konulan parayı Bayraktar’ın eline tutuşturup ağlayarak uzaklaştı.

Haberin Devamı

Valiliğin temasa geçtiği genç kız hastaneye yatırıldı.. Dilek Özçelik, hastaneye yatmadan önce Valiliği ziyaret etti ve yaşadıklarını şöyle anlattı: ''Ben 'ilaç' dedim, Bakan 'para' dedi. Ben Bakan Bayraktar'dan yardım istemiyorum. Yanınıza biri yardım için geldiğinde eliniz cebinize değil, vicdanınıza gitsin'' dedi.

KANSER HASTASI KIZIN DERS VEREN AÇIKLAMASI / WEB TV

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, iki günlük Trakya gezisi kapsamında dün sabah saat 11.30’da karayoluyla Tekirdağ’dan Edirne’ye geldi.

MÜEZZİNOĞLU AÇIKLAMA YAPTI / WEB TV

GENÇ KIZ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU / FOTO GALERİ

Haberin Devamı

Bakan Bayraktar önce vilayete giderek Edirne Valisi Hasan Duruer’i makamında ziyaret etti. Ardından Ak Parti Edirne il Merkezi’ne giden Bayraktar, daha sonra da Edirne Belediye Başkanı CHP’li Hamdi Sedefçi’yi makamında ziyaret etti. Başkan Sedefçi, Bakan Bayraktar’a kentin sorunları hakkında bilgi verdi. 

BAKAN'IN CEVABI KANSER HASTASI GENÇ KIZI AĞLATTIİLAÇ YARDIMI İSTEYEN KIZIN CEBİNE PARA

 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI'NDAN
AÇIKLAMA


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bakan Bayraktar’ın hastalığı nedeniyle yardım isteyen genç kızla yaşadığı dialogla ilgili medyada çıkan haberler üzerine basın açıklaması yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:“Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Edirne programı sırasında önünü kesen ve ağlayarak yardım isteyen kıza yardım etmiştir. Edirne Valisi Hasan Duruer'e de bu konuyla ilgili olarak talimat vererek, konunun çözülmesini istedi. Söz konusu öğrenciyi Valiliğe davet eden Hasan Duruer konuya çözüm bulmak için gerekenin yapılacağını ifade etmiştir. Sayın Bakanın yardım sözüne rağmen konunun basında "Bakanın cevabı öğrenciyi ağlatmıştır şeklinde yer alması üzüntüyle karşılanmıştır.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar belediye binasından çıkarken yanına üniversite öğrencisi olduğunu söyleyen kemoterapi gördüğü için saçları dökülen Dilek Özçelik yaklaştı. Bakanın elini tutan genç kız, kanser hastası olduğunu söyleyerek, yurt dışından ilaçlarını getirtemediği için yardım istedi. Bunun üzerine Bakan Bayraktar cebinden çıkardığı parayı yardım isteyen genç kızın hırkasının cebine koyarak, "Al işte bu parayı. Başka ne yapacağım? Onları sen kendin al. Parayı al, cebinden düşürme" dedikten sonra yoluna devam etti. Bakan Bayraktar, Edirne Valisi Hasan Duruer ve protokol üyeleri ile belediye binasının 300 metre uzağındaki Selimiye Camii’ne giderek öğle namazını kıldı.

Haberin Devamı

KANSERLİ KIZ VALİYLE GÖRÜŞTÜ / WEBTV

CAMİYE GİDİP BEKLEDİ

Bakan Bayraktar’dan tedavisi için yardım isteyen ancak, cebine para konulması nedeniyle üzülen genç kız da Selimiye Camisi’ne geldi. Bakanın namazda olduğunu öğrenince camii bahçesinde beklemeye başlayan genç kızın parayı iade edeceğini öğrenen polisler, bir yanlış anlaşılma olduğunu söyleyerek onu vazgeçmesi için ikna etmeye çalıştı.

Polislerin ikna çabası sırasında Bakan Bayraktar’ın camiden çıktığını gören genç kız, "Bakanım bir şey diyeceğim, kimseye bir zararım yok" diye seslendi. Bu sırada koruma polisleri genç kızı tuttu ancak, bakanın talimatı ile bıraktı.

"DİLENCİ DEĞİLİM"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yanına giden ve elini tutan genç kız cebine konulan parayı iade ettikten sonra ağlayarak, "Sadece yanlış anlaşıldım. Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda" dedi.

Genç kızın parayı iade etmesi ve sözlerine anlam veremeyip şaşıran Bakan Bayraktar, yanından koşarak ayrılmak isteyen kızı kolundan tutarak, "Yardım edeyim kızım, ne istiyorsun?" diye sordu. Ancak, ağlayan genç kız, koşarak camii bahçesinden ayrıldı.

Genç kızın ilaçlarını getirtmek için kendisinden yardım istediğini söyleyen Bakan Bayraktar, "İlaçlarımı getirteceğim yurt dışından imkanım yok dedi. Biz de yardımcı olduk. Vali bey ’Ben ilgileneyim’ dedi. Ama kızcağız alındı. Biz yardımcı oluruz kendisine. İlaçlarını alma konusunda yardımcı oluruz" diye konuştu.

VALİLİK GENÇ KIZLA TEMASA GEÇTİ

Haberin Devamı

Öte yandan  polisin temasa geçmek için çalışma başlattığı genç kızın kimliği belirlendi. Bakan Bayraktar’ın talimatı üzerine Valilik tarafından yapılan araştırmada kanser tedavisi gördüğü öğrenilen genç kızın, Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Dilek Özçelik olduğu öğrenildi. Valiliğin Dilek Özçelik’le temasa geçildiği belirtildi.

 SAĞLIK BAKANI: İLAÇLARI TEMİN EDİLECEK

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu AK Parti MKYK toplantısına katılmak üzere geldiği genel merkez binasına girişi sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, kanser hastası Dilek Özçelik’e gereken ilaçların temin edildiğini söyledi.

Haberin Devamı

 

Haberle ilgili daha fazlası: